Ako často kupujete oblečenie a topánky?

simsalabim
22. aug 2014

Dnes rano sme sa s kolegynami pustili do tejto zavaznej debaty 😀 a bola som celkom prekvapena.... Ja mam pocit, ze stale kupujem nejake oblecenie ci topanky, ci uz detom alebo sebe/manzelovi - po platbach za byvanie a vydavkoch na potraviny je to kazdy mesiac 3. najvacsia polozka v nasom rozpocte. Niektore kolegyne nakupuju narazovo, vraj iba 2x za rok pokupia "par veci" a "zbytocne neminaju". Hm, ja "par veci" kupujem kazdy mesiac a nejako nemam pocit, ze by som "zbytocne minala". Pre ilustraciu, tento mesiac som mladsej dcere kupila pyzamo, teplakovu supravu do skoly, prechodnu bundu a zimnu bundu (videla som presne taku, ktora spnala moje poziadavky, tak som ju vzala) a tenisky, lebo jej narastla noha (na buduci mesiac mam naplanovane iba pre nu kupu rifli, legin a baleriniek, pravdepodobne aj nejake pancuchy - lebo vyrastla). Starsej dcere som kupila sveter a prechodnu bundu. Sebe tiez prechodnu bundu, satku a kabelku (vsetko veci, ktore som nutne potrebovala - teda okrem satky - lebo som tieto veci nosila cca 7 rokov od nastupu nasutpu do prace po materskej a proste kupa novych uz bola nevyhnutna). Manzel si kupil 2 kosele. Vsetko to su veci, ktore potrebujeme bud preto, lebo deti z veci vyrastli, alebo - to sa tyka nasich dospelackych veci - su uz obnosene a nevhodne na nosenie do prace. "Na cakacke " pre mna su napr. cizmy na zimu a zimny kabat, lebo tieto veci nosim uz 7 rokov a proste...uz s tymi starymi do prace ist nemozem. Rovnako sa chystam kupit si nejake topanky do dazda, lebo vo vykrojenych lodickach mam mokre a studene nohy a tiez mam pocit, ze sa nosenim v dazdivom pocasi zbytocne nicia. A takto by som mohla pokracovat, ide zima, detom bude treba zimnu vybavu....manzel urcite tiez zahlasi, ze mu treba nejaky sveter a tak dalej. Ako sa da dokupit "par veci" 2x do roka? Nejde mi to do hlavy..... tie 2 kolegyne stale mleli, ze netreba kupovat zbytocnosti a ze treba "disciplinu", ale..... ved ja nemam pocit, ze kupujem zbytocnosti 😒 Ako to robite vy?

bonaqa2013
22. aug 2014

@simsalabim tak to má dcéra malú nožičku. Dcéra má 8,5 roka a noha 34. Je aj dosť vysoká veci kupujem 146 a za chvíľu aj tie budú malé.

bubelko
22. aug 2014

@simsalabim väsinou nakupujem narazovo - bud podla sezony, ked narastu. tiez kupujem vela veci vo vypredajoch po sezone - tricka s kratkym a dlhym rukavom uz dopredu, taktiez mikiny. v zime uz len dokupim vetrovky a oteplovaky, futrovane nohavice, v lete kratasy. väcsinou to vyjde tak 3x do roka.
topanky su jedine, ktore kupujem priebezne podla toho, ako im rastie noha. väcsinou to zatial vychadzalo podla sezony. teraz maju napr, kazdy 6 parov topanok - tenisky, poltopanky, tenisky na ihrisko, gumaky, crocsy a turisticke topanky. na jesen este pribudnu take teplejsie clenkove topanky a v zime klasika snehule 2 pary (ked sa jedny premocia)
zatial nakupujem hlavne pre starsieho, mladsi nosi 90% veci po nom. 10% mu kupim nove. ked idem do obchodu donesiem vzdy aj jemu.
sebe kupujem, väcsinou ked potrebujem, malokedy preto, ze skratka sa mi to paci. ale aj take sa stane - raz za rok.
muz nakupuje tiez narazovo - ked nohavice, tak rovno 5ks, kosele detto.

