Dom verzus byt

karinbirosova2
14. apr 2016

Ahojte napiste mi svoj nazor ste za domcek alebo byt? 🙂 🙂 mame moznost kupit dom do ktoreho treba vrazit 10 000 lebo je to trochu starsi domcek ale zas mame moznost kupit aj byt ktory je komplet urobeny a netreba vrazit nic a za taku istu cenu ako je dom 🙂

tyelde
14. apr 2016

keďže nie som fanúšik starania sa o záhradua viem čo to obnáša, za seba by som volila rozhodne byt, aj tým, že som mestský človek...ale pokiaľ máš deti a chceš aby sa hrali na dvore a nie kdekade medzi panelákmi, a máš vzťah k takým veciam, tak určite dom 🙂

magdalenka1407
14. apr 2016

Podobnú dilemu sme riešili aj my...chceli sme domcek ale pozemky boli veľmi drahé, plus dom A zariadenie 😕😕nakoniec sme tu V dedine kúpili na komplet prerobený 3i byť. S veľkou záhradou A pivnicou. .tie bytovky sú také rodinné. Veľký dvor. Všade trávička A sú aj oplotene. .takže si pripadám ako na dome 😊 treba si zvážiť aj to,že teraz sme síce mladí A možno by sme stíhaní platiť úver keby "zainvestujeme " do drahšieho domu,ale treba pozerať aj do budúcnosti 😊 A zase byť má aj výhody. Netreba stále vraždy peniaze ako keď je niekto na dome (vidím to na sestrách, stále niečo dokončujú fasádu. Dlažbu atď. .) A skôr môžte tie peniaze využiť na spoločnú dovolenku alebo niečo podobné 😊ja by som už asi za dom nemenila. .načo veľký dom, deti sa osamostatnia A potom sú len starosti. .noo aspoň môj názor. Samozrejme 100 ľudí 100 chuti..každému vyhovuje iné 😊pekný večer

slivka3
14. apr 2016

@karinbirosova2 Tak u mna by hlavne zvážila lokalita a dostupnosť bytu,či domu,ak je to na rovnako,tak určite dom,aj viacej priestoru,záhrada,ale aj viacej starosti a tiež záleží aké ste typy a či si bude vedieť chlap porobit opravy na dome a veci okolo domu,ak nie tak radšej byt.
My sme najprv byvali na bytoch,kvôli financiám,ale uz sme sa konečne presťahovali prednedávnom do domu,ale našťastie v meste,takze spokojny vsetci,hoci je na ňom veľa roboty,ale postupne manzel porobi.

jeennyv
14. apr 2016

@karinbirosova2 okolo domu ako sa vravi je stale co robit, tam aj kde nechces stale do nieco dlubkas.... nepoznam znameho co ma dom a nerobil v kuse nieco ako baby pisu a potom povedia ze su unaveni, lebo raz zahrada, raz strecha, potom voda atd..cize ci chces ci nechces na dome sa stale nieco najde, ale ma to vyhodu, ze proste s nikym nic, nemusis riesit hlucnych ci neprisposobivych susedov co neberu ohlady, ak dom na dedina, tak prostredie je top, ale zas bez auta, ked spojenie nie je behvie co to je tiez nevyhoda, ale zas nemusis riesit, kurenie, vodu a take veci...co sa tyka bytu v meste vsetko je kvazi poruke....

