Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

cukruszuzka
6. nov 2012

@janka9900 Chcela by som sa vás opýtať ešt môj tato si tiež platil DNP so sumy 600 eur, skončilo mu 270 dní a v ochranej lehote išiel na PN koľko bude dostavať?Je aj zamestnaný Ďakujem :O))

kikusik88
6. nov 2012

baby dnes mi dosiel papier zo socilaky. tak mam dostat 20 € na den. rata sa kalendarny ci len pracovny? a potom materska bude rovnaka ci prepocitaju zas??

kikusik88
6. nov 2012

@gapa prosim ak vies ozvy sa na moj prispevok vyssie dakujeem 🙂

janka9900
6. nov 2012

@cukruszuzka zamestnany bol minuly rok u toho isteho zamestnavatela? ak ano a mal hrubu mzdu minuly aj tento rok priblizne 550€, tak by mal mat priblizne max. PN - cca 600€... zalezi od hrubeho prijmu v praci 😉

janka9900
6. nov 2012

@kikusik88 ahoj, rataju sa kalendarne dni, materska bude vyssia (65%), PN je 55 😉

kikusik88
6. nov 2012

@janka9900 no aspon to ze kazdy den sa rata. super....aha takze MD bude este viac? parada uz sa tesim. len aby to dobre dopadlo. dakujem za reakciu. neviem ci sa vyznas ale ked mi da dr papier na MD mam oba papiere zaniest na socialku? ci jedno z toho do prace? a este ma dost zaujima ci treba zaniest nastup na MD aj na UPSVAR ?? neviem ako to je ci mi zamestnavatel da nejake rocne zuctovanie dane ci ako to je?

janka9900
6. nov 2012

@kikusik88 dobre to dopadne, preco by nemalo? 😉 jednu ziadost o matersku das zamestnavatelovi, druhu na socialku. ci treba nastup na MD zaniest na UPSVaR neviem, ale ked si zamestnana asi nie 😕 o rocnom zuctovani tiez nic neviem 😅 .... poradi niekto skusenejsi 😉

cukruszuzka
6. nov 2012

@janka9900 Ano pracuje už 4 rok u toho istého a zrejme ajta mzdaa hrubeho bola taka, lebo čistého mali okolo 420 az 500 :O( Ďakujem Jani

kikusik88
6. nov 2012

@janka9900 no lebo prestup PN ten papier na vyplatenie materskej mi pani na socialke len odfotila ze to im do prace staci a nechala si obe tlaciva. ze oni to poslu neskoro a ja budem marne cakat na peniaze 😀 taka zlata bola. lebo to musela poslat do Cadce kde sidli nasa firma nie kde mam trvaly pobyt ja...tak aby sa to stihlo. ved sa jej zas opytam a uvidime.

janka9900
6. nov 2012

@cukruszuzka 😉 tak by mal mat priblizne max. PN 😉 nemas zac 😉

janka9900
6. nov 2012

@kikusik88 jaj, no tak sa jej radsej spytaj 😉 natrafit na zlatu pani je velke stastie 😉

kikusik88
6. nov 2012

@janka9900 no to je, ale to je skor znama tak to preto 😀

kikula13
6. nov 2012

Caute, chcela by som vediet, ci mozu mi vyplacat dve pn zo zamestnania aj z dnpo

janka9900
6. nov 2012

@kikusik88 ahaaaaa 😀

dnpo
6. nov 2012

@kikula13 ano z dnp musia byt splnena podmienka zaplatenych 270 dni

janka9900
7. nov 2012

@kikula13 ahoj, asi cerpas RD v praci, ze? ak ano, mas narok len z DNP, ak splnas podmienky.

karinkaeich
7. nov 2012

inak tiez ma zaujima, ako sa na sp riesi, ked nas kontrolori nezastihnu doma. ja vychadzky dodrziavam, no co ked som napr.v sprche a nemozem bezat otvorit? co je celkom bezna vec. som doma, ale ako by som im to vysvetlila?

michaelamia1902
7. nov 2012

@janka9900 si super ze nám tu všetkým pomáhas dakujeme 😉

janka9900
7. nov 2012

@michaelamia1902 neni zac 😉

kikula13
7. nov 2012

@janka9900 ja som sa zamestnala pocas rodicovskej, od 17.9.2012 za min.mzdu na pn som od 1.10.2012, tak neviem ci budem mat narok z obidvoch poisteni.

natalia777
7. nov 2012

ahojte kocky, je tu toho strasne vela a ja nemam cas citat a hladat, ak budete niektora taka ochotna 😅 a mi poradite, teraz beriem matersku z dnp, prvu davku som dostala v juni, kedy dostanem poslednu, v decembri??? a este jedna otazocka kedy mam ist na urad a pytat rodicak??? dakujem velmi pekneeee

domeli
7. nov 2012

@natalia777 materské sa poberá 34 týždňov (teda nie 6, ale 8.5 mesiaca). Po uplynutí tejto doby (resp. tesne pred) je potrebné podať žiadosť o rodičovský príspevok na UPSVaR.

gapa
7. nov 2012

@kikusik88
kalendárny

domeli
7. nov 2012

@natalia777 inak presný dátum konca MD si vieš nájsť na stránke socpoist.sk - v sekcii materské - obdobie poskytovania dávky a tam lehotník na výplatu materského http://www.socpoist.sk/materske/1293s

janka9900
7. nov 2012

@kikula13 neviem isto, asi mas narok z oboch, kedze ti trva povinne poistenie zamestnanca 😕 snad sa tu najde niekto, kto s tym ma skusenost 😅 ked to zistis, daj nam prosim ta vediet 😉

alubinka
7. nov 2012

@kikula13 ja som na tom podobne asi.. od 1.10som pn.. myslela som ze ma budu vyplacat len z dnp.. no ked mi nic zo socialky nechodilo bola som sa tam pytat, tak mam narok aj zo zamestnania.. samozrejme ze zamestnavatel nenahlasil ze som na RD, takze su z toho len problemy :-/

moon1979
7. nov 2012

@alubinka počas čerpania RD zo zamestnania máš prerušené povinné NP, takže nárok na čerpanie PN zo zamestnania nemáš. Jedine z DNP ... a teoreticky aj keby si nárok mala, tak keď si požiadaš len z DNP nie je dôvod, aby ťa vyplácali zo zamestnania ak o to nepožiadaš .... ale ako som písala, počas RD nárok nemáš ak nepracuješ

kikula13
7. nov 2012

@alubinka to, ze som na RD musi zamestnavatel nahlasit na socialku?

alubinka
7. nov 2012

@moon1979 ved ja som si poziadala len z DNP, s mojim zamestnavatelom nechcem mat uz nic spolocne.. len ta pani na SP mi stale tvrdila ze mam narok aj zo zamestnania- asi preto si to myslela, lebo nemam nahlasene prerusenie NP..
ale kedze nemam, tak vobec nechapem preco mi nepotvrdia nemocenske z DNP.. 😠

alubinka
7. nov 2012

@kikula13 no myslim ze ano, mal by nahlasit prerusenie povinneho nemocenskeho poistenia..