Exekúcia od zdravotnej poisťovne Dôvera

Dobry den, maminky.prosim vas o radu a pouzbudenie ,som velmi vycerpana rozmyslanim nad tym ako je mozne aby poistovna vymahala dlh ktory neni.vec sa ma takto,tri roky zijem v uk som poistena nhs,poistovnu na slovensku som zrusila v januari,predlozila som im doklad o poisteni,to mi uznali,ale kedze som si neprebrala upomienku ze mam dlh,doslo to az exekutorovi,lenze ja som im vsetky doklady dala aj ked neskoro.vsetky tie roky som bola na rodicovskej dovolenke,takze to bolo hradene statom.ako mozu ma vlacit po sudoch,ked vlastne dlh nemam,chyba bola len v tom ze som to neskoro oznamila.a teraz chcu odo mna 688 eur.neviem co mam robit,zijem mimo slovenska s manzelom a nepracujem.. 😞 poradte prosim.dakujem
tinushka13
19. okt 2013
Mne prišiel tiež nedoplatok na poistení. ALe to je vyúčtovanie nedoplatkov za rok 2012. tak tá suma bude asi za predošlý rok a nie tento rok. a skúšala si si tam volať? aj keď pravda, po telefóne sa oni o presnej sume s tebou baviť nebudú 😞 skús s nimi komunikovať listom. Nech mamka posiela v tvojom mene .. Určite bysom to riešila, za aké obdobie to vôbec je. nech ti to predložia. Ono to nemusí byť zrovna za toto.. ale aj nejaké staré, o torom si zabudla.. netuším.. :-|
zazvorka87autor
19. okt 2013
:-| 😢 je tu niekto..?prosim..
zazvorka87autor
19. okt 2013
@tinushka13 dakujem ze si tu.ono v lete mi presne povedali co potrebuju a zaco mi vymerali dlh,a sama ta pani povedala ze tam dlh nevidi,z tych dokladov.. ]-(
tinushka13
19. okt 2013
@zazvorka87 tak skús písomne požiadať aby ti vydokladovali obdobie, kedy mal uvedený dlh vzniknúť. podľa mňa tieto doklady by ti mali poslať. Na základe toho sa vieš potom rozhýbať a konať. Asi pôjde fakt o nejaký omyl.. hlavne keď si bola na RP.. a nepodnikala si SZČO?
vefi89
19. okt 2013
@zazvorka87 napíš mail na udzs, že prečo a z akého dôvodu vymáhajú
zazvorka87autor
19. okt 2013
@tinushka13 skusim zavolat,ale ci to pomoze ked uz to ma exek.v rukach..? :-S
zazvorka87autor
19. okt 2013
@vefi89 udzs ako sa tam dovola.?dakujem.
zazvorka87autor
19. okt 2013
mozu je to mozne aby mi dlh odpustili,lebo sud prebehol bez mojho branenia,nemala som sancu im to vyvratit.bola som mimo slovenska.
tinushka13
19. okt 2013
myslím, že ak je to neoprávení dlh tak nemajú v podstate čo vymáhať 😃
zazvorka87autor
19. okt 2013
prosim,ak mate skusenosti ako predist dlhom ak uz sa zda ze je neskoro budem rada velmi mi pozete samozrejme ze aj ine maminy to ocenia,je tu niekto komu exekutor zablokoval ucet v zahranici.. :-p pekny den prajem. 🙂
vefi89
19. okt 2013
@zazvorka87 ja ked som mala problémy s exe, tak som si do googla dala hľadať udzs podľa kraja v kt. žijem, a pisala som mail, kde som sa informovala o správnosti postupovania poisťovne, a kde som vysvetlila celý problém. Komunikovala som s veľmi milou pani, kt mi pomáhala, vysvetľovala a pod. Myslím sa volala kovacikova jana
