Vodný kameň v kúpeľni

mimushsv
5. apr 2021

Baby, poradte mi, uz som zufala. Byvame v dome rok, a neviem sa zbavit vodneho kamena na celej vani a rad obkladaciek pri vani. Kupelnu umyvam pravidelne od 1.dna od nastahovania, beznymi prostriedkami, savo kupelne, frosch. Zacali sa mi hromadit drobne kvapocky, asi to je kamen, no kamen mi ide pekne dole z baterii a inych miest. Tie male kvapocky mi pripominaju zaschnute kvapocky od lepidla. Nikdy predtym som sa s tym nestretla. Mozno je v novej dedine ina voda. Skusala som uz vserko. Ocot, hg 3 krat silnejsi odstranovac kamena, dokonca priemyselny odstranovac vodneho kamena. Ani jednou kvapkou to nepohlo. Mate prosim nejaku radu? Prikladam aj foto kamena, kvapocok

deny81
11. apr 2021

Ja osobne si myslim podla vsetkeho co si napisala ze nejaky prostriedok "tomu" nesadol a bohuzial poskodil povrch. U mna sa to stalo ked umyval moj muz, takze mame poskodene kohutiky a citlivejsie povrchy, aj ked teda vobec neboli lacne. Jednoducho to nastriekal a nechsl tak. A teraz? Hold len vymenit, ale na to nemam prachy. Kedze ti to nerobi v kuchyni, spravila by som skusku, a "ofrkovala " by som kachlicku, ktora je v poriadku a kde sa normálne voda nedostala a teda to nemas. A ak to bude robit aj na nej, urcitr by to bolo vodou. A ak nie, niecim mas ten povrch poskodeny. No a poznamka na zaver - ak je to ozaj zelezom - tak ten pripravkami na vodny kamen nezide. To mam odskusane. Na tskom. Obklade kamennom mam akoby kusoch hrdze, hoci netusim ako sa tam dostala, ale nejde to nicim dole, co pouzivam na vodny kamen.

mimushsv
autor
11. apr 2021

@palisko s tymto som este neskusala, musim skusit

vmatuscinova
11. apr 2021

@veronice pls mam podobny problem, mozte mi napisat cez ip? rada sa poradim o produktoch, aj vzorka by potesila, vdaka

veronice
12. apr 2021

@vmatuscinova jasne, pisem spravu 🙂