Kde dostane muž pôžičku, keď pracuje na dohodu?

nyika
6. jún 2014

BAby včera som sem písala..a priatelovy som navrhla, nech odstupi od zmluvu v t-mobile, a zmluvu pokutu by zaplatit cca 2000 eur za 4.mobilne telefony na paušal...Chcem sa vás spytat či neviete niekde kde by mu dali požičku ked robí na dohodu ?Lebo ja si za neho nevezmem,ale mesačne plati 220 eur tie paušaly, a nevladze to splacať hlava sprosta ked už to mám tak napísať 🙂 Chcem aby platil len tu požičku mesačne max 70 eur..to je omnoho menej ako 220eur Je mi jasne že prepati viac tu požičku,ale stale lepšie než tolko platiti mesačne..a za tri roky da len na t-mobile 6339 eur..a to je strááášne vela.Skuste mi poradiť .Ďakujem .

nyika
autor
6. jún 2014

@yanni nechcem vaše nazory na neho !! čiataj prosím vyššie chcel som len radu či niekto nevie o dakej požičke ked pracuje na dohodu .!ale aj tak dík

habibi78
6. jún 2014

@nyika prečo to riešiť pôžičkou? Nech požiada t-com o možnosť vyplatiť pokutu po čiastkach, nech mu vystavia splátkový kalendár... Tato možnosť je pri nesplatenych faktúrach len neviem ci aj pri pokute, za opytanie nič nedáte...

nivi
6. jún 2014

@25daniela tesco pozicka je vlastne home credit. a su tam neskutocne uroky a RPMN :P ale aj tu myslim treba dokladovat prijem.
skor by som sa priklonila k banke v ktorej ma ucet a chodi mu tam vyplata, ak mu ju teda stryko necpe do ruky.

alebo ak mate niekoho kto by mu bol ochotny rucit?

19ninka27
6. jún 2014

Baby chcela len radu ,nie vaše nazory, nie každy može mať dokonálého chlapa 🙂 ) Prepáčte ale toto ma na Fore vie vytočiť lebo niekto sa niečo pýtapotrebuje poradiť a by hned sa do nej navažate,a nemyslím konretne len vás je tu vela takých stači odpovedať na otazku načo sa pýtala,nevidíme do jej života,ako otec a priatel može byť dobry,len trochu nedospely ale niesme tu od toho aby sme jej ho teraz posudzovali 🙂 moj názor.. a ked už skuste T.mobile odstupiť a pýtať sa na ten splatkový kalendár ako pišu baby vyšie..Dufam,že to vyde.

sisaha
6. jún 2014

@nyika uz som ti pisala, ze su aj banky, ktore neskumaju prijem.. obehajte si ich

zabka88
6. jún 2014

@nyika dievča, baby ti tu dobre radia.. vypovedať zmluvy a požiadať o splátkový kalendár , to by mohla byť vaša cesta .. zabudni na ďalšie pôžičky, nezadlžujte sa ešte viac, keď budete mať splátku aj 100 eur mesačne vždy lepšie ako dnešných 220 hneď sa vám bude lepšie dýchať... Inak fandím ti, podľa toho čo tu píšeš, si silné žieňa a páči sa mi že si nehodila chlapa hneď cez palubu, ale snažíš sa vás z toho dostať ...klobúk dole v tvojom veku..

yanni
6. jún 2014

@nivi myslis, ze mu pojde niekto rucit? Rucit by isla bud rodina alebo nejaki kamosi. Nik cudzi to neurobi. A rodina a priatelia ho asi dobre poznaju a vedia ako naraba-nenaraba s peniazmi, tak nik normalny mu rucit nepojde, lebo bude mat ten ci onen skor ci neskor jeho dlhy na krku.
Jedina moznost je fakt sa porozpravat s telekomom ale vidim to biedne. Oni predal, on kupil. Oni chcu len svoje peniaze. A su v prave. Neviem ci to pojde, ze ked da vypoved, tak este pristupia aj na splatkovy kalendar. Ale za opytanie nic neda.

yanni
6. jún 2014

@nivi ako funguje ten home credit? Je to len na tovar zakupeny v Tescu alebo si ho mozes zobrat na hocico. Jednoducho ti daju len peniaze a ty ich mozes pouzit ako chces?
Ja si myslim, ze v dnesnej dobe aj seriozne nebankovky chcu nejake doklady o prijmoch alebo rucitela a od toho rucitela tiez doklady. Len tak bez zaruky ti daju prachy len nejake pofiderne spolocnosti.

nivi
6. jún 2014

@yanni nemam skusenost ale v podstate poskytuju aj tovar na splatky ale aj pozicky asi na hocico. ale budes mat v tescu nejake vyhody cez tu club card (ani tu nemam).
pravdepodobne tiez je potrebne dokladovat prijem. no tak ci tak je to nebezpecne zvlast pre niekoho kto peniazky nema bo to neskutocne preplati.

