V čom sú dobré kapsuly na pranie?

18. feb 2021

Dobry vecer idem sa opytat na kapsuly na pranie nikdy som ich nepouzivala vcom su dobre? Pouzivam len praci gel a avivaz ale moja tendencia je dat z oboch zbytocne vela z dovodu ze si myslim ze davam malo 😀 coraz viac ma zaujimaju kapsule. Neviem vsak vobec ako sa pouzivaju davaju sa normalne do bubna? Obsahuju aj avivaz? A s ktorou znackou ste najviac spokojne aj vysledkom aj cenou? Pre tie co ma hned budu chciet ukamenovat co som to za zenu ze neviem ako sa pouzivaju tak ano neviem, kedze som to nikdy nepouzivala.

zuzana_ilkova
18. feb 2021

Ahoj ja používam ariel, je s nimi som najviac spokojná, odperu škvrny, obsahujú aj avivaz, jedna kapsula do bubna, cela je dobra otázka....ak vystihnes akciu v kaufe alebo drogérii kupis ich vyhodne na dlhší čas

lenkamatkova
18. feb 2021

Používam persil, pravdu povediac iné som ani neskúšala, ale som veľmi spokojná. Je to len silná koncentrácia pracieho gélu. Tie moje aviváž neobsahujú čo mi vyhovuje, lebo mám svoju značku a vôňu aviváže ktorú si pridávam do prania. Dávkovanie je veľmi jednoduché, len hodíš do prázdneho bubna a potom naplníš práčku oblečením. Kupujem ich iba v DM, tam majú kapsule ktoré používam za najlepšiu cenu.

alexk12
18. feb 2021

Nedávno som kúpila lenor také fialové som milo prekvapená ja normálne hádžem do bubna ale zas ja tak moc neperem teraz

zuzubb007
18. feb 2021

Najlepšie sú Ariel čo sa týka kvality prania aj vône, vyskúšala som aj lenor, persil za mňa o ničom, normálne hodim jednu do bubna s ešte dám do nádobky trochu aviváže a je to 😉, upozorňujem, že píšu, že sa roztopila už pri 20 stupňoch ano to je pravda ale mne pri 30-40 stupňoch niekedy ostanú ako tahavy sopel na kúsku prádla, ale v 50 stupňoch parádne vypratie

alexk12
18. feb 2021

@zuzubb007 tak asi nebudú také "najlepšie" keď ti ostanú na prádle a drbát ku kapsuli avivaz zbytocne🤨

autor
18. feb 2021

Ďakujem za odpovede a mozte mi este napisat priblizne ako sa tie Ariel pohybuju cenovo a pomerom ked sa vyplatia napr pocas akcie?? Len tak pre prehlad

oblecenie99
18. feb 2021

Ahoj, používala som tak isto ako ty (gél plus aviváž), ale postupne prechádzam na kapsule. Zatiaľ som vyskúšala ARIEL a tie kapsule z DM, ale iba z dôvodu, že mne hrozne vadí vôňa ARIELU. Ale ariel sa mi zdá kvalitnejší, tam fakt netreba aviváž

alexk12
18. feb 2021

@oblecenie99 ani mne ariel"nevonia"😄 keď už tak ten lenor aj keď to je rovnaká vyroba

zuzubb007
18. feb 2021

@alexk12 ja hovorím všeobecne o kapsulach robili my to všetky značky pri teplote 30 stupňov, a aviváž si dávam ja navyše lebo milujem mega voňavé oblecko, samozrejme ja to striedam s normálnym prachom neficim len na kapsulach

ninusa221
18. feb 2021

Napriklad moja mama kapsule prestala používať lebo jej smrdela stoho práčka. A mne sa zas zalepila ta kapsula do oblečka

oblecenie99
18. feb 2021

Žienky,čo píšete,že vám zostane ten "sopel" na prádle.. akú máte práčku? Pýtam sa preto,lebo mamka bola spokojná s kapsulami dovtedy,kým nevymenila práčku (aj značku a plus predtým mala zhora plniacu Whirpool, a dovtedy nebol problém). Teraz opisuje to isté čo vy,už na to nemá nervy a prechádza na prášok. Ja mám Whirlpool,zhora plniacu,a ešte som si nevšimla ani raz,že by sa mi tá kapsula neroztopila..periem buď na 40 alebo 60 stupnoch. Mamka rovnako,len už má práčku,ktorá sa plní z boku a menila aj značku.. netuším,či to môže nejak ovplyvniť roztopenie tej kapsule 🤷

suzitok
19. feb 2021

Ja som zase prášok prestala pouzivat z dovodu, ze som mala na prádle pri nizsich teplotách fľaky a kusky prasku...hoci mne osobne vzdy prášok vyhovoval viac, ale prešla som na kapsule, Ariel, Persil a som spokojná, pradlo ciste, vonave, ziadne stopy po pracom prípravku..mme sa pekne kapsula rozpustí s jedinou vynimkou, ked dám skrateny rezim prania vtedy mam z nej "sopel"..

diewcatqoo
19. feb 2021

Ja pouzivam iba kapsule a som spokojna. Pouzivam vyhradne Ariel, s nimi nemam ziaden problem. Pekne vonaju a vzdy sa rozpustia.
Raz som kupila v akcii Persil a nech som prala na akokolvek dlho a na akukolvek teplotu, vzdy mi po tych persilovych zostal ten maglajz. Tak som sa radila tu na koniku a jedna baba mi poradila, ze na to, aby nezostaval z kapsuly ten maglajz a aby sa rozpustila cela kapsula, je potrebne ju dat do nejakej ponozky a tak hodit do pracky. Tak som vyskusala to s ponozkou a odvtedy sa mi rozpustila kapsula vzdy poriadne.

wokokoza
19. feb 2021

Používala som aj kapsule, no zas som tak povediac prešla na prach. V poslednom čase sa mi stávalo, že sa mi kapsule nerozpustili a zakaždým sa mi ten obal na nejaké to oblečenie proste prilepil. Inak počula som, že ak sa používa výhradne gél alebo kapsule, je fajn raz za čas oprať aj v pracom prášku pre prečistenie práčky

iwanka222
19. feb 2021

Pripnem sa

miakey
19. feb 2021

@zuzubb007 ak ti ide o vôňu tak skus pridať skôr tie voňavé gulicky. Avivaz sa dava hlavne kvôli zmakceniu prádla ale nemá sa to s nou preháňať.

alexk12
25. feb 2021

@oblecenie99 ovplyvniť môže skôr teplota nie to ci je práčka plnená zhora alebo zboku