Kedy počas PN chodí kontrola z poisťovne?

mtina
3. apr 2009

Prosím Vás, nevie mi niekto poradiť? Čakám dvojčatá a momentálne som od 1.4. na PN. Lekárka mi povedala, že mi nemôže dať zatiaľ vychádzky, až po ďalšej návšteve u nej. (tá bude 22.4.) V podstate nemám žiadne problémy, len tým že to budú dvojky, tak by som sa mala šetriť.
Ako je to s kontrolou z poisťovne počas PN? Chodí aj poobede, alebo cez víkend?

hanka274
3. apr 2009

ahoj, ja mam v brusku iba jedno, no dosla mi...od 19.01 som a dosla mi teraz koncom marca zo socialky...taka zena... 😒 😠 bola som doma nastastie.

mtina
autor
3. apr 2009

Ďakujem za odpoveď, aj keď moc si ma nepotešila. 😀 Akurát som našla podobnú tému a tam skoro všetky baby píšu, že kontroly nechodia....ale asi je to fakt individuálne...

dzio2
5. apr 2009

je to na nich chodia ako chcu ja som na rizikovom uz 5mesiac a nic a moja suseda oproti v dome maroduje tiez uz dlchsie a unej uz bola kontrola 8krat tak som ich minulr zo srandi volala na kavu a cela ulica sa dodnes natom smeje 😀 😀 😀 😀

hanka274
6. apr 2009

dizio2 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jankohrasko
7. apr 2009

Ahojte baby,
kontroly chodia, specialne v Bratislave!!! Akurat bola u mna kontrola zo Socialnej poistovne o 8.40. Jedna taka starsia pani. Vypytala si iba moj papier - PN-ku. Bola sama. Ja byvam v Bratislave - Ruzinov.. Ja som uz 7 tyzden na PN.

hanam
7. apr 2009

ahojte, nevie niektora z vas ci moze lekar vypisat taky papierik o celodennom osetreni, myslim ze sa to nazyva P-cko aj na nejaky cely den napr. ak to chem na oddych na stvrtok? Neviem ci to vypisuju len ak clovek je na nejakom vysetreni alebo je mozne o to poziadat aj na oddych. Dovolenku nemam tak by som to chcela riesit takto ak by sa to teda dalo. Ono si to vraj moze vybrat kazdy zamestnanec neviem ci dvakrat rocne alebo ako. Nemate niektora skusenosti.

juliett99
17. apr 2009

ahojte
koceny mate skusenosti s kontorou pocas rizikoveho tehotenstva??

jankohrasko
17. apr 2009

Ahojte baby, neviete mi poradit, momentalne som na PN. Budeme mat svadbu, treba si vypytat na celu sobotu nejake specialne povolenie od doktora alebo od socialnej poistovne?
Dakujem

ilduska14
17. apr 2009

mtina,ja som bola od 2 mes. na PN,mala som tiež rizikové tehu a nemala som kontrolu vôbec.Ale jedna známa bola na PN-ke,prišli jej na kontrolu nedeľu doobeda,ona bola oblečená,že ide do kostola.Odišli a ona si povedala že už nikam nejde.A dobre urobila,lebo sa po pár minútach vrátili,aby sa presvedčili že ostala doma.Hanam vypisuje ale musí ti do P-čka napísať,že platné celý deň,alebo pokoj na lôžku celý deň.Lebo ak ti tam dá len dátum,tak zamestnávateľ môže skákať,lebo vraj na rôzne oddelenia to majú vyrátané ako dlho sa tam zdržíš a platí to len na pár hodín,nie na celý deň.Aspoň mne to tak bolo vysvetlené keď som ešte pracovala.Jankohrasko to neviem,ale ak by ti došla kontrola,nemáš niekoho známeho napr. na pohotovosti? Ten by ti dal potvrdenie že si tam bola keby niečo.Ja keď som bola tehotná na PN-ke tak som cestovala na 2 týždne k rodičom /400km/ a počula som že sa dá nahlásiť zmena do poisťovne že 2 týždne budem na inej adrese.Tak som vravela lekárovi ,nech mi to vypíše a on povedal že sa nemám báť,ak mi príde kontrola,dá mi potvrdenie že som bola uňho na vyšetrení. 😉

juliett99
18. apr 2009

ilduska
aj ja dakujem za odpoved,, a mozem sa etse spytat aj si mal napisene vychadzky,?, 🙂 🙂
dakujem pekny dnicek