nelly004
19. okt 2013
@zazvorka87 slovenský exekútor ti účet v zahraničí nemôže zablokovať. Exekučný poriadok platí len na území Slovenska. Prezvali ste si už upovedomenie o začatí exekúcie? Ak áno, do 14 dní je treba dať námietky na súd! - to je obranný prostriedok proti exekúcii
zazvorka87autor
19. okt 2013
dievcata, dakujem velmi pekne.napisem ako som to riesila a aj ako to dopadlo,snad to niekomu pomoze .zaujme. 🙂
zazvorka87autor
23. okt 2013
tak,dobry den.mam zle spravy..exekutor si vymaha odom 600 eur plus 200 eur za sudne trovy,kedze nie som schopna zaplatit to naraz chcu vymahat 1700 eur,pricom nedlhujem poistovni ani cent.volala som do udzs a poradila mi aby som im poslala vsetky doklady,neviem mozno mi to pomoze,ale som uz zufala z toho,nic nemam ani na slovensku ani v zahranici...neviem,co mam robit?poradite mi niekto? :-S
hameeda
23. okt 2013
@zazvorka87 : mala som podobnú situáciu, bola som v zahraničí tiež mi prišlo od exekútora, ale ja som bola oficiálne s dieťaťom doma len som to nedoložila na poisťovni, obrátila som sa na súd, normálne som si sama napísala podanie na súd, presvietila som všetky doklady, a tiež som napísala že kôli tomu že som odcestovaná chcem aby súd rozhodol bez mojej prítomnosti, a poslala som to na súd, po piatych mesiacoch mi prišlo zo súdu oznamenie že ruší exekúciu, to zaslal aj exekutorovi a zdravotnej poisťovni, takže normálne mi exeekúciu zrušili, ak chceš pomoc s podaním na súd napíš mi do pošty, s poisťovôou a exekútorom sa ani nedohaduj, pretože to je zbytočné, obráť sa normálne na súd ktorý vydal oprávnenie k exekúcií
19michaela28
23. okt 2013
@zazvorka87 podaj námietky na súd v mieste tvojho trvalého pobytu na Slovensku, prilož tam kópiu dokladov o tom, že si bola v tom období na rod.dovolenke. uveď tam zároveň, že žiješ v zahraničí kde si platíš zdravotné a že nakoľko je dlh neoprávnený, tak odmietaš zaplatenie trov exekúcie. Aj keby si to poslala exekútorovi tak on to musí preposlať na súd a súd o tom rozhoduje. A keďže žiješ v zahraničí tak nemôže ti siahnuť na mzdu, účet a ani majetok (pokiaľ ho nemáš na Slovensku), čiže ti nemôže nič.
zazvorka87autor
23. okt 2013
@hameeda
@19michaela28 dakujem dievcata za skoru odpoved.budem priebezne pisat ako riesim problem a ako to dopadne.snad sa to zide niekomu. :-p 🙂
maznacik007
23. okt 2013
podla mna si urobila chybu ty kedze si sa neodhlasila zo ZP ked si odisla do zahranicia .... prva chyba
druha chyba ze si automaticky brala ze si na predlzenej RD s dietatom (neplatenej) a nenahlasila si sa na ZP ako poistenec s dietatom do veku 6 rokov (v inej teme si to riesila)
a potom ked si to cele zistila ze ta eviduju ako neplatica si to urychlene nedoriesila ... ziadost o odpustenie dlhu a splatenie exekutora....
inak je zakonna povinnost do sedem dni hlasit zmeny ZP

