Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bývalý partner dlhodobo neplatí výživné na 10 ročného syna

VýživnéNáhradné výživnéÚradyZoznam okresných súdov
24. máj 2020

Ahojte,mam 10rocneho syna,staram sa onho sama od jeho narodenia.Zo zaciatku ex mi platil vyzivne,co mu sud uznal minimum,presne 28eur.Viem,je to malo.Casom prestal aj to platit.Viem,ze dlhodobo ostal bez roboty a mal problemy s alkoholom.Preto som to nechala tak.Neplati odkedy mal syn 5rokov.Braval ho obcas k sebe na vikendy,syn mal z toho traumu.Nechcel ist k nemu,vyplakaval.Ked doniesol ho naspet ku mne,spraval sa cudne.Nemame stanoveny styk s otcom,iba podla dohody.Uz 5rokov nic neplati,ani sa nezaujima o syna.Nechcem mu zle a natahovat ho po sudoch.No syn rastie a ma vacsie vydavky,aj co sa tyka skoly,kruzkov,oblecenie a ostatne.Co by bolo dobre v tejto situacii,je nieco ako nahradne vyzivne?Aj ked 28eur mi moc nepomoze a zvysit mu to urcite nezvysia,kedze je nezamestnany.A pokial viem ma aj ine vyzivovacie povinnosti.Peniaze by nam pomohli,minula by som to na syna,predsa z jedneho platu tazko sa vychadza,ked na vsetko som sama.Ale nechcem aby sa so synom sa stretaval.Neviem co by bolo dobre riesenie.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
24. máj 2020

Daj trestne a exekúciu. Dnes je tu už taka téma. Pozri si ju a prečítaj
Rozhodne by som požiadala aj o zvýšenie výživného, dnes je už 28,- EUR pod zákonným minimom

Ak ti nezaplatí a exekútor nič nevymoze, vybavia si náhradné výživné
Hneď zajtra to začni riešiť, čím skôr tým lepšie

mondolina
24. máj 2020

Prečo by nezvýšili výživné? To nie je žiadny argument, že je nezamestnaný.

autor
24. máj 2020

Pre mňa je hlavne že nechcem aby mal dovolené sa stretávať s malým.A neviem či mi súd vyhovie keby som to riešila.A keď nerobí tak určite nebude platiť ani výživné.Ked nebude z čoho.

3009
24. máj 2020

Tak keď nebude platiť pôjde do basy.

kristiii
24. máj 2020

Ako dlho a prečo je nezamestnaný?

pribinak
24. máj 2020

To nevadí že nepracuje, ty daj trestne a exekúciu. To sú podmienky na to aby si dostávala náhradné výživné od štátu

extempore
24. máj 2020

Vybrala si svojmu mužovi takého otca tak sa teraz nediv... môžeš podať na exmanžela či čo to je trestné oznámenie.. ale keď ho zavrú do basy, aj tak nič nedostaneš. Môžeš naňho podať exekuciu, ale ak nemá žiadny majetok tak je to opäť o ničom. A to, či má alebo nemá právo sa so synom stretávať musí určiť súd. Ale väčšia matiek tu má taký názor - len nech chlap platí a dá nám pokoj. Tak to ale nefunguje.

kristiii
24. máj 2020

@extempore ešteže ty poznáš väčšinu matiek tu

pribinak
24. máj 2020

@extempore je to k niečomu keď dá trestne a exekúciu, to sú základne podmienky aby mihla dostavať náhradné výživné

autor
24. máj 2020

@extempore Keď sme sa dali dokopy bol normálny starostlivý.Po čase sa zmenil a začal piť, preto som ho opustila.Ale asi to nechám tak,mať pokoj od neho je pre nás viac než peniaze.

mirka2418
24. máj 2020

nenechaj to tak, ak teda nechceš podať návrh na zvýšenie výživného, treba ísť za exekútorom, podať trestné oznámenie, ale to je povinnosťou aj ÚPSVaR podať trestné oznámenie, ak ho nepodáš Ty, ak exekútor za 2 mesiace nič od neho nevymôže, dá Ti potvrdenie pre ÚPSVaR, Ďalej Ti treba právoplatný rozsudok, kde je určená výška výživného, potvrdenie o Tvojej mzde zo zamestnania za posledných 6 mesiacov a myslím, keď už dieťa chodí do školy aj potvrdenie zo školy a budeš dostávať náhradné výživné

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre