Žiadali ste o hypotéku počas materskej?

tukanec
15. aug 2019

Ahojte. Je tu prosim vas niekto, kto ziadal o hypotekrany uver pocas toho ako ste bola na materskej? Partner pracuje, ale zena na MD. Chcela by som vediet, ako banka tento "prijem" posudzuje. Je mi jasne, ze to zalezi od vysky HU, platu, materskej... chcem len vediet, ci tu matersku brali v plnej vyske 🙂 dakujem

majka2601
15. aug 2019

@fokuska je mi jasné, ale keď aj dvihnu dane, tak všetkým ľuďom, t.j. vyzbierajú sa nám na to všetci. Je to smutné, ale ako matka 2 deti v Bratislave, nevidím od štátu žiadnu podporu, aby sme tie deti mali. Aký problém je už len to, aby mi dieťa vzali do štátnej škôlky. Takýmto štýlom nám nebude mať kto robiť na dôchodky a umreme v práci. Ale toto je na dlhú a rozsiahlu debatu :D

fokuska
15. aug 2019

@majka2601 Ano ved vzdy to zaplatia vsetci... aj vlaky zadarmo, aj obedy zadarmo, aj pripadny vyssi RP.

Ja len preto hovorim, ze niekto vidi len to, ze toto zvysia, ale ze co ine pojde hore uz nevidia :-/

majka2601
15. aug 2019

@fokuska ja som si toho vedomá. A všetky tieto hlúposti ako vlaky zadarmo (aj keď som vtedy bola študent) obedy zadarmo (aj keď to aj moje deti využijú) a dokonca aj tie rekreačné poukazy vnímam za veľkú chybu, aj keď mám z toho výhodu. O rodicaku si ale myslím iné.

fokuska
15. aug 2019

@majka2601 Ja suhlasim s tym aby tie co pracovali dostali viac ako tie co nikdy neodviedli ani cent.

Len tento krok tejto vlady je cisto populisticky. Aj ked samotny napad ma zmysel.

draik
15. aug 2019

@majka2601
Čo Vám bráni ísť pracovať? RP dostanete tak či tak. Táto vymoženosť v podobe 8,5 m materskej a RD do troch rokov je unikátna. Nesťažoval by som sa.

sonicka96
15. aug 2019

@fokuska toto je veľmi blbý názor pardón...Ja ako študentka škola po škole som nemala kedy ísť na TPP a počas VŠ som otehotnela neplánované, čiže podľa vás som si to bábätko mala si dať vziať.....

smile31
15. aug 2019

MD ani RD nebrali nám do úvahy...ale úver sme dostali vysoký skrz manželov príjem....

jahodka11611
16. aug 2019

Brali sme začiatkom roka a brali do úvahy len RP,aj počas materskej berú do úvahy len RP...

jannali
16. aug 2019

@jahodka11611 treba niečim dokladovať RP, treba doložiť potvrdenie? Dakujem

denusiq1211
16. aug 2019

Md je socialna davka nie prijem ... A rp nieje prispevok matky ale dietata

A ano banka bude ratat rp ale ak povies ze mas dieta samozrejme uz si to zaeviduju a tvoj rp budu rata ale nebudubkwdze je to minimum na dieta..takze len manzelou...
Ja som si chcela refinancovat pozicku a bola som na md a rovno mi povedali ze nie lebo to je socialna davka sa neda a rodicak je dietata ato uz by nevislo

merickat
16. aug 2019

Minuly rok vub, brali do uvahy len vysku rodicaku aj ked som mala dost vysoku matersku

merickat
16. aug 2019

@draik mne napriklad brani to, ze nemam kam tie moje dve deti dat. Manzel maka na zmeny, stary rodicia pracuju, take male deti do skolky nevezmu, lebo pre ne nie je miesto. O statnych jasliach mozeme len snivat, ostavaju sukromne zariadenia a tie su tak drahe (a hlavne za nimi treba cestovat, pretoze v mieste bydliska ani tie nemame) aj so statnym prispevkom, ze po odratani vsetkych nakladov na umiestnenie deti pocas pracovnej doby plus nakladov na cestovanie do prace/jasli ostane pri slovenskych platoch menej ako je rodicak. Cize paradoxne financie brania navratu do prace.

fokuska
16. aug 2019

@sonicka96 Coze???? Kde pisem ze si si mala dat vziat babo?!
Pisem len to, ze by bolo fer ak by ten, kto nieco statu odviedol, dostal viac ako niekto, kto tak este neurobil (pretoze neexistuje zaruka, ze tak v buducnosti urobi).

majka2601
16. aug 2019

@draik ja určite pracovať pôjdem, keď deti porastu. Na úrade práce som nebola jediný deň, mimochodom. Ale dat 2 deti v BA do súkromnej skolky=skoro celá moja výplata 🤷‍♀️

majka2601
16. aug 2019

@fokuska ved to tak aj bude (ak nepoberal rodič materskú, t.j. nepracoval, tak zvýšenie bude ooooovela nižšie)