mima4
22. aug 2014

@simsalabim no my urcite raz za mesiac ideme na takyto nakup a padne tam dost penazi, ale napr. moj manzel nosi iba kosele... ja sa musim pekne obliekat do prace, ziadne rifle, ani nic obdobneho.... a proste veci si musim menit, nemozem obmienat dvoje nohavic, pretoze je to nevhodne, aj vzhladom k mojej praci... a oblecenie v biznise vela spravi... clovek, ktory je pekne zladeny vytvara celkovo lepsi dojem, ako ked niekto sa zanedbava...
U nas oblecko vsak nie je velka polozka, lebo nakupujeme vo vypredajoch a bezne aj v LIDL, ci v tescu...

prasiatko30
22. aug 2014

Neviem ale narazovo nakupovat neviem ani sa mi to neda z jednoducheho dovodu vo vacsine obchodov kde nakupujem vozia tovar aj dva razy tyzdenne a su tyzdne kedy sa mi z aktualnych kolekcii nepaci a nehodi absolutne nic - vo vacsine pripadoch prave vtedy ked idem nakuppvat prave preto ze potrebujem nieco kupit. Vzdy lepsie nakupim a najdem krajsie kusky ked idem namatkovo do obchodu a volaco mi padne do oka a kupim - ale neda sa povedat kolko krat za mesiac alebo za tyzden. Su mesiace kedy nenatrafim na absolutne nic co by stalo za to a potom su zase obdobia kedy by sa vsetko siklo a hodilo.

jankatt1
22. aug 2014

No... tak kolegyne asi nosia tých 7 rokov stále to isté, keď nakupujp raz za čas.
Ja mám len jedno dieťa, no a samozrejme, to čo mu bolo dobré pred rokom v zime, už je teraz v zme malé. A to je aj na jeseň, jar, či leto...takže na každé ročné obdobie komplet všetko nakupujem nanovo.
Inak, tiež je to u nás asi 3tia najvačšia položka...ale nezamýšľam sa nad tým, tiež mi nepríde, že veľa nakupujem. Synček má 27mes, takže mám ešte rodičák, no ten celý padne len na oblečenie...a nielen ten. Proste potrebuje napr. čižmy...na jesen aspon 3-4 párov, na zimu to isté... taktiež kupujem 2.3zimné bundy, o tričkách, nohaviciach atd ani nehovorím...a to je en synček.
Ja si kúpim tiež /aj keď nie tak veľa ako malému/ a aj manželovi.
Skrátka, nakupujem stále piebežne..každý týžden niečo platím a objednávam :D

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siska53
22. aug 2014

@simsalabim pre deti priebezne,ale nie kazdy mesiac. Su este male azo vsetkeho rychlo vyrastu..oblecko si aj vymienam s kamoskou,daco syn zdedi po synovi svagrininej kamosky..
Na seba podla potreby,naposledy som si kupila platenky na ihrisko... Pre seba teraz velmi nepotrebujem,na ihrisko stacia starsir ci lacnejsie veci..akurat pred nastupom do prace si budem musiet dopnit satnik a mozno ani nie. Mnohe veci som mala len 3-4x na sebe...ale tipa ky si budem musiet poriesit...
Ja som nijdy nebola nakupny maniak,nebavilo ma to. Akurat detske vecicky su nadherne,ale som uz imunnejsia,napr. Teraz okrem topanok asi maloco budu potrebovat.ak im budu dobre vlanajsie oteplovacky,tak mozno len synovi dake nohavice jedny a zo dva pulovre..akurat sa obavam,ze pyzama budeme musiet pokupit,zistujem,ze akosi su mu kratke rukavy po lete.🙂.
Rada nakupujem aj v lidli,ale tentokrat odolam,z toho,co ponukali,mame teraz vsetko.
Este cakam na nepremokave nohavice do dazda pre nasu slecnu. Syn ma z predvlanajska a este je mu to dobre,predtym to nal nazhrnane,teraz to ma akurat.

