Aké výživné môžem žiadať na 13 ročné dieťa pri príjme otca 2500 eur?

lucia2905
6. júl 2012

Prijem má však ošetrený min. mzda + diety , ktoré ako on tvrdí nie sú prijem. Doteraz mi platí 120 EUR, s dieťaťom sa vôbec nestretáva a nijakým iným spôsobom na ňu neprispieva /oblečenie, výlety...../ Ak máte niektorá skúsenosť s niečim takýmto dajte vedieť, či sa mi vôbec oplatí podať si na zvýšenie výživného.

radka24
7. júl 2012

Ja sice takyto problem nemam, ale uznam vam, ze pri plate otca 2500 eur si musite poziadat o zvysenie, ved co je dnes pre dieta 120 eur. ja by som si poziadala o zvysenie a to na min. 300 eur a myslim, ze pri tomto jeho plate vam sud vyhovie urcite.

betina1984
12. júl 2012

@lucia2905
Zivotna uroven dietata ma byt v zasade rovnaka ako zivotna uroven rodicov. Neviem aky mas ty prijem, a ake ma vydavky muz, ci je zivnostnik, ci z toho prijmu este nieco odvadza, alebo je to jeho cisty prijem. Ak je to prijem, co berie v cistom, tak kludne aj 500 Eur. 300 Eur ti moze davat a 200 Eur jej moze davat na knizku.

lenuska79
22. júl 2012

ahoj, ja sa teraz rozvádzam a som v podobnej situácii. Dieťa má právo na výživné vo výške 1/3 z platu otca.

charlote1986
27. feb 2015

Ahoj baby,rozvadzam sa,teda idem podat navrh,mam dve deticky - 2,5r. a 6mesacnu,ich otec ide pracovat na lod,plat 2400-2600euro + tringelty.Ake vyzivne ziadat na obe deti?Dakujem. 🙂

guinevre
12. mar 2015

@lenuska79, nie je pravda ze dieta ma narok na 1/3 platu rodica. To odkial mas? Co ked rodic ma viac deti, ma byt v minuse? Aj ked rodic zaraba cca 2000 eur, ked je dieta zdrave vacsinou okdlepnu 200-250eur. Keby dieta malo vazne zdravotne problemy, tak aj 300 - ked su vydavky na lieky. Raz za cas buchne tu niekto ze 1/3 platu, ale precitajte si zakon to tam nepise. Poznam aspon 5 ludi s takym prijmom a platia vyzivne okolo 200 eur. Ked aj druhy rodic (podielat sa podla zakona maju obaja) prispe podobnou sumou, na priklad 150e, tak je to celkom nadstandardna suma.

sendy182
12. mar 2015

pri plate 2500 eur...priemer......a dve deti by som žiadala.....350 na jedného ....t.z. 700 eur......min....600 eur...

bruneta
9. apr 2015

Ženy , to myslíte vážne? ...tie sumy sú ako z rozprávky. A netreba zapomínať na jednu základnú vec ...a to je, že na výživné na dieťa má prispievať aj matka.
Môj syn bude mať o mesiac 14 rokov, doteraz (cca 7 rokov) exmanžel platil výživné vo výške 100 eur, od decembra 2014 mu zdvihli na 180 Eur . A jeho plat? 3000 libier .
A som rada, že odklepli tých 180, aj keď s tým on sám mal problém. Sociálna pracovníčka odporúčala 200 Eur. Ak by som mala tých 500 Eur ako to tu spomínate, ani neviem čo by som s nimi robila lebo tá suma sa na dieťa mesačne minúť nedá. Jedine tak sporenie ale to už je vecou dohody.
Náš syn vidí svojho otca 2x ročne, ten na nič iné neprispieva. Ale nemám potrebu ho "vyžmýkať" len preto, že sme sa rozviedli. Sama som ten rozvod tiež chcela, takže život ide ďalej.