karinbirosova2
autor
14. apr 2016

Je to dalej od mesta dalej 10 minut cesty a do prace priatel bude mat pol hodiny cesty cize myslim ze az tak hrizne to nie je, a cakame babo myslim si ze pre babo je dobre alebo lepsie byvat v domceku 🙂 od malicka som ja vyrastala v dome no tri roky byvam v byte a je to strastna nuda ked vonku tak pekne a ja si nemozem vyjst do zahrady alebo aspon von na altanok alebo pogrilovat na terase 🙂

hradnapani
14. apr 2016

@karinbirosova2 tak zo skusenosti mozem povedat, ze predstava, ze do domceka (v ktorom este nebyvate, t.j. netusite jeho skutocne chyby), vrazite "len" 10.tisic moze byt predstava velmi mylna. Rekonstrukcia akehokolvek starsieho domu sa obvykle predrazi viac ako je novym majitelom mile. Ak vam je srdecne jedno, ci byvate v dome alebo byte (lebo vyhody a nevyhody ma jedno i druhe), tak by som volila byt. ale je tam vela dalsich otazok (obcianska vybavenost, dostupnost, okolie)

karinbirosova2
autor
14. apr 2016

Ten domcek neje az taky stary treba tam vymenit strechu ked tak stierky urobit a zariadit ho 🙂 podlaha tam je 🙂 a zvonku je tiez v pohode 🙂 toho pana pozname lebo je to kvazy rodina myslim ze by nam nic nezamlcal 🙂

sissy27
14. apr 2016

@karinbirosova2 no mňa by zaujímala aj lokalita, akú máš občiansku vybavenosť, možnosti, vyriešené cestovanie v oboch prípadoch... Lebo domček je krásna vec, ale nie za cenu toho, že potom ozaj už nič iné ako domček a vlastný dvor neuvidím... A treba rátať aj s tým, že okolo domu je stále dosť roboty...

sisaka
14. apr 2016

jednoznacne dom - nielen vybeh do zahrady, ale ziadna buzeracia od susedov, ze deti kricia, placu, dupocu, veci padaju, taktiez na druhu stranu by mi vadilo hulenie susedov na balkone, hlucni susedia, revuce deti 😀 cize presne to, co vadi druhym, vadilo by aj mne. My byvame v dome, ale v meste a za byt by som nemenila, jedine zeby mi niekto ponukol nejaky apartman na morskom pobrezi, to by som sa asi dala ukecat 😎

janinah
14. apr 2016

Záleží aké ste s manželom typy ľudí.Predstava detí pobehujúcich po vlastnom dvore či večerná grilovačka s kamošmi sú krásne veci,ale na dome a s domom je kooopa roboty.RD raz skončí,budeš zamestnaná,ak vieš prísť z práce a ísť dvor zametať či kvety sadiť,tak ok,ale pochybujem,že ešte nájdeš energiu sa vyfintiť a ísť večer s mužom do divadla do mesta.Možno raz za rok.Tiež zvážiť kde máš školku,školu,lekárov,obchody,poštu.....je na tej dedine niečo a je to dobré? lebo vyvážať deti dennodenne do mesta do školy ako ľudia robia je pre mňa nemysliteľné.A čo susedia? tvojim deťom nepomôže,ak budú mať dvor ,ale dookola samé staré babky a nie rovesníkov,treba porozmýšľať.A že predávajúci je rodina a nezamlčal by? nebuď naivná,ak chce ujo predať,tak nebudez nižovať cenu tým,že porozpráva kupcom o nedostatkoch.

karinbirosova2
autor
14. apr 2016

Ja som chcela vase rady, jednoznacne som aj ja za dom lebo od malicka som ta vyrastala..viem co je to starat sa o o odm..zametat...sadit...kosit...ale je to celkom aj sranda mna taketo nieco bavi 🙂 susedia niesu ziadne babky ale tiez deti cize to by aj vyhovovalo 🙂 v tej dedinke sa nachadza skolka takze je to super 🙂 no cize myslim ze je to v pohode 🙂 a 5 km od nas je skola lekari 🙂 myslim ze to nieje az tak hrozne 🙂

tova
14. apr 2016

mam dom, rovim si von aj dnu co chcem, nikto sa nikdy nestazuje. Suseda nedaleko v 3 bytovej bytovke stale sa stazuje ze na susedov, susedia na na, ma 3 male deti, kricia po sebe, von nemaju kde ist, berie deti len na preliezky a do parkov, ja vybehnem za dom aj na 10 min a znvoa dnu, deti sa mozu von pohrat aj ked sedim s kavou v ruke pri okne vo vnutri, ale varim, von si dam bazen, preliezky cokolvek chcem nikto nepinda, a prace na pozemku mas tak ako si ho nadizajnujes. Ked sa nechces o nic starat nasadis vsade travu das do stol a stolicky a len kosis raz tyzdenne. ches mat krby, skalky, zahradky tak si tam kazdy den.