siska53
22. aug 2014

@simsalabim mnohe veci a i topanky mam viac ako 5rokov,daktore su aj 10rocne.
Ja vzhladom na moju vysku a postavu mam problem daco zohnat a su veci,ktore nakupujem v detskom. Vychadza to lacnejsie.
A zabudla som,posledne som si kupila plavky,lebo ich budem potrrbovat a moje sa mi uz rozpadli. Boli lacne,su pekne. Takze 2veci za 3mesiace.

ssussie
22. aug 2014

@simsalabim velmi dobra teeema 🙂. Kolko krat nakupujeme my? My nakupujeme vkuse. Moj muz je maniak na akcie ... On ide po potravinach a hygiene, ja po handrach a vyletoch ... Nas syn rastie rychlo a zas ked si mam vybrat, ci bude tocit par drahsich handier dookola, alebo akciovych mat radsej aj do zasoby, tak volim radsej tu druhu alternativu. Dalsia vec je, ze drobec nema nic podedene, sestrine a bratove deti su uz velke a ich handry posunuli inde, takze ja aj teplaky na dvor musim kupovat nove. Kupujeme zasadne v akcii a nehanbime sa ani sekacov... ale tam si tiez pockame na vypredaj, lebo uz ani tam sa velmi nevyplati... Oblecenie je moje hobby, aj sem tam daco obmienam, presivam... Nemyslim, ze by sme si nevystacili s menej handrami, ale takto nestresujem, ci mam dost opratych teplakov a triciek a nebham tu nakladat pracku o jedenastej v noci ... A ked sa aj daco znici, tak mavnem rukou ... ved ma dost a nebolo to drahe 🙂

dahra
22. aug 2014

@simsalabim - oblečko kupujem väčšinou tu na MK.
Napíšem za manžela: tento rok som mu kúpila 3ks tričiek a pár párov ponožiek, niekedy na jar si kúpil vo výpredaji rifle.( Topánky nosí jedny celú zimu a ďalší pár od marca do novembra 🙂 Letná obuv je pre neho neznámy pojem. Ako lakonicky to skonštatujem, za tie roky ma to prestalo vytáčať a som vo fáze, že sa pomaly nad tým ani nepozastavím.) Toto jeho nakupovanie nepresiahlo 30€ 🙂.
Ja som na RD, takže žijem z pár vecí, čo sú mi dobré medzi ľudí už dlhší čas a doma nosím staršie ešte dobré oblečenie. Tento rok som si kúpila šlapky v protetike, cca 5 ks nejakých tričiek či tuník s krátkym a dlhým rukávom z MK. Tie šlapky to posunú hore, tak som možno minula aj 50€. Vlani som si kúpila super jarno-jesennú bundu tu na MK, tá vydrží pár sezón, topánky som si naposledy kúpila na jeseň 2012, sandále pred narodením malej vlani a čižmy nosím od r. 2008, keď som za ne vyhodila sumu, čo ma mátala pár týždňov, no našťastie sú kvalitné a hádam poslúžia ešte nejakú sezónu 🙂
Deti - staršiemu postupne dokupujem, čo treba, ale tento rok toho bolo pomenej, keďže máme dosť vecí, z ktorých ešte nevyrástol. Jedine topánky mu kupujem kvalitné, viacmenej nové takže tie dvíhajú cenu, ale stopro to nepresiahlo 100€.
Malej som tiež len topánočky lepšie kúpila, oblečko nosí po bratovi, veľa babských vecí dostaneme a veľa máme ešte poodkladaných po našej generácii. Na ňu som tento rok tiež neminula viac ako 50€. Takže ak poviem, že som minula 400€ na oblečenie na 4 osoby v rodine tento rok, tak určite preháňam.
Handry sú ozaj len malá položka, u nás by bola 3. najvyššia knihy. Tu padajú iné sumičky 🙂, ale snažím sa krotiť.

warholette
22. aug 2014

to je tak, poznam rodinu, kde ma kazdy jedny topanky na leto a jedny na zimu a potom poznam takych, kde maju plne skrine a ku kazdemu outfitu ine topanky. kazdy ma ine priority/vkus a tak to niekedy na uliciach vyzera ako zo stranok modneho pekla.