ilduska14
18. apr 2009

mala som vychádzky na 2 hodiny,tuším po mesiaci maródky,už neviem presne.dal mi to na čas aký som chcela.opýtaj sa ho možno sa už niečo aj pomenilo,ale ak máš dobrého lekára tak ti určite vyjde v ústrety. 😉

lusana
18. apr 2009

ja som bola na PN minulý rok od 2 mesiaca až do nástupu na MD,a pred 7 rokmi pri dcére tak isto, žiadna kontrola neprišla. No teraz som počula, že kontroli chodia viacej, lebo niektorí ludia zneužívajú finančnej krízy a keď nemajú v práci roboty nechávaju sa vypísať na PN.

juliett99
18. apr 2009

ilduska
dakujem,, ku koncu mesiaca pojdem pre papier na peniaze ,,tak si ich vypytam.. ja som bola od 2 mesiaca PN lebo som sa nemohla dostat zo zapalu priedusiek a teraz od 16.4 som na rizikovom,,

yvka11
12. máj 2009

Zdravim 🙂 Ja som mala kontrolu akurat dnes 😖 no zatial som bola vypisana od obvodneho a ked som povedala ze od zajtra som na PN od gyn.tak mi povedala ze vtedy kontroly nechodia...Tak neviem...Ale hadam ma len nenatahovala 😎

zveja
10. aug 2010

Ahojte dievcata som tu nova a mam na Vas otazku. Som na rizikovom tehotenstve cize na PN . Mam mensi problem. V oktobri mam svadbu. Chcem sa spytat ci si mam vypytat od socialky nejaky specialny papier na tento den alebo od lekarky. Existuju aj nejake vynimky ked ide o svadbu? Lebo som pocula o pripade ked socialka zobrala cele nemocenske jednej osobe ktora mala pocas PN svadbu. neboli jej sice na kontrlolu ale zistili to vdaka zmene priezviska. Mate niekto podobne skusenosti s takymto pripadom?Dakujem vopred za odpov ede. 😀

zaluzia
19. aug 2014

Kde sa docitam na internete normalny clanok o kontrole socialky a nie tieto diskusie,......

zabka1000
19. aug 2014

@zaluzia si myslíš, že sociálka ti napíše, že tehotné nekontrolujeme? alebo že ich kontrolujeme iba ráno a podobne? keď si Pn, bez ohľadu na to, či si tehotná alebo chorá, kontrola zo sociálky ti môže prísť hocikedy bez ohlásenia...

evittam
19. aug 2014

@zaluzia Kontrola ti môže prísť kedykoľvek, ráno,večer, cez víkend. Ak máš vychádzky, tak v tej dobe si chránená. Môžu prísť kľudne 5min pred hodinou vychádzky....

evittam
19. aug 2014

@zabka1000 presne tak, nech ti dá celodenné vychádzky a nemusíš sa báť

zabka1000
19. aug 2014

@evittam ja tento problém zatiaľ neriešim 🙂 nie som si istá, ale mám pocit, že celodenné vychádzky neexistujú, tuším sa to tu už kedysi riešilo...môže dať napr. od 10.00 do 12.00 a potom napr. 15.00-17.00...môžeš si akurát upraviť tieto časy, ale na celý deň sa to nedá...

evittam
19. aug 2014

@zabka1000 Ale dá, ja som PN a mám celodenné vychádzky - teda "bez obmedzenia" 😉 . Záleží ale asi aj na diagnóze, to už ti povie lekár či ti ich môže dať.

zabka1000
19. aug 2014

@evittam hmm..tak to mi je novinka, dobre vedieť 🙂

zaluzia
22. aug 2014

@zabka1000 nechcem odpoved od socialky nie som blba ale chcem normalny clanok si pocitat o socialnej kontrole al internet tu vyhodi len diskusie tak trosku rozmyslaj co citas,ale uz som ho nasla 😉

zabka1000
22. aug 2014

@zaluzia v mojej odpovedi bola irónia, ktorú si zrejme nepochopila...ale aj tak ti prajem pekný deň...

bayuska
26. aug 2014

Mne minule prisla kontrola o 17:03 (vychadzky som mala do 17:00)

zaluzia
12. sep 2014

@dena1973 Dakujem velmi pekne

zaluzia
12. sep 2014

@dena1973 Vdaka Dena