Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

anina3
30. dec 2011

@mariynka Ja som dnes bola v socialnej poistovni, platim si DNP od novembra 2011 a chcela som ze sa odhlasim a nanovo prihlasim... ale neodporucila mi to pani, lebo ze sa mi zmeni VZ ze by sa mi to neoplatilo... ale inac nic viac k tomu.... teraz mam z maxima. Tak som to nechala tak...

poisonblu
30. dec 2011

@anina3 zamestnana, nezamestnana? kedy sa chystas otehotniet? kvoli comu hlavne chces DNP? daj nejake fakty a povieme ti, ci si to mas zrusit alebo nechat tak....

zuzula77
30. dec 2011

@veronka zacinam sa orientovat, valstne nastudujem zo zakona, kedy vznika narok na PN a v akej vyske 😵 Uplne ze otazka typu HALUZ DNA - v zakone 461 je PN nazývaná ako nemocenske? bo mam z toho uz hlavu kockovanu 😎

anina3
30. dec 2011

@natalia777 ja som bola dnes v socialnej poistovni a zostava to po starom ako si platime doteraz 49,13 tak mi bolo povedane... ja si to platim od novembra 2011

mariynka
30. dec 2011

@ivka2903 podla mna ked si uz tehotna, tak aj ked sa prihlasis, uz nestihas splnit tych 270dni z noveho DNP 😒 inak ja som z toho tiez jelen 😀 😀 a neviem,co robit 😒 a ochranna lehota plati az od februara 2012,nie? a to ty uz nie si platcom DNP,cize bude sa to tykat aj teba.. neviem? 🙄

elise
30. dec 2011

@jozefmihal prídite nám to všetko vysvetliť, bojite sa teraz, ved ste tu na týchto stránkach aj v tejto téme niečo radil, bolo vám málo kolko sme platili na DNP?

elise
30. dec 2011

@mariynka bud pôjdeš na PN alebo na materku kde termin pôrodu máš september 2012

veronka
30. dec 2011

@zuzula77 pri PN je dávka nemocenské

lienka.7
30. dec 2011

@ivka2903
teba sa toto netyka, kedze uz si tehotna 🙂 aj ked ti vo februari poistenie automaticky zanikne (ak si nezaplatis cely balik - co by bol u teba blbost, kedze to potrebovat nebudes), si v 8 mesacnej ochrannej dobe. takze peniazky z toho dostanes 😉

anina3
30. dec 2011

@poisonblu ja som na RD s dcerkou ktora ma 22 mesiacov. Som stale evidovana v mojom zamestnani ako zamestnanec na RD. Planujeme druhe babo, predtym som DNP platila od marca 2009 do augusta 2010 a teraz som odznova zacala platit od novembra 2011 z maxima aj teraz aj predtym.

zuzula77
30. dec 2011

@veronka dakujem

mariynka
30. dec 2011

@anina3 no ja by som chcela vediet, ako sa zmeni ten zaklad..asi maximum, nie,ci co? baby radte 😀 😉

veronka
30. dec 2011

@zuzula77 nemás zaco

pancake
30. dec 2011

a ja? čo mi odporučate? pokračovať alebo ukounčiťDNP? ak už dalšie dieta neplánujem 😔 😔

elise
30. dec 2011

@anina3 ak neotehotnieš do konca februára tak si si platila zbytočne ja som si platila 5 rokov

lienka.7
30. dec 2011

@anina3
VZ sa ti meni automaticky - pokial mas teraz minimum, co je nejakych 329, daco 😉 a od januara sa zvysi, si POVINNA platit zo zvyseneho zakladu - inak tio vznika nedoplatok - pozor na to!!!!!!!
cize si v januari musis zisitit sumu, ktora bude platita potom do SP platit novu sumu - na to ta nikto nebude upozornovat!!!!

elise
30. dec 2011

@pancake využiť na pn-dávky ale to treba isť na pnku do 8.2

anina3
30. dec 2011

@elise dnes na socialke mi bolo povedane, ze ked si platim od novembra 2011 mam moznost si po starom platit kym nedosiahnem 270 dni a dovtedy by som mala otehotniet

elise
30. dec 2011

@anina3 spočítava sa všetky DNP v posledných 2 rokoch pred pôrodom

anina3
30. dec 2011

@lienka.7 ja si platim z maxima od novembra 2011 a dnes mi tam bolo povedane, ze sa plati po starom kym nedosiahnem 270 dni cize to bude niekedy v july tusim neratala som to este presne...

katkavan
30. dec 2011

Ahojte 🙂 baby som tehu 🙂 mam zaplatenych asi 5 mesiacov z minima,teraz som sa bola odhlasit a prihlasit z maxima...mam teda otazku...koncom februara budem mat zaplatenych splolu 270 dni,mozem ist teda uz na PN? aj ked som na rodicaku mam narok aj na PN?

anina3
30. dec 2011

@elise mne to povedala znama v socialnej poistovni, tak uz sama neviem...

elise
30. dec 2011

@katkavan pn môžeš aj popri rodičáku

elise
30. dec 2011

pozor na tetuly v sociálnej poisťovni nemaju ešte pokyny inak na facebooku je natália blahová -poslankyna ktorá presadila ten návrh pridajte si ju k priateľom a priamo sa spýtajte.

anina3
30. dec 2011

@elise a ja tehotna este nie som, predtym som platila od marca 2009 do augusta 2010 cize 2 roky pred porodom... aj tak by to nevyslo, pretoze do augusta 2012 uz tak ci tak neporodim, cize to asi bude tak ako mi hovorila pani na socialke

veronka
30. dec 2011

@katkavan to sa ti nepriratava, takze 270 dni od posledneho prihlasenia

lienka.7
30. dec 2011

@anina3
VZ sa dviha automaticky, a ty si povinna platit sumu prisluchajucu tomu zakladu.
toto sa tyka minima - maximum si urcis ake chces ty 🙂 🙂 🙂 🙂
cize napr. ak chces 750€. tak vtedy sa ti zaklad nemeni.....

mariynka
30. dec 2011

doteraz bolo max 1116 a od 1.1. bude 1153?
@anina3 tak nechapem, preco ti povedali, ze bude iny zaklad.. ved to nie je az taky rozdiel...

elise
30. dec 2011

ochranná doba 8 mesiacov je od zániku poistenia pre ti ektoré su mesiac tehotne ak by sa podaril o otehotnieť do konca februára dá sa spatne od 01.02 si na mesiac priplatiť kompletku to je z minima cca 120 €

lienka.7
30. dec 2011

@katkavan
a preco si sa odhlasovala???? vsak nesplnis teraz 270 dni......to plati, resp. je vyhodne len pre tie, co babo planuju....nie co uz cakaju...