sunshineka
22. aug 2014

Mam kolegynu,ktora vecne nieco potrebuje pre seba a dieta,ja naopak len 2x do roka.pre mna je zbytocne mat kazdy mesiac nove tricka,rifle.vsetko je o prioritach.tak sme boli z domu nauceny.ja si radsej odlozim peniaze,akoby som mala mat plnu skrinu nepotrebnych veci.detom tiez netreba 20 triciek,10 teplakov,legin...to len priklad pisem tie pocty

sunshineka
23. aug 2014

@jankatt1 naco su mu 4 pary jesennych topanok a 3 zimne bundy.aj moja sestra takto nakupuje a potom to nemaju cas ani vynosit 🙂

niki101988
23. aug 2014
dada1212
23. aug 2014

@simsalabim no ak máš niektoré veci tak dlho,tak treba obmeniť,ale zase ked si tento rok obmeníš,vydržia ťa aj 4-5 rokov a budúce roky budeš dokupovať iba drobnosti. hlavné je používať vhodný práci prostriedok a neprať pri vyšších ako odporúčaných teplotách a oblečenie je dlho ako nové. a snažiť sa udržať si konfekčnú veľkosť,čo robí hlavne niektorým ženám problém, ale nezmyselnými hladovkami a následným prežieraním poriadne zaťažujú rodinný rozpočet aj na oblečení,ked každé ročné obdobie potrebujú všetko nové a dnes je oblečenie dosť drahé aj napríklad u číňanov kúpiš často drahšie veci ako v značkových.
pri deťoch nakupovať s rozumom, nekupovať veľa vecí hlavne na jar a jeseň, vtedy sa dá využiť aj veľa vecí z zimy alebo leta a okrem toho sa často stane, že napríklad do konca oktobra je 20 stupňov a potom príde zima,alebo je zima do konca apríla a potom je teplo a tie jarné/jesenné veci sa ani nevyužijú.

alietam
24. aug 2014

my prevazne tiez narazovo teda pre mna a muza narazovo ked uz treba.Topanky pre vsetkych podla potreby ako narastie noha ako sa opotrebuju topanky.Co sa tyka oblecka pre deti syn je starsi dcera mladsia tak daco dostaneme od kamosky ked vyraduje po svojom synovi / je starsi od nasho o 3 roky/ na ihrisko a do skolky pre nasho este posluzia zimna bunda sa kupuje o cislo vacsia vacsinou nam vydrzi 2 zimy vzdy ma dve na striedacku + overal na lyzovacku.Daco dostaneme od sesternice ma 12 rocneho syna daco od bratranca ma 11 rocneho syna jasne ma aj kopu novych veci .Pozeram hlavne lacne nove veci napr.Lidl, Tesco.Kik,daco donesie brat z anglicka .NO a dcera jej je to zatial jedno ze nosi veci po bratovi ze je prevazne v modrom ale kupia sa aj jej sem tam veci ked daco dostane dievcenske tak len doladujem dake tricko , leginy.Ak sa mi podari predat vec po synovy tak za to kupim pre nu dievcenske aj tu na konovi som jej kupila supravu na zimu.Ponozky sa kupia ked treba slipy a nohavicky som kupila v zlave v tescu.Momentalne ked to zhodnotim tak syn ma oblecenie tak asi tak na 3 roky neratam do toho topanky.Vzdy po zime veci odkladam a davam veci na jar a leto poskusame ci sa este vmestime ak ano nekupujeme nic.Dcera dedi jedien teraz som jej kupila pyzamo do skolky kedze nastupujeme do skolky + papucky sa kupili.Kontrolovala som ci jej sadnu ciapky po synovi kukla pancusky a max.pre syna co treba tak na zimu spodky a to je vsetko co mu treba .Daco im kupia nasi a hlavne dcere aby bola sem tam ako dievcatko.No a ked si zozeniem pravu po rodicovskej tak si kupim dake tricka atd.Doprajeme si vylety na dovolenku pri mori kazdy rok nemame ale ked uz budem zarabat tak snad aj to bude.Pre dceru napr,dostavam tiez oblecko po svagrovej dcere ma 7 rokov takze ked neznici tak posunu daco sa jej ustrikuje uhackuje atd.No hlavne dedi a este dostavam kopu oblecka pre nu od kamosky susedky ma 5 rocne dvojicky babay tak vzdy mi zavola ze triedila veci mam si ist vybrat pre malu dam jej dake sladkosti + dake peniaze vacsinou okolo 10eur za velky balicek.Sice obe deti mam zimne ale dcera je mensia a chudsia tak vacsinou jej musim dat prerobit veci v pase po synovi .Ale ked to tka zhrniem tak kopu oblecka dostaneme od rodiny co sa posuva a potom co neznicia moje deti tak ja posuvam dalej jednej znamej na dedinu pre jej maleho.A teraz rusili u nas cinsky obchod mali 60 percentne zlavy tak tak sustiakove supravy a tricka s kratkym rukavom sa im pokupili a muz si kupil kratasy dvojo u nich. Na znicenie na ihrisko nelutujem aj ked u cinakov nezvyknem kupovat len boli pod nosom a rusili obchod.A topanky im len kvalitnu protetika at.dcera botasky vyfasovala na jar a este ich nodi aj teraz tak botasky jej nejdem kupovat bude jej treba zimnu obuv syn este ma

