Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Investovanie peňazí

14. jan 2022

Ahojte, mam cca 8 tisíc €, ktoré by som chcela niekam investovať. Sú to peniaze, ktoré viem, že nebudem najbližšie roky potrebovať a nechcem ich mat len na účte, aby sa mi znehodnotovali.
Viete poradiť kam investovať?

julka29
14. jan 2022

Napr. super investícia je kúpa garáže a dať do podnájmu 🙂 každý mesiac máš z toho peniaze a nič nemusíš riešiť ako keď prenajímaš byt...a ceny dole nepôjdu si myslím a vždy môžeš predať

dori2
14. jan 2022

@julka29 napad sice pekny, ale kupit garaz za 8tis sa snad uz ani v zabudnutych regionoch sk neda…

domiklik
14. jan 2022

Amundi

katkakatarinka
14. jan 2022

Určite žiadne kryptomeny a podobné nestabilné produkty. Ďalšia vec je investovať priamo do správcovskej spoločnosti a nie cez banku a poisťovnu, kde zaplatíš väčšie poplatky a dostaneš menší výnos.
Pracujem s financiami a venujem sa investovaniu. Ak chceš, ozvi sa mi do správy. Viem Ti o tom povedať viac a vysvetliť jednotlivé výhody a riziká.

jakubvojcik
14. jan 2022

Ak to chcete ako formu finančnej rezervy, tak by som sa obhliadol na vašom mieste po konzervatívnych a vyvážených stratégiách. Najlepšia rada, ktorú vám môžem dať ak sa do investovania nevyznáte je, že v prípade záujmu si fungovanie fondov a stratégii naštudujte alebo vyhľadajte profesionálneho poradcu, ktorý sa tomu rozumie.

Ľudia zo skúseností robia hlavne tú chybu že si fondy bez znalostí vyberajú sami, pýtajú sa nekvalifikovaných ľudí a nepoznajú ani poriadne zvolený produkt z hľadiska poplatkov, histórie, daňovej povinnosti, zákonnej stránky atď.

Ak sa rozhodnete si to naštudovať, môžem vám odporúčiť nejaké dobré zdroje, v prípade že chcete vyhľadať poradcu tak si dajte pozor aby nebol nováčik a naozaj sa v tom vyznal.

malinka158
14. jan 2022

@katkakatarinka ahoj mohla by si mi tiez o tol viacej napisat do spravy? Dakujem

ramzes1980
15. jan 2022

Daj do kryptomeny

kapurka270
15. jan 2022

@katkakatarinka poprosim aj ja blizsie informacie o investovani do ip.