Umývačka riadu Siemens

greenlime12
20. jan 2019

Ahojte mamičky dievčatá. Kupili sme umývačku riadu, niektorým veciam nerozumiem. V návode sa pise soľ na zmäkčenie vody. Dostali sme k baleniu tabletky 3v1 Finish v čom vlastne by mala byt aj tá soľ. Prosím vás dievčatá, ako ju teda používate? Dávate pred samotným procesom aj soľ či len tabletky 3v1? A čo este s tou leštiacim roztokom? Ach už teraz mám chaos v tom 😃 Ďakujem pekne. 🙂

korunka1
20. jan 2019

@greenlime12 soľ sa musí sypať do každej umyvačky...ja mam tiez siemens, na dne mam take veko a pod nim je otvor s vodou,tam sa sype. Nedostatok soli hlasi aj kontrolka na displei. Lestidlo môžeš i nemusis liať,zaleží od pouzitých tabliet. Ja som spokojná s Jar platinum. Somat sa mi nerozpústal.

simsalabim
20. jan 2019

@korunka1 naozaj? Mne povedali, ze pri tabletach netreba. Prvu umyvacku som mala 11 rokov, druhu mam asi 3 roky a sol som nikdy nedavala 🤔 S ani jednou som nemala problemy. Tablety pouzivam aj ja Jar, niekedy Lidl a Somat. Finish mi po jednom pouziti neuveritelne vsetko poskrabal, tak siel do kosa.

korunka1
20. jan 2019

@simsalabim a v návode maš napisané čo? Sypať-nesypať? A kontrolka nesvieti žiadna?

simsalabim
20. jan 2019

@korunka1 navod som si musela vygooglit a pisu v nom iba o samostatnom davkovani. Ale google mi prezradil, ze pri tabletach 3v1 sa sol nepouziva, iba pri mimoriadne trvdej vode. Kontrolka soli svietit moze, lebo logicky v tom davkovaci nic nie je, ale sol doda tableta. Musim si najblizsie vsimnut, ci mi nieco svieti, ked ju zapnem. Ja mam Bosch.

simsalabim
20. jan 2019

@korunka1 a teraz som si dala tu namahu prestudovat, co je napisane na obale Jar tabliet ( All in one). Stoji tam, mimo ineho - funkcia soli. Takze nie, pri tychto tabletach sol samostatne netreba.

korunka1
20. jan 2019

To je síce pekné, ale tej dávke soli v tej tablete by som až tak neverila. A načo tam výrobcovia robia tie nádobky na soľ? Pozri ja dávam, majland to nestojí, vodu mám tvrdšiu.

greenlime12
autor
20. jan 2019

Ďakujem pekne 🙂 este otázka ak dávate tabletky 3v1 tak púšťate dlhy program? Či dá sa aj kratší?

simsalabim
20. jan 2019

@korunka1 myslim, ze tie nadobky robia koli tomu, ze niekto stale dava samostatne sol, lestidlo aj umyvaci prostriedok. Ved na lestidlo mas tiez nadobku, ci? V podstate mne umyvacka umyva poriadne, davam len tablety a to odjakziva, sol ma nikdy nenapadlo riesit. Keby umyvala zle, mozno tu sol riesit budem. V konecnom dosledku, kazdy si robi, ako mu vyhovuje 😉

@greenlime12 netusim. Pustam jeden program stale, u mna sa vola Eco, umyva pri teplote 50 stupnov. Raz do mesiaca pustam taky na 70 stupnov, prazdnu umyvacku s prostriedkom na cistenie umyvacky.

katren
20. jan 2019

@simsalabim treba davat stale aj sol aj lestidlo...aj pri tabletach 3v1....kamoska si tak odpalila umyvacku, nedavala nic, ze ved ma tablety a opravar ju riadne sfukol za to....ja davam 3v1 a stale doplnam aj sol aj lestidlo....

aadenka
20. jan 2019

Zisti si, aku tvrdu mas vodu. V nastaveniach si vies nastavit, ci budes sol a lestidlo pouzivat ci ee. Aspon u mna sa to dalo nastavit.
My mame dost tvrdu vodu, sol aj lestidlo davam vzdy, aj ked pouzivam 3v1 kapsule 😉

greenlime12
autor
22. jan 2019

Dievčatá dávate aj teflonove nádoby, panvice do umývačky?

korunka1
22. jan 2019

Ano

simsalabim
22. jan 2019

Tak som si urobila maly prieskum medzi znamymi a je to asi 70% verzus 30%. Vacsina sol a lestidlo dava, ale nevedia, preco investuju aj do drahych kapsli s 3 (a viac) v 1. Ostala som prekvapena, lebo si naozaj myslim, ze ak voda nie je prilis tvrda a umyvacka umyva normalne, je zbytocne tam sypat sol aj lestidlo + kombinovane tablety. Kedze mne funguje v pohode iba s tabletami, budem moje nepouzivanie soli a lestidla povazovat za moju trosku k ochrane prirody 😂

@katren hm ja som s ani prvou ani druhou umyvackou nikdy ziaden problem nemala, ziadne odpalenie sa nekona, prva bola po 11 rokoch funkcna, sthahovali sme sa a nebrali sme ju so sebou, lebo bola vstavana. Mozno to zavisi aj na kvalite vody...

@greenlime12 ja osobne teflon do umyvacky nedavam. Citala som, ze teflon musi byt velmi kvalitny a specialne osetreny, aby sa z neho neuvolnovali skodlive ciastocky (aj nasledne potom pri vareni). Okrem teflonu tam nedavam ani noze a nic drevene. Inak vsetko.

korunka1
22. jan 2019

@simsalabim Ale veď samozrejme sa všetko odvíja od tvrdosti vody.
Ale k tej ochrane prostredia...myslím,že použitie soli je menšie zlo ako tie tablety. V podstate by sme tam mohli sypať aj skryštalizovanú kuchynskú a tá asi nemá taký vplyv.

katren
22. jan 2019

@greenlime12 nie, teflon sa ti zacne odlupovat

simsalabim
22. jan 2019

@korunka1 ale iba solou sa riad neumyje 😉