Vrchný matrac

sonka_miro
26. sep 2021

Prosim nevie niekto poradit z vlastnej skusenosti ci vrchny matrac pomoze ak je matrac tvrdy a boli z neho chrbat? Nechcem zbytocne vyhodit za to peniaze a nakoniec bude nutne aj tak vymenit matrac. Dakujem 😊

kakakina
26. sep 2021

Áno, my sme mali tvrdé matrace,a dokúpila som vrchný od dormeo a super

37373
26. sep 2021

@sonka_miro ja by som na tvojom mieste kúpila bud vrchný matrac z pamäťovej peny alebo penu. Stojí okolo 160-200eur. Kúpila by som si 4 až 5 cm hrúbku, ak máš tvrdé matrace.

37373
26. sep 2021

@sonka_miro to je takz. Topper

silviaeli
26. sep 2021

@sonka_miro áno my mame toper - materaso je to super

moonlight1210
26. sep 2021

Ja som rokoch trapenia sa s dvoma matracmi na sebe (hruby tvrdy a tensia makka penova podlozka na vrchu), konecne kupila jeden, ktory je akurat.

Pretoze dva matrace na sebe sa stale smykali po sebe a minimalne raz za dva dni som musela vsetko odostlat, matrace napravit a zase natiahnut plachtu.

Nepomohlo ani dat oba spolu do jedneho obalu, ani dat medzi ne protismykovu podlozku ako pod koberce.

Takze po desiatich rokoch, ked bol cas na vymenu, som kupila jeden, ktory splnal moje poziadavky.
Je tvrdy, ale na vrchu ma cca 6 cm pamatovej peny. Takze je to konecne super.

sonka_miro
autor
26. sep 2021

@moonlight1210 tohto sa tiez obavam ze sa to bude posuvat, len matrac co mame ma rok a pol a je mi luto ho dat este prec preto hladam zatial nejake riesenie kym sa bude menit

malinka158
26. sep 2021

Urcite ano. Doma mam postel s jednym velkym matracom 180x200 cm. Hore mam este topper. Cize ten vrchny matrac. Ja som sa za cely zivot nikde tak dobre nevyspala. Moji rodicia maju podobnu postel ale bez vrchneho matraca a je dost citit aka je tvrda

abab
26. sep 2021

Ja mám tento https://jysk.sk/spalna/vrchne-matrace/gold/vrch... a o dosť lepšie sa mi spí. Je pravda, že sa ten vrchný posúva a treba naprávať, nie je to tak pekné ako matrac bez vrchného, ale mne to za ten pocit stojí. Ak nechceš kupovať nové, skúsila by som.

sonka_miro
autor
26. sep 2021

@abab presne tento typ mam vyhliadnuty len 180ku. Asi pojdem do toho, strasne dolamana vstavam a pri malej musim byt ok 🙂

lucijalucy
26. sep 2021

Áno pomôže. Máme z pamäťovej peny z Jysku cca dva roky zatiaľ a spokojnosť. Neposúva sa, keďže plachta ho fixuje na mieste. Je to šikovná vec.