Začiatočníčka - pekný kvetinový balkón

18. feb 2022

Rozmyslam nad tahavymi muskatmi, lebo su vraj nenarocne. Balkon mam na juh, v podstate mi na neho v lete cely den svieti slnko. Odkial kupujete sadenicky, ako hnojite, kedy vysadzate a kedy s nimi na balkon? Dakujem za kazdy tip a radu 🙂

buberova
18. feb 2022

Ja len toľko že muškáty sú otrava lebo keď odpadávajú robia strašný neporiadok... Moje osobné kritérium je aby nerobili neporiadok :D

eva_eva
18. feb 2022

@buberova máš pravdu, no ako mne to napríklad nevadí. Nie je to zas toľko roboty opadané kvietky raz za čas pozbierať, nie?

buberova
18. feb 2022

@eva_eva no kvietky sú pol biedy ale tie lupene nešťastné :D :D suseda nad nami mala červené muškáty, hádaj či mi na parapetách ostali neumyteľné fľaky z lupienkov.. ale hovorím to je len môj názor.. ja som mala tiež na svojom južnom sirôtky a rástli ako divé 🙂 len jasné že chceli viac vody ale dali to okato najavo

mijunik
18. feb 2022

Muškáty sú nenáročné a veľmi pekné, ale pozor - tie ťahavé sú dosť labilné počas vetra, môžu sa polámať. My máme balkón na západnú stranu, jedno z mála, čo je tam maximálne spokojné, sú aksamietnice rozložité. Podľa mňa sú nádherné. Mám tam aj levanduľu, lenže tá nekvitne celé leto. Aksamietnice áno. Možno aj nechtík lekársky by stál za to. Jednoduché, vďačné, veselé a nádherné. 🌼🌸☀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja20
18. feb 2022

Ja pestujem surfínie a petúnie,bývajú v krásnych farbách,aj dvojfarebné pásikavé alebo fľakaté. Každý rok kupujem iné a balkon len tak žiari. Najčastejšie ich nakupujem v OBI,ale mávajú ich aj v Kauflande,Lidli,prípadne v klasických záhradníctvach. Od mája až do oktobra ťa budú tešiť 🙂

anne_mary2
19. feb 2022

ahoj, za mna urcite surfinie.. my mame obrovsky terasu , pred 2 rokmi muz ze tahave muskaty… nikdy viac.
Surfinie sa mi pestuju a udrziavaju 1000x lepsie, zda sa mi ze nie su nachylne na zmeny pocasia, vietor, vlahu..: posadis a polievas - pohnojis.