Oplatí sa havarijná poistka?

evkys
25. feb 2019

Ahojte, vie mi niekto poradiť ohľadom havarijnej poistky?
Oplatí sa? Aké je plnenie? Finančný poradca mi odporučil komunálnu poisťovňu, ale neviem, nemá nejaké super recenzie. Chcem to najmä voči vandalizmu (BA)
Auto je 8/2012- VW

amonet
6. mar 2019

@lucina1100 mozu z internych dovodov spolocnosti vramci VPP DO troch mesiacov.
Generali, allianz, axa,

lucina1100
6. mar 2019

@amonet tak to som nevedela a viete mi daco doporucit?

amonet
6. mar 2019

@lucina1100 to generali, allianz a axa boli odporucania. Stabilne velke firmy s dobrym plnenim

lucina1100
6. mar 2019

@amonet aj generali? tu nepoznam, ale sused vravel ze aj axa su uz spekulanti a allianz je topnka, lenze je najdrahsia

fkata
6. mar 2019

@lucina1100 Generali sú o ničom. Allianz je najlepšia poisťovňa, teda aspoň podła mňa. Možno najdrahšia, ale zase ak má dôjsť k plneniu tak plniť bude.

amonet
6. mar 2019

@fkata ja sama mam na aute generali a mesiac dozadu plnili poistnu udalost aj z pzp aj z havarijnej, vypomstil sa mi sneh v ba. A plnili celu sumu

lucina1100
6. mar 2019

Ahojte dievčatá , ste zlate za pomoc len ako čítam sto chuti, sto ľudí a sto názorov tak teraz už úplne neviem fakt

fkata
6. mar 2019

@lucina1100 Ono je to tak, že kým sa nič nestane, je to jedno. Ak sa stane, závisí od prípadu a typu poistky. Aj havarijných poistiek je viac, viac balíkov.
Asi sama najlepšie vieš, koľko jazdíte, čo očakávate od poistky a čoho sa najviac obávate a aké je to auto.
V každom prípade, hocijak sa rozhodneš, prajem veľa šťastných km bez nehody a aby ste havarijnú využiť nemuseli.

vroni
7. mar 2019

Dievčence, čo to mate za auta, že 260€ havarijná poistka? Za moju funglovku nádheru calujem ročne tisícku a to mam super cenu po x zľavách. A je to normálne auto, žiadne Porsche ci Bugatti....

korunka1
7. mar 2019

Teraz nám prišla havarijna...263 € aj s tou novou sku@vetou daňou
Octavia, bude mať v máji 6 rokov.Poistka v kooperatíve, vlani menší ťukanec, expresné preplatenie,bez rečí. Nebyť tej dane platíme ešte menej ako vlani.
Na margo geniálnej allianz...máme tam poistenú domácnosť a v zuboch by som ich roztrhala. Nikdy sme nič nežiadali, vlani oprava notebooku...dcéra zhodila na návšteve kamošov,poistka sa na to vzťahuje Dostať od nich 180 € nadľudský výkon,nulová až arogantná komunikácia,nenormálne požiadavky a vymyslené úkony...celé zle.

anickaaa6aaa
7. mar 2019

@vroni tiež pozerám ako malo my platíme havarijné 480e a PZP 149e kurnik...

vroni
7. mar 2019

@anickaaa6aaa, ved to, ze PZP platim tiez nejakych cca 150 € a havarijna ako za cely vozovy park..... A to som oproti leasingovke este usetrila vyse styroch stovak....(na poistke) Ze by sa to odvijalo aj od znacky? Verim, ze skodovice maju lacnejsi servis, ale ze az tak.... (Kamos zblbol motor, auto islo len silou vole. Oprava bola za 3000€. Tiez oktavka. Nezdalo sa mi to nejako zvlast lacne. Jemu ano. Tak neviem)

anickaaa6aaa
7. mar 2019

@vroni no my mame škodu fabiu a takúto poistku.. Tak neviem čím to je

fkata
7. mar 2019

@vroni Svokrovcov vyšla oprava motora na Škode Superb 4500 eur, takže 3 tis. eur je ešte fakt lacné.

vroni
7. mar 2019

@fkata, wow!!! Vidím, že ma môj Renault rozmaznal. Keď sa mi rozsypala prevodovka, stala oprava 700 a to sa mi strašne ospravedlňoval, že sa to fakt inak nedalo (repasovali tam nejaké diely a niečo menili úplne). Teraz som zmenila značku (bola to láska na prvý pohľad) a tuším si budem musieť upraviť aj predstavy o cenách v servise. Poistka ma sokla, ale tieto ceny veru ešte viac....

fkata
7. mar 2019

@vroni Ja som si tiež vydobila svoje auto, nezaujímala sa o servis. Tiež láska na prvý pohľad a keď sa mi odišli rozvody, tak mi až do plaču bolo. Popritom to bol len Fiat Bravo. Vtedy som ho mala chuť pustiť do Hornádu.
Už ho ani nemám.

vroni
7. mar 2019

@fkata, mne ten môj chodí napriek ôsmym rokom výborne, ale chlap už plujr oheň a síru, že či chcem s tou starou šunkou niekde aj s deťmi ostať visieť.... Nič sa mi nepáčilo, tak som len hlavou krútila. A potom ma očarila moja červená nádhera. Tak asi začnem šetriť na servis....

stanka_s
30. máj 2019

Ahojte, práve mi končí LZ a tým pádom aj havarijná poistka. Keďže je auto iba 3 ročné, tak chcem opäť aj havarijnú poistku. Uvažujem nad AXA poisťovňou (majú dobrú ponuku) ale aj Generali (drahšia poistka, ale máme tam známeho). Máte skúsenosť s havarijným poistením od týchto poisťovní? Hlavne plnenie pri poistných udalostiach ma zaujíma, či bolo bez problémov. Neviem sa rozhodnúť.