Umývačka riadu nezohrieva vodu

sandra151
22. feb 2019

ahojte, mám whirpool cca 4-5 ročnu a prestala zohrievať vodu, všetko ostatne funguje ani chybu nehlási ale používa studenu vodu neohreje ju a riad je studeny a nie riadne umyty, všetko som už vyčistila aj reštartovala a nič nepomaha. Mali ste niekto podobný problém?

ave17
22. feb 2019

@sandra151 áno, odišlo tepelné čerpadlo, kúpili sme novú

sandra151
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucn
22. feb 2019

@sandra151 nám tiež odišlo nedávno tepelné čerpadlo, máme Bosch-ku a tiež už nie je v záruke. normálne som cez Bosch stránku našla ich servis, chlapík prišiel, vymenil, povysvetloval, na akom programe a s čím je dobré umývať. stálo to 130€.

sandra151
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danmag
22. feb 2019

@lucn a na akom programe,neporadis ,ja mam tiez bosch,vdaka

mery34
22. feb 2019

@danmag mne tiež odišlo tepelné čerpadlo. Po 6- 7 rokoch používania v rodine bežná záležitosť. Dala som ho vymeniť a po pol roku odišlo aj nové a tak sme kúpili novú umývačku.

lucn
22. feb 2019

@danmag povedal nám, že najlepšie je umývať na auto programe, kedy si umývačka podľa zakalenia vody (teda podľa zašpinenosti riadu) sama nastavuje teplotu. my sme stále zvykli umývať na eko programe, ktorý vlastne vyše 3hod.drží rovnako vysokú teplotu a tým sa to tepelné čerpadlo rýchlejšie opotrebováva.

sandra151
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucn
22. feb 2019

@sandra151 hej, hlásilo chybu, pri ktorej treba volať servisného technika. program normálne celý prebehol a na konci vypísalo tú chybu, riad bol sice umytý, ale bol úplne mokrý, vôbec to nesušilo.

miriam11
23. feb 2019

@sandra151 v dnesnej dobe sa robia zariadenia na urcitu dobu, už to nieje ako volakedy, ked vysavac z r.1976 este stale funguje. Teraz je vsetko robene tak, aby bola spotreba, spotreba pravidelny konzumenti atď..,, davaju urcite cidla, ktore po urcitej dobe 2-5 rokov vykazu poruchu...myslis, ze mycka tí vydrzi 15 rokov, ci? Kupis nove cerpadlo, po 2 rokoch zas, medzitym este nieco ine. Kúp novu.

sandra151
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandra151
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mery34
23. feb 2019

@sandra151 mne ju chlapci doviezli, vymenili a staru odviezli - 30 minut. U mna najskor zle umyvala, az raz vypenila von a bol koniec.

dahra
23. feb 2019

@sandra151 nam odislo po necelych 2 rokoch. Opravar vymenil elektroniku, este bola v zaruke. Inak vymena by vtedy bola cca 200euro.

dahra
23. feb 2019

@sandra151 a tiez bola vstavana, umyvala len studenou, potom sa tvorili taka usadenina na riade casom, nechapala som, co sa deje. Nakoniec som si uvedomila, ze uz nesala teplo, ked otvaram. Cca 2/3 tyzdne sme takto fungovali 🙂