alietam
24. aug 2014

@jankatt1 3-4 topanky ?2bundy zimne pochopim ale 3?nasim stacia jedny topanky sice miniem 50 na topanky ale im vydzria to chodia este na odrazadlach a to este syn mal daktote topanky zachovale tak este dcera ich donosila po dvore nevravim z enamem vela oblecka ale ked podonasa rodina tak velke veci putuju do sacka do pivnice a vytahuje sa priebezne 2 bundy pochopim jedna kym uschne tak nosi druhu ked sa zaspini aj ta dame hrubu mikinu a hrubu vestu a frci v tom ma 2 nove mikiny a asi 5 z dedenich a aj tak ma len jednu svoju oblubenu co nosi 2 rok

jankatt1
24. aug 2014

@alietam Tak každý kupuje ako mu vyhovuje... 3-4 ... no akurát som ich triedila a len na jesen má 8 párov, na zimu zatiaľ 3 páry... ato ešte nekončím...
Tak ja som zas taká...no... za záhradu, ktoré može kludne znicit má napr. 2 -3 páry, no ana také nove nosenie má vo viacerých farbách... k niečomu sa hodia hnede, čierne, potom športové, elegantné atd... v lete mal asi 5-7 párov topánok a to nehovorím o sandálkach... bundy kupujem tiež tak isto... na zničenie na záhradu 2ks a tak nanovo 2-3ks...30 krátkych tričiek na leto je u nás bežné, vzhladom na to, že sa potí, zašpiní, prezliekam ho aj 3-4x denne...
Autorka správy sa pýtala na to ako často a kolko nakupujeme...tak takto nakupujem ja.
Ked iná mamina nakupuje viac alebo menej, nerýpem do nej... každý nakupuje tak, ako pokladá za vhodné alebo potrebné.
Bohužial, my máme len malého, nemá po kom dediť, takže komplet všetko, aj to, čo mi nevadí že rýchlo zníčí kúpim úplne nové... píšem len, že takto je to u nás.

jankatt1
24. aug 2014

@sunshineka Tolko vecí má preto, že to podkladám za vhodné a potrebné!
Tak každý kupuje ako mu vyhovuje... 3-4 ... no akurát som ich triedila a len na jesen má 8 párov, na zimu zatiaľ 3 páry... ato ešte nekončím...
Tak ja som zas taká...no... za záhradu, ktoré može kludne znicit má napr. 2 -3 páry, no ana také nove nosenie má vo viacerých farbách... k niečomu sa hodia hnede, čierne, potom športové, elegantné atd... v lete mal asi 5-7 párov topánok a to nehovorím o sandálkach... bundy kupujem tiež tak isto... na zničenie na záhradu 2ks a tak nanovo 2-3ks...30 krátkych tričiek na leto je u nás bežné, vzhladom na to, že sa potí, zašpiní, prezliekam ho aj 3-4x denne...
Autorka správy sa pýtala na to ako často a kolko nakupujeme...tak takto nakupujem ja.
Ked iná mamina nakupuje viac alebo menej, nerýpem do nej... každý nakupuje tak, ako pokladá za vhodné alebo potrebné.
Bohužial, my máme len malého, nemá po kom dediť, takže komplet všetko, aj to, čo mi nevadí že rýchlo zníčí kúpim úplne nové... píšem len, že takto je to u nás.
Nemám čas tu vysvetlovat, že aj pre mna je najdolezitejsie zdravie atd... proste takto nakupujem ja.

