Smrad prádla po opratí

31. aug 2021

Dobrý deň, prečo mi smrdí prádlo zatuchnuto po oprati ???? Máte niektorá skusenost? Ďakujem

syslik81
31. aug 2021

cistis pracku pravidelne..pozri gumu-tesnenie .. odpad.. raz mesacne poriadne vycistit vsetko nezatvarat dvierka ... kup savo na plesne vystriekaj a cisticc na pracku .. nalej do odmerkz na peraci prasok a pusti na najvyssiu teplotu prazdnu pracku ..

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. aug 2021

Prala som to na 30tke a len 30 minút, ide mi len o to, že na tejto teplote som prala len deky ktoré som chcela preprat. A strašne smrdia po oprati.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
31. aug 2021

tak ich mozno nevypralo poriadne .. na 30min s adavaju lahke veci dekz su tazke takze by som to skusila este raz preprat a dat aj na 2x preplachnutie ...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. aug 2021

Len mi to príde take divne, že som ich tam dávala čisté voňavé, len som ich chcela preprat nech sú “čerstvé” a je to ešte horšie alo pred tým ako som ich. Vložila do pracky 🤣

queenofdisaster_7
31. aug 2021

Ja som teraz kúpila kapsule woolite a nechci ten puch ani liter avivaze by nepomohol 🤔

autor
31. aug 2021

A čo odporúčate na prečistenie pracky? Čo máte take overené? Mame aj bábätko, tak niečo take vhodne…

simca06022011
31. aug 2021

30 minutovy program je na malu napln pradla v pracke (teda v mojej urcite, este aj ten 50minutovy expres), plus viac menej na oprachnutie toho pradla. urcite nie je na pranie diek... cize ti riadne nevypralo, nevyplachalo. daj to oprat znovu na poriadny program.
Ak ti bezne pradlo nesmrdi, iba v tomto jednom pripade, urcite nemusis mat paniku a neveim co riesit s prackou. A tiez je podstatny material, akekolvek deky velmi saju vodu, a 30min program jej proste nema dost, vlnene sa peru na vlne (ak vobec!), mikrovlakno a podobne veci ja dam na hocico...
Na cistenie pracky kupis presne na to urceny prostriedok (maju aj vyrobcovia pracky, ma aj lanza a ine znacky) raz za cas pustis s tym, utries tensnia, umyjes davkovac, umyjes filtre a to je cela starostlivost o pracku. Ziadny ocot ani ine vymysly, do rpacky urcite nelej.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
weronka31
31. aug 2021

Ja som mala tento problem ked som byvala v podnajme a mala som staru pracku. Skusala som rozne pripravky urcene na cistenie pracok a veru ziadne nepomohli. Jedine co zabralo bol liter octu a program na 90 stupnov...

lenvam
31. aug 2021

Ja som musela zmeniť aviváž,roky som používala tú istú a prádlo po vyprani začalo mať pach ako by stálo dlho v skrini

tindes
1. sep 2021

Podla mna malo stupnov aj minut-dat znova na 40ku aspon na hodinu..

surama
1. sep 2021

Ahoj, nasim sa to stalo, ze zrazu pradlo smrdelo a zistili, ze kotuc vo vnutri bol nejak vyhybeny a pocas prania a hlavne zmykania to tam akoby obharalo alebo tavilo sa. Tak potom kupili novu pracku.

lma633593
7. jan 2022
Používateľ lma633593 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lma633593.

moze to byt praskom, avivazou aj prackou

ninah1486
9. jan 2022

smrad z pracky som nikdy nemala

beahavala
11. jan 2022

po oprati pradla smrad nemam