Čo robiť, ak mi susedove sliepky hrabú v skalke?

monca2332
16. júl 2019

Ahojte prosím vás chcela by som Vás poprosiť či by ste mi neporadili ako si uchrániť kvety pred sliepkami stále mi hrabu v skalke už neviem čo mám robiť.
Suseda som pekne poprosila aby si ich zatvoril ale ma ignoruje. Tak by som Vás chcela poprosiť ci vám niečo pomohlo aby tam nechodili. Ďakujem za každú radu.

dskjhfdlkdjhl
16. júl 2019

@monca2332 Mas plot?

pribinak
16. júl 2019

Tak urob zo sliepočky dobrú polievočku a hotovo

markaterka
16. júl 2019

Tak asi nemáš plot, keď sa k tebe dostanú susedove sliepky.

monca2332
autor
16. júl 2019

@dskjhfdlkdjhl nie nemám

dskjhfdlkdjhl
16. júl 2019

@monca2332 tak potom naco investujes cas a energiu do skalky? Daj si urobit plot a budes mat klud.

eliska13
16. júl 2019

@monca2332 koho to je strana?kto má spraviť plot?daj si aspoň docasny železné koly a pletivo.Mne by to veľmi vadilo, aby mi srali a hrabali po skalke veď tie rastliny sú drahe

0silvia0
16. júl 2019

@monca2332 dohodnite sa so susedom na plote, prečo vlastne nemáte plot?

loginexistuje
16. júl 2019

suseda nedonutis urobit plot urobte si ho vy a potom ti tam
chodit nebudu

nini1010
16. júl 2019

Co tak im tam pripravit mnamku?napriklad take mlete cierne korenie?rastlinkam neublizi a pomaha na psy alebo diviaky.ktovie,mozno aj na sliepky.googli,hladaj.

salome123
16. júl 2019

rodicia mali podobny problem. az raz otec zobral vzduchovku....

0silvia0
16. júl 2019

@salome123 chudery sliepky, to je problém majiteľov, nie sliepok...

ladyblcha
16. júl 2019

@monca2332 neuveris, ale plot pomoze

sipopa
16. júl 2019

@monca2332 v prvom rade by si mala mat zabezpeceny dvor pred tym, plot alebo inak oplotenu skalku, prpadne skus cibulu nahadzat medzi rastliny, mozno ich to odpudi, aj ked pochybujem, ze na to nieco pomoze, ale ako som pisala vyssie plot velmi pomoze, neverim, ze prejdu cez poriadne urobeny plot 🙂

hettinka
16. júl 2019

@monca2332 chod na miestny úrad, nech urobia poriadky. Alebo si kúpte psika na dvor.

cistykvietok
16. júl 2019

@hettinka Ak nemajú plot, tak psík ujde. :/ Ale sliepky sú potvory, ony vedia aj kvalitne preskakovať/prelietavať ploty. :D A dosť vysoké.

kathhii
16. júl 2019

@hettinka
Sused je zo zákona povinny počinať si tak, aby neobmedzoval vaše vlastnícke práva a tak isto si má zabezpečiť chované zvieratá, aby mu neušli...
Keď jemu možu sliepky behať po vasom dvore, tak vám nech behá pes...a kadí mu na pozemku...:D

hettinka
16. júl 2019

@kathhii mne??? Ja nemám ani skalku, ani suseda so sliepkami a pes nám zomrel pred 1,5 rokom. Bohužiaľ.

hettinka
16. júl 2019

@cistykvietok no v prvom rade treba plot. Dobre ploty robia dobrých susedov, ako sa hovorí.

deti95060810
16. júl 2019

ak nie je plot, tak sused by nemal svojimi zvermi obmedzovať susedov...nech si ich zavrie do ohrady....to mu sliepky behajú a serú po celom dvore? no to musí vyzerať....

bogierka
16. júl 2019

tak si ten plot treba spravit. ako vies ono sa neda ocakavat, ze ich on bude mat neustale zavrete, aj keby sa tym problem vyriesil. alebo si budes musiet tu skalku asi nejak ohradit neviem, no ak mate taketo vztahy medzi susedmi, tak by som si ten plot isto postavila

monismie
16. júl 2019

tak plot je podla mna zaklad ak si on odmieta sliepky zatvarat. alebo ked uz by sa nedal ohradit cely pozemok aspon tu skalku nejako provizorne kym to doriesite

kathhii
16. júl 2019

@monca2332
Sused je zo zákona povinny počinať si tak, aby neobmedzoval vaše vlastnícke práva a tak isto si má zabezpečiť chované zvieratá, aby mu neušli...
Keď jemu možu sliepky behať po vasom dvore, tak vám nech behá pes...a kadí mu na pozemku...😃

cacianka
16. júl 2019

majiteľ zvierat je povinný si ich zabezpečiť tak aby neobťažovali okolie a nešpinili , nedevastovali . nevieme ako máte riešené pozemky ty a sused, prečo nemáte plot akýkoľvek slušný variant, tak ťažko poradiť.
ak nepomáha slušný dohovor, napíš mu to doporučene, oslov miestny /obecný/mestský úrad a poraď sa tam.
ak nechceš vlastného, tak si na pár dní požičaj psa a uvidíš či sa ľady pohnú/ sliepky odídu z tvojho pozemku

prevenar
16. júl 2019

@monca2332 bohuzial v tomto pripade je jedine riesenie :

1- spravit plot
2- vsetko co prejde cez plot zabijes

inak sa ich nezbavys ..co z toho uskutocnis je na tebe ..ale sliepky proste nechapu majetkove vztahy a ked majitel sliepok nie je ochotny oplotit na nejakom uzemi vlastne sliepky , tak ti nic ine neostava . neoplotene sliepky idu kam sa im zachce .

eliska13
16. júl 2019

@monca2332 si predstav, že si sadis salát, spenat a čakáš úrodu a slepice Ti to zožerú.Kazdy má mať plot my sme mali dlho aspoň ten dočasný tiež nebolo peňazí nazvyš, keď sme dom stavali.5 kolikov a pletivo a bol pokoj.Susedov pes nám sedával na terase sedel na stole a vycuchoval bola to naša chyba tiež sa sused ohradil čo ho potom, plot je naša starosť.a mal pravdu len som myslela, že je aspoň ako taká ohľaduplnosť medzi ludmi

felycity
16. júl 2019

v prípade sliepok, jednoznačne je nutný plot, pokiaľ sused nemá urobený vlastný ohradený výbeh pre sliepky, sliepky zožerú všetko s tým nič nespravíte pokiaľ nebudú ohradené

judar
16. júl 2019

Prišla si sem vyplakávať že ti cudzie sliepky hrabu skalku ale hlavne že plot nemáš...je to tvoja chyba že nemáš plot ...tie sliepky zato nemôžu že chodia tam kde nieje plot ...a prečo by ich mal akože on zatvárať? Lebo tebe sa nechce dať spraviť plot a aby mať zničenú skalku...akože....

1natasa1
16. júl 2019

@monca2332 spraviť si plot a viac ti hrabať nebudú!

adelakom12
16. júl 2019

Ako hovoria dievcence, ten plot by ti pomohol. Mozno je to varovanie tam zhora aby si si zabezpecila pozemok.

natuska87
16. júl 2019

@salome123 také ôslovenské" riešenie...Skoro každý na každého má niečo...Aby sme sa nevystrieľali...Ako včera vTV, ten pán, ktorý "omylom" postrelil kosca...Skoro ho zabil😲