Upratovanie domácnosti ekologicky.

nikuska_1
21. jún 2019

Ahojte rada by som sa vas opytala ci premyslate nad tym cim upratujete domacnost alebo kupujete najlacnejsie vyrobky ktore najdete v akcii a neriesite? Ja som to do nedavna mala tiez tak. Ale ako nahle som sa dostala k informaciam ake su chemikalie v prostriedkoch nebezpecne pre nase telo som si povedala ze toto riskovat ja ani moj drobec nebudeme. A presla som na ekologicku domacnost. Bez chemie. Ako to máte vy? Viete čo sposobujú chemické látky v drogérii?

queen_mary
21. jún 2019

Co predavas? 😂

beky1813
21. jún 2019

Znes ako nauceny predavac katalógovych vyrobkov

amelia000
21. jún 2019

@nikuska_1 dobry napad malo by sa uz troska o tom rozmyslat. Vo freshi som videla nejake eko prostriedky ako jar a na pranie. Su aj nejake eko kapsule? Lebo moj drahy nebude pouzivat nic ine okrem kapsul :D

sisa_s
21. jún 2019

@queen_mary
@beky1813 staci si pozriet vsetky jej prispevky v diskusiach, vsade "mne zmizlo brucho, napis mi, poradim ti...ja pouzivam tuto super kozmetiku, napis mi" 😀 nenapadna

beky1813
21. jún 2019

@sisa_s pozerala som, agent s teplou vodou

amelia000
21. jún 2019

@sisa_s pozerala som ale snad daco moze poradit :D

dskjhfdlkdjhl
21. jún 2019

@nikuska_1 zeby ocot?

lucyluv
21. jún 2019

Veru, všetko sa dá vyčistiť octom a sódou bikarbónou, netreba žiadne speci čističe 😉

katussska24
21. jún 2019

Ja som prešla na prostriedky od Chistee už upratujem iba s týmto - výnimkou sú okna a WC čistič

nikuska_1
autor
21. jún 2019

@queen_mary jasne ze predavam. 😁 kazdy den v mojom obchodiku s textilom. A upratujem zas kazdy den doma.

nikuska_1
autor
21. jún 2019

@beky1813 nemyslim si. 😁 nauceny predavac katalogovych vyrobjov? To je co? Myslim si ze je rozdiel ci niekto je naucena opica alebo sa tomu skutocne rozumie 😁 kazdeho z nas nastastie bavi nieco ine.

nikuska_1
autor
21. jún 2019

@amelia000 kapsule nie. Myslim ze tie by velmi ekologicke neboli 😁 ono je zaujimave sa nad tym zamysliet. Vazne. Nejde o to predavat eko produkty hlava nehlava. Ale treba sa zamysliet ci tebe osobne dava ekologicka domacnost zmysel. Ak ano potom treba hladat cestu ako na to.

nikuska_1
autor
21. jún 2019

@sisa_s dakujem 😁 nenapadna ani nahodou. A preco by som sa mala skryvat? Nemam na to dovod.

nikuska_1
autor
21. jún 2019

@katussska24 to nepoznam. Ja som presla na inu znacku 😁 a aj wc cistic aj okna.

kosicanka1
21. jún 2019

Dnes je obrovsky vyber eko drogerie.
Ja pouzivam na striedacku Sonet, FeelEco, yellow and blue...
Teraz som v DM zahliadla ich novu radu eko drogerie, dokonca aj opatovne capuju do obalov.
Musis si najst co ti vyhovuje systemom pokus omyl

nyusika
21. jún 2019

@katussska24 nič v zlom..
ale tak predražene veci kupovať, to by som musela lobotomiu absolvovať.

ekologogicky sa da aj výrazne lacnejšie

moonlight1210
21. jún 2019

Soda, ocot (aj horuci), citronova stava, cola, ...

beky1813
21. jún 2019

@nikuska_1 no ty znies ako ta druha moznost 😃

tana_v
21. jún 2019

k tvojej otazke. ano, ja rozmyslam, cim umyjem domacnost aj seba. ja uz davno viem, ake to je skodlive, nielen pre nase telo. postupne zacinam vyradovat chemicke pripravky na cistenie a idem nabiehat na capovanu drogeriu. aj v kozmetike uz nepouzivam tolko veci, ako kedysi. nikdy som ale nekupovala to najlacnejsie.

@amelia000 eko kapsule su pracie orechy 😁

katussska24
22. jún 2019

@nyusika ano nič v zlom 🤦🏽‍♀️

katussska24
22. jún 2019

@nikuska_1 dnes je veľa možnosti 🤷‍♀️ Toto je pre mna zatiaľ mega vec - z viacerych hľadísk. Mam koncentrát z neho v pohode 3-4 produkty máš. Ja som skúšala aj iné veci ale Chistee má presvedčilo.

alica81
16. júl 2019

Ja si kupujem v DM eko jar a pracie prášky. Aj kozmetiku sa snažím riešiť eko. Proste to čo sa priamo dotýka pokožky by podľa mňa malo byť prírodné, ale zase to nepreháňam. Ak je to predražené tak si radšej kúpim aj neeko. Hlavne sa mi zdá, že naša slovenská kozmetika je často prírodná a aj bez reklám a veľkých eko nálepiek. Jednoducho je zdravá aj lacná len to o sebe nepotrebuje prehnane vyhlasovať.

nyusika
16. júl 2019

@alica81 nasa slovenska kozmetika je mozno vselico, ale to LACNA tam nepatri urcite, zial....

alica81
16. júl 2019

@nyusika neviem čo myslíš ty, ale ja mám na mysli značky Astrid, Dixi a podobne, kde fľaštička alebo krémik stojí 1 €.

patress112
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenocka12345
2. feb 2020

takže moja eko domácnosť - čistič univerzálny - zbytky šupiek citrusov dám do octu ( kupujem bezobalovo) , nechám tak dobre vylúhovaťa precedím , dá sa to urobiť aj s korením - škorica , klinček , badyán alebo ihličie zo smreku , ak treba použijem sódu bikarbónu
pranie - mydlo Jelen ( v krabičke) alebo marseillské mydlo ( aj to kupujem bezobalovo) nastrúham , zalejem vodou a pridám trochu pracej sídy. Ak chcem vúňu pridám priamo do prania esenciálny olej
škvrny - žlčové mydlo
máme aj fľašku Savo - núdzovo , keď si kocúr cvrkne , inak sa nepoužíva

janaslunecna
21. nov 2023

Ahoj, za mě jsou opravdu velký problém PFAS chemikálie, které jsou dnes skoro ve všem, ale moc se o tom nemluví. PFAS jsou tzv. věčné chemikálie, respektive toxické látky přidávané do výrobků, aby byly odolné například vůči vodě, nečistotám, teplu apd.. Najdete je v kuchyňském nádobí, kosmetice v potazích na sedačky a bohužel taky ve vodě. Super článek o PFAS jsem našla tady, kdyby se někdo chtěl dozvědět víc: https://ekoguru.cz/9-tipu-jak-snizit-mnozstvi-c...