Refinancovanie hypotéky po pozastavení splátok

arcticcode
16. sep 2019

Skusali ste niekto refinancovat hypo po pozastaveni splatok? Mali sme pozastavene splacanie hypo minuly rok, lebo som bol nezamestnany, na dobu pol roka. Buduci rok v maji by sme chceli refinancovat. Je sanca? Barak nabral na hodnote a staly prijem mame. Akurat to, ze smw mali pozstavene splatky...

lula313
16. sep 2019

Pri pozastavení splátok dostanes vzdy negatívny zaznam do úverového registra, čo má vplyv na Tvoju bonitu a môže ovplyvniť/ale aj nemusi rozhodnutie banky, či Ti ponúkne možnosť refinancovania hypotéky..

arcticcode
autor
16. sep 2019

@lula313 takze nie je to uplne ze "bez sance"?

amonet
16. sep 2019

No. Moja skusenost je ze po pozastaveni splatok sa dalo refinancovat po 5rokoch az.

masenkamedvedova
16. sep 2019

Keď Boh dá aj motyka vystrelí. Som toho živým príkladom. Negatívny záznam v registri a žiadny problém s úverom. A priamo banka a dobrá splátka a preplatim tak akurát. Fakt kedysi to je o stasti.

lula313
16. sep 2019

@arcticcode nie je to úplne bez sance, ale môžete mat sprísnené podmienky(nedostane tak nízky úrok ako ostatní klienti a pod)

arcticcode
autor
16. sep 2019

@lula313 jop to ja viem. Ja som to siel hned vybavit, jak som prisiel o job. Lebo viem, ze su pripady, ked ludia proste prestanu platit len tak sami od seba a potom hejtuju, ze po nich ide exekutor

lula313
16. sep 2019

@arcticcode preto treba mat aj peniaze nasporené bokom, aby si vedel vykryť takéto obdobia.. mna skôr zarazilo to, že ako mamičkám na materskej tiež zákon, aj podmienky bank umožnia odklad splátok počas MD/RD a tiež sa im to zapisuje do registra..

ola101
17. sep 2019

Ako bez šance to nie je, len by to asi chcelo niekoho, kto v tom vie chodiť a vedel by vás aj niekam posunúť

mogaa
17. sep 2019

Banka môže pozastaviť splácanie na žiadosť klienta ak sa mu zmenili finančné podmienky - je jedno či príde o prácu alebo je dlhodobo na PN či na RD.....Akékoľvek meškanie splátok alebo pozastavenie splácania ide od úverového registra - tam sa už nezapisuje z akého dôvodu bolo splácanie pozastavené)....ak chce človek následne refinancovať alebo si zobrať nový úver - je na konkrétnej banke či mu to schváli alebo nie, Ak človek napr, platí v termíne splatnosti všetky splátky načas a pred tromi rokmi bol nezamestnaný a mal 1/2roka odklad a odvtedy opäť všetko načas platí - tak je pravdepodobné že mu to aj schvália...ak ale má niekto 5rokv hypo z toho 4roky platil aj s omeškaním, posledný rok mal 4mesice odklad splátok a opäť platí - už mu to schváliť nemusia - boli tam splátky po splatnosti + odklad....je aj rozdiel či človek uhradí úver pár dní po splatnosti a či až nasledujúci mesiac

mogaa
17. sep 2019

@arcticcode ak si dovtedy platil načas a po odklade opäť platíš v termíne tak by to nemal byť problém......problém je ak tam máš viac záznamov že viac splátok si platil v omeškaní, to už je na danom človeku čo schvaluje konkrétnu hypotéku ako zhodností riziko schlácania....ak splácaš hypo 10rokov - 2x tam bola splátka že si uhradil pár dní po termíne splatnosti a 1 odklad - tak ti to prejde v pohode...ale o refinancovanie nežiadaj hneď po skončení odkladu ale po pár mesiacoch splácania....vždy sa pri schvalovaní berie do úvahy komplexne splácanie za celé obdobie, nie len či tam bol odklad alebo omeškanie...