takto bude tvoj dlh len narastat kazdy den o naklady exekucie a urok ...

co sa tyka toho ze nic nemas na ucte tak predpokladam ze mate s manzelom BSM takze exekuovat mozu aj jeho ucet ..

osobne si myslim ze by si mala cim skor si zajst za exekutorom dohodnut splatkovy kalendar ... lebo jeho naklady v tomto stadiu uz zaplatit musis aj sud ... s tymto poistovna uz nic nema ... oni este celkom fajn zareagovali ked ti to podla toho co pises vymazali ten ich dlh aj ked si porusila zakon a mala poistenie v dvoch statoch EU .. inak za toto ti UDZS moze a mal by udelit pokutu ...
zazvorka87autor
23. okt 2013
@maznacik007 co je bsm? :-N
havana_frost
23. okt 2013
@zazvorka87 @maznacik007 BSM je bezpodielové spoluvlastníctvo manželov a účet druhého z manželov, ktorý nie je dlžníkom, nemožno exekuovať.
http://financie.etrend.sk/osobne-financie/zablo...
nelly004
23. okt 2013
@havana_frost presne tak 🙂 nemožno.
zazvorka87autor
23. okt 2013
@nelly004 neviem ako spolupracuju medzi sebou statne institucie,a ci mi oznamia ze je vedena voci mne exekucia,lebo tu nechapavo krutia hlavami ze sa zdravotne poistenie plati vsak tu to mam zadarmo aj lieky,vazne nerozumeju ze len z dovodu neoznamenia mam dlh.ak by to doslo az sem kde byvam,dufam ze pravnici mi tu s tym pomozu su hradeni statom.aky priepastni rozdiel, vsak slovenska vlada nema zlutovanie. 😢
nelly004
23. okt 2013
@zazvorka87 nie je žiadnou povinnosťou veriteľa oznámiť ti, že ťa dáva na exekúciu....u nás je to tak, že ľudia majú vedieť, že treba platiť odvody, dane atď. neznalosť neospravedlnuje....robím s exekúciami, ale chápem ťa....spolupráca štátnych inštitúcii u nás je veľmi biedna...nám niekedy oznámia po 4 mesiacoch, že povinný uhradil vymáhaný dlh a exekúcia teda 4 mesiace bola vedená nedôvodne....a trovy musí zaplatiť povinný, pretože exekúcia (v čase keď začala dlh existoval) začala zákonne.... V tvojom prípade je to však na celkové posúdenie, nesplnila si si oznamovaciu povinnosť, preto ti pravdepodobne dlh neodpustia....prípadne odpustia, ale musíš uhradiť trovy exekúcie...neviem aký postup zvolí oprávnený 😞
zazvorka87autor
25. okt 2013
dnes som posla namietku na ex,sud.a aj na uzdp.volala som na udzs a vraj oni to len preveria ci konali spravne v tejto veci sa mozu len vyjadrit ale nemozu zakrocit, 😢 a tak som dufala..neviem,ci mi sud da za pravdu,jedna vec je pravda ze mam na tom svoj podiel vinny ze som im to neoznamila skor.ale vymahaju dlh odo mna predsa nepravom kdeze som to mala hradene statom.teraz neviem,ani co ma caka..sudny exekutor moze kedykolvek vykonat exekuciu,hoci nemam na sk,nic.manzel mi navrhol aby som zaplatila tych 800 eur.ale aj to je vela naraz.alebo na splatky tych,2000 eur. taky dlh mi neda ani spavat.. |-| ]-(
zazvorka87autor
11. nov 2013
ahoj.pripad nie uzavrety ale exekucia bude zastavena ak zaplatim trovy exekucie.neviem ci nepodam odvolanie proti trovam exek.ale odlahlo mi.naozaj..ale este nieje nic iste... =-) 🙂
zazvorka87autor
12. nov 2013
trovy exekucie su 69 eur.zaplatim to a dufam,ze uz budem mat pokoj. 🙂
milicia2901
3. feb 2014
Ahojte.Potrebujem poradit s podobnych problemov.Odisla som zo Slovenska pred 13 rokmi a riadne som sa odhlasila zo zdravotnej poistovni. Po13 rokoch mi prisla exekucia , ze vraj dlhujem zdravotnej poistovni Dovera 73eur. Vraj mi uz bola dorucena upomienka v roku 2011 na ktoru som nereagovala( o ktorej som doteraz vobec nevedela). Pisala som mail na poistovnu aby mi dokladovali tento nedoplatok ale neprisla ziadna odpoved. Takisto na ich webovej stranke niesom vobec evidovana ako neplatic alebo dlnik..Mam sa hned obratit na sud?? dakujem
bamino
26. mar 2014
Riešim teraz niečo velmi podobné. Odstahovala som sa do čiech v roku 2004. teraz som si založila po x rokoch na slovnesku učet aby tam mohli rodičia šetrit pre deti. neprešiel ani cely rok a šup exekucia 3000 Eur. zistovala som o čo ide a zistila, že vymahaju poistine od roku 2009 pred týmto obdobím ma maju 5 rokov evidovanu v zahraničí...potom asi nastal skrat kto vie... odoslala som potvrdenie o trvalom poistení v čechách. vysledok že cele to kolečko im bude trvat mesiac. 14 ma na preverenie poistovna ak uzna že som nebola povinna hradit poistenie vyčisly pokutu kedy som nesplnila oznamovaciu povinnost kedže potvrdenie nemám aj ked ma 5 rokov evidovali v zahraniči nedohladali ani oni ani ja papier o odhlaseni. potom to podaju exekuorovi ten do 14 dni to poda na sud na zastavenie exekucie a ten ma 60 dni na rozhodnutie. poistne hradit zrejmenebudem ale pokutu ano a rovnako aj poplatky exekutora a sudne trovy. nie su schopny mi to ani dodat do čiech vraj len po slovensku. to že tam nežijem ako argument neobstalo.... Kto si schováváa 10 rokov potvrdenia???
f4ever1223
30. mar 2014
Dobry den,, mam v zdravotnej poistovni vecsiu dlzobu a pracujem v UK..Vratil som sa z Uk ohladom odhlasenia zo zdravotnej poistovni a povedali mi ze tam mam 3exekutorov..Prosim vas je mozne mat 3exekutorov naraz?Dakujem za odpoved!
luckahruskova
29. máj 2014
@nelly004 mas pravdu ale toto ma dalsie pokracovanie. Ak sud nevyhovel tvojej namietke ,tak mas total problem.Dlzna suma sa navysuje cca 100%. Odvovodnenie je ze si neuhradila po prvej vyzve do 14 dni. Odvolanie,protest nema vplyv.Treba mat na zreteli ze poistovna a sud spolupracuju a obaja maju zaujem z teba vytazit. Vola sa to vypalnictvo voci obcanovy za pomoci statu.Spravodlivost a sucit v tejto krajine vymazali zo slovnika.Vladne heslo,zozrat,udupat a totalne znicit.Nebude treba platit dochodok ked ta dovedu k samovrazde.Este som necitala priklad ked vyhral niekto spor z nejakym uradom ,ked sa jedna o zp.

Začni písať odpoveď...

Odošli