yanni
6. jún 2014

@nivi ono su na SK nebezpecne vsetky pozicky. Ved tie uroky su nehorazne. My mame tiez Hypoteku. Dom nas stal vseho vsudy aj s pozemkom 600 000 €. 300 000 € sme museli zobrat hypo. Ale urok 1,6 % 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To je smiesne. A na spotrebne pozicky do najviac 50 000 € su tiez len ca. 3-4 %. Takze Slovensko je strasne uzernicke.
A inak, moja osobna profesionalna skusenost: ludia sa daju na hocico nalakat, a nie len na SK. Nakupia na splatky aj cele zariadenie bytu, elektroniku, kupuju na splatky dovolenky atd. A potom maju problem a nevedia sa z toho vyhrabat.
Praveze ti, co maju peniaze, rozmyslaju ekonomicky. Kupim si len to, na co mam.
Samozrejme toto sa tyka len spotrebneho tovaru. Ine je to s nehnutelnostami. To je ine kafe. Ale to bolo vzdy tak. Aj za totacov sa stavali domy na pozicky.

nivi
6. jún 2014

@yanni tak to mate super. tu na sk je to hruza. to uz aj v tom Turecku su na tom lepsie s uroki. hypo tiez okolo 1,5 max 2% ale zas tam maju kratsie doby splacania

yanni
6. jún 2014

@nivi tak my to mame na 20 rokov. Ale dufame, ze to splatime skor. Preto sa muz zase vracia na dlhsiu dobu do Saudi. tam ma este extra plat.

Len vies, vela ludi sa neuci na vlastnych chybach. Mne sa zda, ze aj tie mobily muza zakladatelky tejto temy nie je jeho prvy kseft. Takto k peniazom nepride. Skor znici rodinu. Ja len dufam, ze T.mobile pristupi na zrusenie zmluv a splacanie tej pokuty po ciastkach. Nie koli nej alebo nemu, oni su dospeli, maju mat trocha rozumu, ale koli tomu dietatu. Lebo o nejaku dobu tu mozme mat od tej istej babenky temu, ze ako sa vyhnut exekucii, vyhodenie z bytu atd. To ide jedno s druhym a straaaaaasne rychlo.

nivi
6. jún 2014

@yanni bol to nerozum, ved to si mohol spocitat dva a dva. co uz stalo sa. ona ho bude musiet trosku ukocirovat.

yanni
6. jún 2014

@nivi no ved to. Vzdy vsetko ostava len a len na zene. Aby sme sa my o vsetko starali. Moj muz stale hovori "ved my muzi sme stale deti. Nikdy nedospejeme." No zabit je ho malo 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

tykat
6. jún 2014

@nyika ...možno keby každá od takého utekala, tak tu nie sú témy "máme malé decko, som tehotná, muž neschopný a nemáme čo do huby"...ale len mu pekne pomáhaj, šak veď on sa zmení, ty ho polepšíš...zarábaš si na riadny problém...ale škoda slov, o pár rokov a pár detí viac tu budeš zakladať témy "ja som mu tak verila, pomáhala a on sa nezmenil, splácam dlhy, čo mám robiť keď už sme rodina a nechcem deťom brať otca?"

ammellia
6. jún 2014

Ked ste manzelia, tak je jedno, na koho bude pozicka.
Podla mna ziadna banka nedava pozicky bez zabezpecenia ludom bez prijmu. Dohoda nie je stabilny prijem...

yanni
6. jún 2014

@ammellia myslim, ze ona pisala, ze je to priatel. Tak manzelia nie su. POviem to takto: nastastie. Lebo ked si on na svoje meno narobi dlhy, tak ona s tym nic nebude mat. Od nej vymahat nemozu.

ammellia
6. jún 2014

@yanni mas pravdu, to som prehliadla. Takze na seba nic nebrat, nech si to vyzerie.

zydrunas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evitka83
24. jún 2014

@nyika skuste ponuknut prepis cisiel aj s pausalmi niekomu tretiemu, s tym, ze ponuknete nejaku vyhodu, ze zaplatite prepis cisla a jednomesacnu fakturu, alebo take nieco podobne, aby bolo pre cloveka vyhodnejsie prepisat si cislo od Vas, ako brat si pausal z TM. Pokial viem, tak toto zakazane nie je. Ked sa dohodnete s niekym, tak len pridete do TM s tym, ze chcete upravit zmluvu, zavazok, teda pausal zostava, len sa meni majitel. Alebo uz tym, ze ta viazanost bezi a nebude dvojrocna pre noveho uzivatela, uz len to by mohol byt benefit. Mozno pre nejakeho podnikatela by to mohlo byt zaujimave.

collino
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
17alexis
21. dec 2014

@nyika keď si berie niekto paušál, tak by si mal reálne uvážiť vo svojej hlave, na čo má a čo si už dovoliť nemôže. Ja mám paušál v Telekome, kde mám všetko takmer neobmedzené za 10€ a od januára to budem mať za 29 €. Potom ľudia nemusia riešiť takéto veci. Myslím, že úver dohodárovi nikto nedá, možno ak nebankovka, ale aj tam zaplatí viac než 6000€. Radšej nech mu dojdú paušály ako majú, bez pokuty a potom nech si vezme to, na čo reálne má. BTW, to on sám používa 4 mobily? Lebo ak nie, tak potom čo rieši? Nech si platí len svoj.