slnecnica174
14. apr 2016

@karinbirosova2 Jednoznacne dom. Klud, ziadny susedia nad tebou ani pod tebou, zahradka. Urcite dom, nevahala by som ani minutu😉

karinbirosova2
autor
14. apr 2016

Dakujem holky som kus na vazkach stale sa rozhodujem 🙂 aj ja som skor za dom 🙂 ale zas stale je tam vacsia investicia ak nieco vybehne v oprave...a nam bude treba peniazky hlavne na babo teraz 🙂 stale rozmyslam ako bude najlepsie 🙂

modry_mesiac
15. apr 2016

Ja by som si urcite vybrala byt - menej starosti, mensi zavazok k majetku, vsade blizko pesi... ale ja som aj vyrastla v malej 6- bytovej bytovke, takze mi je to blizsie, lepsie sa citim v byte. Podla mna to velmi pocitovo zavazi, kto v akom prostredi vyrastol ako dieta... kamarat uz par rokov pokukuje po dome, aj ked ho nepotrebuje ( nemaju deti, pracuje vmeste), a vzdy pozera podvedome take inzeraty, co pripominaju jeho rodicovsky dom na dedine... univerzalna rada asi neexistuje.

bambulka712
15. apr 2016

@karinbirosova2 my sme mali 3 izb. byt v KE a vymenili sme ho za dom cca 35 km od KE. Aj keď niekedy pri upratovaní nadávam, či mi to bolo treba, keďže rozloha bytu a domu je rozdiel 🙂 no keď si spomeniem na to, koľko mi trvalo vychystať malého von na prechádzku, nájsť vhodné ihrisko, prechádzať sa medzi blokmi.. A teraz sme von kedy chceme, vybavenosť mesta je výborná - škôlky, školy, lekári. Áno, okolo domu je viac starostí, no to vieš keď si v dome vyrástla. A ak máš v okolí dobrú vybavenosť a nebude problém cestovať do práce, tak si myslím že dom je tá lepšia možnosť pre dieťa.

mata1001
15. apr 2016

Ja som za dom....a este teraz ked budes na md tak duplom...sice je tam viac prace ako na byte, lebo na dome si vzdy najdes nieco ale uvidis ked sa ti dietatko narodi,ze ocenis dvor...prajem spravne rozhodovanie

alaguema
15. apr 2016

@karinbirosova2 pre rodiny s deťmi je dom so záhradou ideálny. Oproti tomu má byt ozaj len tú jedinú výhodu, že vyžaduje menšiu údržbu. Ale nikde nie je napísané, že musíte v dome robiť všetko sami, na x vecí si vieš príležitostne zaplatiť ľudí. Zvlášť na dedine, je kopec ľudí, ktorí si radi občas privyrobia. Pokiaľ ste na tom finančne dobre, nie je dôvod tlačiť sa v bytovke, alebo paneláku s ďalšími x rodinami, ktoré ti uvidia do hrncov. Kvalita života je neporovnateľná.

dominika6
15. apr 2016

@karinbirosova2
10 000,-? do domu 😀 😀 😀
pridaj ešte 10 a potom môžeš uvažovať...

tenerifka
15. apr 2016

Dom

nikoleta1234
24. júl 2020

Vždy som žila v dome s veľkou záhradou. Nikdy by som to nevymenila. Neviem si predstaviť ze by som bola zavretá v byte a ani súkromie nemám. Počas vysokej školy som žila v byte a šlo ma poraziť. Nikdy viac...