briketa
24. aug 2014

Mne sa kazde dieta musi zmestit do dvoch zasuviek (mame len veci jar-leto) . A mame jeden vstavany malicky satnik na bundy, cela rodina. Lyziarske veci mame v krabici v garazi. Kazdy ma jedny tensiky, jedny slapky a sandale. Veci kupujem len ked treba, nie emocionalne.

sintra
24. aug 2014

Syn strasne rychlo rastie, takze kazdy mesiac mu kupim nieco, satnik mu doplnam priebezne. Topanky pre neho kupujeme cca 2-3 krat do roka. Veci sa ja poskodia, speru, kazdy den sa zaspini, takze neexistuje, ze by mal v skrini len 4-5 triciek a dvoje nohavice, ved to by kazdy treti den musel chodit holy 😀 Tiez tie spominane zimne bundy - ma vzdy tak dve, na prestriedanie.
Pre "nas", hlavne pre seba, kupujem tiez kazdy mesiac nieco.
Ale mam aj kolegynu, ktora je zrejme ako kolegyne zakladatelky temy - pre seba napr. kupi rocne jednu-dve veci a toci to, co ma v skrini - aj desat, 15 rocne oblecenie. Ma to stastie, ze tie veci stale oblecie 😀
Takze, kazdy tak, ako mu vyhovuje a penazenka dovoli.

alietam
24. aug 2014

@jankatt1 to nebolo dako mierene v zlom ale mne konkretne sa to zda vela .Kedze zijeme v byte tak to nemam kde skladovat cez leto nasim stacia zo 5 triciek vsak rano sa opere poobede je suche .Keby som mala doma kde davat veci tak keby som na to mala prachy tak nech maju aj 100 triciek ale kedze to nemam kde drzat tak im staci aj tych par veci co maju.Mna len zarazilo ze tolko topanok nasim stacia jedny botasky ked prsi a jedny sandalky ked je pekne . na chodbe botnik nemozme nechat lebo by nam ich pokradli a viac nepotrebuju a v byte tiez tolko toapnok by sa nepomestili ale vravim nie je to mieren zle.Ked som mala len jedno dieta tak bolo toho kvantum co mal a ano to neznosil lebo vyrastol a teraz ked su dvaja tak pri druhom so si povedla ze urcite tolko veci nepotrebuje 🙂

jankatt1
24. aug 2014

Ja chápem...len som písala ko je to u nás, my síce tiež bývame v byte...no dost velkom a máme aj záhradu, takže malý sa tam člapka aj v blate, piesku akadeocm možnom, takže o tiež aj 2 x za den občas musim prezut z mokrého, spinavéhp...
A ano, aj moj malý vela veci nesznosi, tiež mi je to luto, nestoji to malé peniaze, kopec veci ma ešte s visackou a toto leto som prisla na to, asi asi o tretine veci ani neviem, kedy a kde som kupila a ze to vobec v skrni mal... no posuvam to kamoskam za skoro tie isté peniažky ako som kupila, takže sa mi to vráti...a

