Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

elise
7. jan 2012

@karinkaeich bohužial spätne nie ale môžeš rok 2011🙂

emogeon
7. jan 2012

@elise v tej ochrannej lehote 8 mesiacov musis stihnut aj nastup na matersku?

merry_v
7. jan 2012

@elise
ano tak to spravim, dam odhlasku ale na 100% sa to da este z toho VZ 116,53? nie uz z toho nove balicka?

janulap
7. jan 2012

@kikusik88 tebe to po 270 dnoch automaticky zanikne,ak sa nemylim a plati na teba potom ta 8 mesacna ochrana lehota,pocas ktorej by si mala nastupit na MD....elise ma opravi,ak sa mylim 😉
preto je asi lepsie teraz do 1.2 sa odhlasit,nanovo prihlasit a mas opat dalsich 9 mes. pocas ktorych mozes otehotniet.

tinara23
7. jan 2012

@merry_v v tom prvom pripade bz si vyuzila dnp iba na pn.
Ak bz si sa hodila na pn, tak dnp neplatis a poistenie ti stale trva a samozrejme bude na teba platit ta 8 mesacna lehota. Na pn mozes ist ako som pisala uz 6.2., alebo bude z minima, az po 26tyzdnoch z maxima.

kikusik88
7. jan 2012

@elise vidim ze ty sa vyznas...povedz mi len jedno, ak v juli dosiahnem 270 dni ale nastup na MD bude az v oktobri tie 3 mesiace si musim este platit alebo mi staci zaplatit len tych 270 dni?

merry_v
7. jan 2012

@kikusik88
skús napisat elise- mne zatial radi paradne- je to sikulka 😀

tinara23
7. jan 2012

@merry_v prave preto to musis urobit do 31.1.2012, aby to bolo po starom

elise
7. jan 2012

@merry_v aj zajtra môžeš isť na pn buduci ztýžden sa odhlás a prhlása na nove DNP . pn sa ti vyráta z tohto stareho základu dáš si 2pn jednu zamestnávateľovi a druhu sociálnej poisťovni a nebudeš ju rušiť tak ti budu dalej vyplácať z toho napr maximálneho základu. nove poistenie získavaš 270 dni čo je do oktobra otehotnieť🙂

janulap
7. jan 2012

@merry_v ano na 100% sa do da este z tohoto...trosku sa to zmenilo,predtym sa platilo,ked si platila z maxima 49€ aj nieco,teraz je to tusim 50,75€ 🙂

merry_v
7. jan 2012

@kikusik88
ty mi porad ako vies kedy mas nastup na MD bude mat az v oktobri?

merry_v
7. jan 2012

@janulap
aha a co mi je podla teba lepsie urobit - ked som zamestnana zaplatit rozdiel alebo celu sumu? ja mam ale fixny plat

elise
7. jan 2012

@kikusik88 nemusiš si 3mesiace doplácať plynie ti ochranná lehota čiže ak skončíš v juli 270 dni a budeš tehotná tak nastupom na matersku za 3 mesiace získaš maximum🙂 alebo z toho čo si platiš 65%

tinara23
7. jan 2012

@elise ale merry nema este splnenych 270dni z dnp, tak ako moze isr na PN?

elise
7. jan 2012

@merry_v urob si rzdiel z platu a prihod si 15 €🙂

janulap
7. jan 2012

@merry_v to ti skor poradi elise,alebo tinara23, ja momentalne nie som zamestnana.

kikusik88
7. jan 2012

@elise aha ja som si myslela ze ked zaplatim 270 dni ale este nepojdem na MD to co mi chyba do nastupu na MD budem musiet zaplatit..ty vravis ze nie? a keby ten nastup na MD bol viac ako 3 mesiace povedzme pol roka po 270 dnoch

elise
7. jan 2012

@tinara23 na PN stačí 26 týždnov🙂

janulap
7. jan 2012

@kikusik88 ked si doplatis tych 270 dni,tak mas potom 8 mesiacov na to,aby si nastupila na MD 🙂

merry_v
7. jan 2012

@elise
ty si pokladd 😉
napisala som tej správnej osobe, urobím tak ako pises, do oktobra mam urcite cas, len mam este na teba prosbu, ked zistim ze som povedzme v apriili tehotna mozem to prestat platit? alebo to musim doplltit do toho oktobra???

a co mi je lepsie urobit? zaplatit z maxima 50,75 eur alebo rozdiel ked som zamestnana?

elise
7. jan 2012

@kikusik88 8 mesiacov od ukončenia 270 dni🙂

elise
7. jan 2012

@merry_v doplatiť 270 dni🙂 ked si zamestnaná urob rozdiel a pridaj 15 eur

kikusik88
7. jan 2012

@janulap aha a aj tak dostanem to maximum?? myslim matersku?

merry_v
7. jan 2012

@tinara23
presne to aj mna napadlo mozem ist na PN?? ked nemam este spl. 270 dni??,a mozem ist aj na PN, ked sa nanovo pripoistim????????????

merry_v
7. jan 2012

@elise
tinara 23 dala dobru otazku ..ohladom tej PN ..

tinara23
7. jan 2012

@elise pokial nema ukoncene ziadne nemocenske poistenie, a ma suvisle pracu a dnp, tak z kazdeho musi splnit 270 dni. Ked sa teraz odhlasi a prihlasi po spleni 270 dni, tak ano, ale dovtedz nie.

merry_v
7. jan 2012

@elise

doplatit??? ufff ...to je ale skoda, to sa preplatim, som praveze zamestnana, mam fixny plat ...

elise
7. jan 2012

@tinara23 môže isť po 26 týždnoch na PN

kikusik88
7. jan 2012

@elise super prave si ma zachranila...ale pre istotu pojdem este na socku....cize po juli ked mi uplinie 270 dni mam 8 mesiacov na to aby som porodila..teda sla na MD

merry_v
7. jan 2012

@tinara23

z práce mam spl. 270 dni, z DNP mi 5/2/2012 vznika az povinnost ....ale chcem nasledne nato zalozit dalsie este v starom ...vznika mi to potom este narok na PN?????