Aké sú náklady na jedno pranie?

monika78
27. okt 2008

ahojte....prepocitaval to niekto niekedy? asi to nie je tazke vypocitat- ja len ze kym sa do toho pustim tak si usetrim pracu ak to ma niekto spocitane.
-zaujimalo by ma to - zda sa mi ze v poslednej dobe nejak casto periem ☹

nevesta
8. nov 2008

Troska ste od temy 😉

bambusko
8. nov 2008

nevesta, vies ako zle sa perie margarin z takej nepodarenej torty? 😀 to isto stoji viac ako ta torta 😝

wanda007
8. nov 2008

a este ked peries slizom, to je ten dovod, ale to som im nevysvetlovala, to by kukali teda.

minutka
6. feb 2013

obnovujem tuto temu,snad mi niekto povie kolko cca vyjde 1 pranie v dnesnej dobe. Dakujem 🙂

samara1609
6. feb 2013

preboha..jaka tema 🙂

nanika
8. feb 2013

@minutka to si musis vziat navod od tvojej pracky, tam mas spotrebu vody na pranie prave u tej teploty, na ktorej peries, plus spotrebu elektriky. Podla vyuctovacej faktury si vies zistit cca sumu za 1 kWh (vydelis sumu faktury poctom kWh) a vynasobis tvojou spotrebou pri tom prani. Cim vyssia teplota, tym vyssia spotreba elektriny. Voda to iste. Ty vies, aky prasok kupujes a kolko ho davas na jedno pranie, ci davas aj avivaz. Takze ta suma sa vie dobre lisit, ak peries pravidelne na 60 stupnoch, obcas na 90, malokedy na 40, ked niekto perie permanentne len na 40 stupnoch. A samozrejme, ak peries na starej pracke a porovnas si to s novou, tak to mas tiez rozdiel. Neda sa preto povedat, ze jedno pranie ta vyjde tolko a tolko.

minutka
16. mar 2013

@nanika dakujem @samara1609 pocitala som energiu v byte kt.bude na prenajom ale nebyvame v nom ... nie zeby sme doma neprali 😅

bobsenklar
1. apr 2021

@bambusko cisla spotreby zaujali, skoda ze uz su 12r. staré,
dnes som meral spotrebu el. na nasej Electrolux zhora plnená +/- 5-10 ročná,
rychly cyklus, 40stC / 400 otacky, 127min., a vyslo to necela 0,5kWh (0,446 kWh),
na € neviem kolko to hodí, dodavatel en. Slovakia Energy