klincek
25. aug 2014

@simsalabim tusim mi citas myslienky 😅 ..tiez sme to nedavno v rodine riesili, a mala som zly pocit..
a dnes rano som nabehla do Lidla na zateplene mikiny, tielka a tricka na jesen pre dve deti 😀. plus teplakove supravky pre kamoskine dvojicky (idem na navstevu). celkova suma nieco pod 50 eur..a to bola jedna mikina, dve tricka a tri tielka pre kazdu, ziadne nakupne orgie.
u nas je oblecenie a obuv vcelku slusna polozka, zvlast preto, ze mam dvojky a ze nededime ani nedostavame nic od nikoho. ak aj nahodou v minulosti niekto nieco ponukol, vacsinou to boli malo pouzitelne veci v dost zlom stave a vzdy po jednom dietati, takze aj tak by som musela dokupovat (a neviem sa stotoznit s tym, ze jednej dcerke dam obnosenu vec a druhej kupim novu). tak teraz uz rovno odmietam, aby som si usetrila cas aj robotu prehrabavanim v kope zbytocnosti 😖 (nie som nevdacna, ale handry detom obliekat nebudem).
nekupujem drahe veci, nepotrpim si na znacky. ale topanky chcem kvalitne (pre deti aj pre nas rodicov), a veci musi byt tolko, aby som nemusela nervacit, ked sa dieta obleje alebo si nieco roztrhne. mame vela veci z vypredajov, nieco aj z bazaru, ale ked treba, kupim podla potreby a za plnu cenu. detom urcite. a som toho nazoru, ze niektore druhy zamestnani tiez potrebuju trosku vacsiu investiciu do satnika, takze sa tomu treba prisposobit.
ked to tak spriemerujem, nakupujem dvakrat rocne mega nakup (na jar a na jesen), a asi dvakrat mensi (letne a zimne veci, tie su specificke a netreba ich az tolko). topanky priebezne, ale ta jar a jesen to vzdy isti, vtedy vyrastu najviac. a este aj ked mi "nieco padne do oka" 🙂 a viem, ze sa to hodi. a vynosime takmer vsetko.

emilia25
25. aug 2014

Ja detom nakupujem sezonne alebo ked maju znicene.teraz uz budem mat doma dvoch velkych skolkarov takze nakup pred par dnami 200eur len do skolky potom bude jesen zima takze tam sa tiez nakupuje.tiez som neni ten typ co pre deti zoberie od niekoho zadarmo alebo nosene.mam potom velmi zly pocit ze sa o deti nedokazem postarat a proste mna to urazi mozno to mam este z detstva ale u mna to je tak.

marcela1992
21. sep 2014

ja tiez nakupujem kazdy mesiac 🙂 proste ked vidim nieco pekne neviem odolat....a nemyslim si ze minam na zbytocnosti,ved je to predsa pre moje deti 😉

michaelamilan
21. sep 2014

Nečítala som všetko, ale začnem takto.......každý má iné priority....... My nakupujeme aj nárazovo(to čo je treba) a potom už len to čo mi v obchode padne do oka, čiže kedykoľvek keď som v obchode.......Milujem nakupovanie a nevidím žiaden dôvod(teda pokiaľ peňaženka dovolí) nekúpiť či synovi, sebe, či polovička čokoľvek čo sa nám páči......Ľudia míňajú peniaze za iné stupidné veci a ani si to neuvedomujú 🙂))
Ja to vidím tak, že naše zarobené peniaze míňame podľa seba. A to čo si myslia iní jednoducho neriešim, nezaujímajú ma nepodstatné názory, ale samozrejme si ich vypočujem, veď predsa sme len každý iní 🙂))
Tááákže "NAKUPOVANIU ZDAR" !!!!!!!!!!

anka86
24. apr 2016

Ak má niekto malé deti a povie, že 2x ročne kúpi pár vecí, tak buď kecia, alebo mu odevy kupuje niekto druhý. Veď len koľko topánok treba deťom ktoré rastú. A určite častejšie ako 2x ročne.

adamx
24. apr 2016
Používateľ adamx je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adamx.

Zľavy na oblečenie môžete nájsť na http://www.mrakyslev.cz/zbozi/obleceni-a-obuv

laurinka88
10. máj 2016

U nás nakupujeme tiež veľmi často, pre najmenších v Tescu, Lidli a Pepco. A pre nás ,,starších,, v NewYorkery a ak sme leniví, tak dosť často nakupujeme z internetových obchodov, najlepšiu skúsenosť máme so stránkou www.najlepsiamoda.sk, tam sme už nakúpili asi 5-krát 🙂