Sušička bielizne - skúsenosti

dajulka01
6. nov 2021

Ahojte, viete mi poradiť vašu skúsenosť so sušičkou? Bývam v byte a dosť malom a keď sa mi veci vyperú tak teraz obzvlášť v zime horšie schnú tak som premýšľala nad sušičkou ktorá by sa mi super hodila nad práčku… ale priatel mi hovorí keďže sušičku maju doma tak že to prádlo potom nemá taku vôňu… a ja som zase z tých čo miluju voňavé vypraté prádlo…otázka je, aké máte skúsenosti so sušikou celkovo? A ak máte ako dosiahnete stále voňavú bielizeň? Su na to nejaké goličky do sušičky alebo? Ďakujem za rady… 🙂

helcanw
6. nov 2021

@dajulka01 sušička je teraz v zime v byte s malým dieťaťom must have! Už si neviem predstaviť susit to prádlo po byte 🙈 čo sa vône týka, používam parfumy do prania a po sušeni to vonia stále, až do ďalšieho prania 👍

bosorka2302
6. nov 2021

praveze pradlo je viac vonave po suseni v susicke....predtym mi tak intenzivne nevonalo

dajulka01
autor
6. nov 2021

@helcanw pretože ženy aj v iných fórach píšu že niektore hned´ predali a niektoré si nevedia vynachváliť. Dokonca som sa dočítala že to dosť ničí oblečenie…zvažovala som nad značkou Gorenje keďže aj práku mám talú

enoula
6. nov 2021

Druhy najlepší spotrebic po umyvacke 🙂 za hodinu/hodinu a pol suche veci, nic nepokrcene, vsetko makke a ta pohodlnost, len to tam suchnut po oprati a potom len vybrať. Akurat produkuje teplo, ale to je v chladných mesiacoch v podstate vyhoda
Vona pre mna nie je podstatna, ani gel nepoužívam extra vonavy, len minimálne. Ved človek pouziva milion sprejov, parfumov,...

andreagartnerova
6. nov 2021

Určite áno, mám ju asi dva mesiace. Odporučili nám Bosch, alebo AEG. LG nie, lebo, že sa jej nedá dostať do filtru a sú kazove. Nemôžeš používať aviváž lebo ti pozanasa filtre, ja som si kúpila olejček a dám na tú vlnenu opticku a hodím spolu s prádlo do sušičky.

deti95060810
6. nov 2021

sušičku používam len v zime, popr. v upršaných dňoch. Mne krajšie vonia prádlo keď je vysušené vonku.... Bosch

helcanw
7. nov 2021

@dajulka01 určite sa tým sušenim veci viac opotrebúvajú 🤷‍♀️ Ja dávam primerane cykly tomu čo idem susit a nikdy sa mi ani nic extrémne nezbehlo - raz malého spací vak - to som trochu prehnala. 🙈 ale ja som za seba spokojna. Mám Beko užšiu aby sa mi zmestila na chodbou ku práčke.

nevenka
7. nov 2021

@deti95060810 no ved, ale ako kde vonku...na jar a na jesen, ked sa este alebo uz kuri - na dedine drevom, tak je z toho smrad. Poznam od nasich. A ked je vonku vyssia vlhkost, tak v byte, vsade naokolo hulia po balkonoch a nasaje to ten smrad. Otrasne. Ale ja ani za svet nemam kam tu susicku uz dat, lebo az tak maly byt mame, ze fakt nie je priestor...a pri 5 ludoch uz by som ju nutne potrebovala. Vsade po izbach, radiatoroch susiaky, pradlo dosusam na poschodovej posteli, napriklad take plachty, hrozne volaco. Vsade bordel.

simca_13
9. nov 2021

Je to pár mesiacov, čo sušičku mám, kúpili sme ju preto lebo som v zime neustále mala nervy z toho, že všade sme mali vlhko, že to prádlo neuschlo dobre, takže miestami tak zvláštne páchlo. Takže som si urobila radosť, zatiaľ som ju len párkrát použila, keď bolo zlé počasie, ale už teraz viem, že budeme najlepšie kamošky. Mám zn. Philco, rovnakej značky mám aj práčku, preto som sa tak rozhodla 🙂 A inak že sú aj nejaké vône do sušičky, ale to ešte nemám oskúšané 🙂

emmusska
12. nov 2021

@enoula podobne, ked som ju nemala som si ani nevedela predstavit, ze ake vyhodne moze byt mat takehoto pomocnika a dnes nedam na nu dopustit. Ziadne vlhko v izbe kde by sme pradlo susili, ziadne zatuchnute oblecenie, je to ovela lepsie.

mijama29
20. dec 2023

@enoula dobrý deň prosím akú znacku a typ máte ?dakujem

stevvvka
20. dec 2023

@nevenka na sušičku treba urobiť miesto. Keby som aj mala jednu skriňu vyhodiť, aby sa mi do bytu vošla alebo po presúvať nábytok, naozaj sa to oplatí, aj tak to miesto zaberajú Susiaky...

vevapeto
20. dec 2023

@dajulka01 nepoznám ženu ktorá by sušičku hneď predala 🤦🏼‍♀️ Sušička je obrovský pomocník, okrem toho, že prádlo ide z nej rovno do skrine, je mäkké a o uterákoch, ktoré konečne nie sú ako šmirgeľ ani nehovorím…

dajulka01
autor
25. dec 2023

@vevapeto je to staré fórum…sušičku uz mám 2 roky…a som spokojná a odkedy pouzivam oleje do prania z vonaveho domova tak pradlo krasne vonia aj z nej…

enoula
25. dec 2023

@mijama29 AEG ale presny typ neviem, uz ma cosi za sebou