Ako často dávate deťom ovocie, jogurty a sladkosti?

lubikan
6. feb 2013

Idem znizovat vydavky,lebo dost miname na stravu...preto sa chcem spytat,ako casto davate detom,skolakom,skolkarom ( nie mansim).....tieto pochutiny?
U nas sa toho zje teda hojne,skoro kazdy den jogurt, niekedy aj 2-3 naraz,sladkosti maju tak asi 3 x do tyzdna, ovocie samozrejme kazdy den....a vela...napr. banan,mandarinka,pomaranc kazdy jeden....vedeli na posedenie zjest spolu aj kilo mandariniek...niekolko x do tyzdna,dalej rozne kolace typu dzemovych satociek,plundrove kolacky....

Alebo ako odporucate "krmit" tymto deti? kolko x do tyzdna a kolko kusov tychto veci?

Mozno blba otazka,ale chcem aby mali vitaminy,ale nie aby boli previtaminovany 🙂 ...miesto jogurtov som zacala davat radsej ochutene acidka,kefir...je to lepsie na zdravie a vyjde to lacnejsie....pretoze nedavam jogurty typu "dobra mama" a srdiecko....

dakujem

slavka1307
2. apr 2013

@959touareg aj ja sa pýtam ...

mexico_16
10. máj 2013

@959touareg preco sa ma u dievcat vynechat jogurt ?? 😨

mexico_16
10. máj 2013

Jogurt maju moje deti denne a ovocie a zelenina 5ks denne kazdy ..sladkosti kazdy den napr. mliecny rez,lizatko,proste co chcu si kupia 😀

lencika
12. máj 2013

moje dieta nechce vobec jogurty ani nic kasovite, takze mlieko aspon raz denne, snazim sa ovocie cely den ma nakrajane a sladkosti ma len vynimocne a cokoladu mala len parkrat

zuzuliak1981
10. nov 2013

@959touareg mohla by si prosím tá vysvetliť to s tým jogurtom? Prvý krát to počujem a zdá sa mi to ako nezmysel. Pochopím, ak by sa šlo o niektoré značky a rôzne ochutené s kopou cukru, ale domáci by sa mal podľa môjho názoru určite jeden denne

959touareg
10. nov 2013

@zuzuliak1981 domaci ano,ale z cerstvo nadojeneho mlieka, nie kupenskeho. inak je ucinok ten isty ,akoby si jogurt kupila v obchode. teda skodlivy.

zuzuliak1981
10. nov 2013

A z mlieka z mliekomatu? Keď je to fermentovany výrobok, tak by už na rozdiel od mlieka škodlivý byť nemal

monika_30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka1987
5. aug 2019

Na ovocí a zelenine nešetri, bud rada ze to jedia. Ja mam troch tiež denne zjedia aj 3kg ovocia, mňa to teší. Tak isto jogurty majú radi, kupujem dosť a dám aj viackrát za deň. Sladkosti kupujem minimum, skôr chrumky tyčinky. Malému do školy kupujem ale skôr také, že mliečny rez, mliečne výrobky, fit tyčinky, ovocie tiež každý deň. Nehovorím ze sladkosti nedostanú ale v podstate ani nechcú, sú na to ovocie veľmi. Naučila som aj starých rodičov keď chcú niečo doniesť nech kúpia ovocie