Dlhy a pôžičky

irenka1990
17. máj 2016

Ahojte.
Som mlade dievca, 22 rocne, ktore ma priatela uz takmer dva roky. Priatel je skvely, aj ked s drobnymi chybickami, no co uz. Uz od mlada sa venoval futbalu, rodicia mu dali vsetko co chcel a myslim ze sa to teraz odzrkadluje. Ako maly sa dostal do zlej partie, myslim ze hraval automaty, teraz vraza peniaze do tipovania a jeho rodina ma obrovske financne problemy. Dokonca som sa nedavno dozvedela ze este pomimo jeho vydavkov (ktore ma tak cez tisicku mesacne) musi kamaratom a znamym vratit 5 tisic eur.. Ja som zufala, ked som sa to dozvedela, chcela som ist hned k jeho rodicom, ale bojim sa ze by sa to neskoncilo dobre ci uz pre neho, alebo pre nich. Ja fakt netusim co mam robit, vsetko mi je to luto a neviem ako im a priatelovi pomoct.

mawka
18. máj 2016

@irenka1990 vies ako sa hovori, pomoz si sam, aj pan boh ti pomoze. on musi sam chciet sa z toho dostat. mam v okoli dva pripady - jeden je z rodiny a jeden znamy. a potom poznam, vidim, stretavam kvantum takych, co sa v tom krutia stale dokola. aky bol rozdiel pri tamtych dvoch? chceli. chceli sa z toho dostat von, bola tam silna motivacia, tvrde pady na dno. co sa tyka rodiny, sesternicin muz, tam uz boli zobrati, mali deti a bolo tu bud alebo. bud na sebe zamaka, rodina pomoze, podrzia sa a pod. alebo ide do prdele - odvrhnu ho. vybral si prvu moznost. ustali to, dnes je z neho skvely otec, skoly si dorobil, nasiel si fajn pracu, plus este ma jednu, co je aj jeho hobby, peniaze sa casom vysplacali a tak. proste dokazal to. druhy, znamy, tam bol alkohol, gamblerstvo, drogy, obrovske problemy, tesne pred svadbou. tiez dostal na vyber. a vybral si. dnes jeden skvely tato, manzel, zodpovedny, spolahlivy a velmi velmi uspesny. lenze - ked sa pozriem okolo, kolko chlapov gambluje a ako nicia rodiny a okolie, tieto dva pozitivne pripady su ako ihla v kope sena. gamblerstvo je ako mor. a je jedno ci bucha do plechu, ci tipuje... v kazdom pripade, ak nebude chciet on sam nieco zmenit, ty to nezmenis. a dalsia vec, bud opatrna. lebo vies, pomozes mu, nieco vyplatis a on si zvykne na takyto servis a nakoniec ta stiahne dolu vodou a budes v srackach ty.
mozes mu byt oporou na jeho ceste k uzdraveniu, ale sracky za neho neries. pokial mu opora nestaci, utekaj co najdalej.

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivana_tvojpravnik
12. dec 2016

Dobrý deň, ak potrebujete pomoc s osobným bankrotom....pokojne sa mi ozvite do správy... rada Vám pomôžem, nie sme ani zdierači, ani podvodníci...radi poskytneme rady a pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú, pričom máme veľké skúsenosti a prax, pokiaľ ide o osobný bankrot fyzickej osoby.

Ivana

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivana_tvojpravnik
12. dec 2016

@ramzes1980 Ak si myslíte, že pomôcť niekomu je reklama..hoci tu nie je odkaz na žiadnu s.r.o. ani link......tak nech sa páči. Takýto útok "napíš, lebo inak!" myslím, že nie je potrebný.

lucia58
Odpoveď bola odstránená
Zobraz