Koľko sa platí dobrovoľné nemocenské poistenie?

katinka1987
28. okt 2013

Baby, prosim Vas, nebola som zamestnana a chceli by sme sa pokusat o babatko - chcela by som sa dobrovolne nemocensky poistit, ale neviem najst, kolko sa mesacne plati?
Nasla som nieco taketo: http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi..., ale nerozumiem tomu...
To treba vsetky tieto sumy zratat a tolko platit, t.j. min. 130,27 eura???:
4,4 % na nemocenské poistenie (min. 17,29 eur, max. 172,92 eur)
18 % na starobné dôchodkové poistenie (min. 70,74 eur, max. 707,40 eur)
6 % na invalidné dôchodkové poistenie (min. 23,58 eur, max. 235,80 eur)
4,75 % do rezervného fondu solidarity (min. 18,66 eur, max. 186,67 eur)
Ďakujem pekne 🙂

dena1973
18. máj 2016

@tina110 Nie je zaco.

kvietok8
27. jún 2016

Ahojte,
potrebovala by som poradiť: dnes som sa prihlásila na dobrovoľné nemocenské poistenie. Platím si v tomto mesiaci len za dni od vzniku poistenia do konca mesiaca? Ak áno, ako si to viem vyrátať?
V júli by som chcela nastúpiť na materskú z tohto poistenia, takže potrebujem uhradiť poistné čo najskôr...

evittam
28. jún 2016

@kvietok8 No vydelíš celkovú sumu, ktorú máš platiť počtom dní v mesiaci a následne vynásobíš počtom dní, ktoré máš platiť. A len tak medzi rečou - máš vôbec nárok na MD a nárok na to aby si vôbec dostala MD z toho DNP?! 😉 Poistné za minulý mesiac musíš uhradiť do 8.dňa v nasledujúcom mesiaci.

kvietok8
28. jún 2016

Aha, v poriadku, tak si to takto vyrátam. Nárok na MD mám, nakoľko mám tých 270 dní nemocenského poistenia plateného z dohody o prac. činnosti. Tú som v piatok ukončila a od pondelka som DNP. Len teda musím uhradiť tú sumu čo najskôr...

evittam
28. jún 2016

@kvietok8 Aha, no len pozor - tu som si nie istá, či ti budú rátať MD z DNP - ak máš nástup na MD v júli 2016 tak tvoj VZ pre MD bude za r.2015.....teda môj názor.

dena1973
30. jún 2016

@kvietok8 Ak nebudes nemocensky poistena z DNP minimalne 26 tyz. do nastupu na materske, tak narok na materske sa ti nebude pocitat z vysky urceneho VZ, ale iba z minima.

kvietok8
30. jún 2016

@dena1973 ďakujem za info, rátam s tým, že to bude len z minima. Ale predsa len je to viac ako z dohody, tak dúfam, že sa mi to naozaj bude rátať z toho dnp a nie z minuloročného príjmu z dohody...

silviodora
27. júl 2016

Ahojte, som tu nová, bábo ešte s priateľom nemáme, ale máme ho v pláne. Chcela by som sa poinformovať o dobrovoľnom pripoistení, lebo mám v tom celkom chaoz. Som zamestnaná od 11/2011 až dodnes, marodovala som v rokoch 2011 a 2012 ako onko pacient, inak potom až v tomto roku asi týždeň, dobrovoľne si neplatím nič, keďže som zamestnaná, okrem toho poberám aj invalidný dôchodok. Viete mi niekto poradiť ako by to bolo u mňa s dobrovoľným pripoistením? Koľko by ma to stálo a tak? Ďakujem

majusqa77
27. júl 2016

@silviodora ak si zamestnana, DNP mat nemozes

silviodora
27. júl 2016

takže pokiaľ som zamestnaná, tak si nemôže nič priplácať, aby som to potom na materskej mala lepšie?

evittam
27. júl 2016

@silviodora Nie, ako ti už napísala @majusqa77. Súbeh zamestnanec a DNP už bolo zrušené.

zaba9
27. júl 2016

Ahojte,vedeli by ste mi povedat ako to bud ak,od 24.6.si platim DNP,dovtedy som mala dohodu z ktorej sa platili odvody do soc.pois.,aj zdravotnej,a termin porodu mam na februar 2017. Bude sa mi materska ratat z VZ? V roku 2015 normalne prac.zmluva,len od januara bola dohoda.

dena1973
30. júl 2016

@zaba9 Z DNP sa bude počítať, ak nemocenské poistenie bude ku dňu vzniku nároku na materské trvať minimálne 26 týždňov.

janulakucharova
11. sep 2016

Som zamestananá viac ako 2 roky a chceme sa pokúšať o bábatko ako si zvýšiť nárok na materskú hrubá mzda cca 700 Eur ako sa dostať k najvyšej materskej?

mariana1
25. okt 2016

@janulakucharova to zaujima aj mna 🙂 len nikto nepise

katriona1
25. okt 2016

@janulakucharova zvýšit si příjem 🙂

nivea777
25. okt 2016

@mariana1 napriklad sa mozes zamestnat u ineho zamestnavatela na TPP na 90 dni bez pn a ocr za vyssiu hrubu mzdu..ale musis dat v prvom zamestnani vypoved..

misedo
19. nov 2016

Ahojte,som živnostník. Platila som si DNP ešte v roku 2011. Od novembra 2012 som poberala materskú, teraz poberám rodičovský príspevok do októbra 2017. Chcela by som vedieť či budem mať nárok na materskú,ak by som išla z rodičáku hneď na mateskú.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

majusqa77
19. nov 2016

@misedo nie

misedo
19. nov 2016

A oplatilo by sa mi začať platiť si ho,aby som mala nárok na materskú?

evittam
19. nov 2016

@misedo Musela by si platiť znovu minimálne 270 dní....

misedo
19. nov 2016

Ďakujem

sojovatycinka
23. jan 2017

ahojte, idem aj ja po radu. K 31.1.2017 chcem skoncit pracovny pomer (trval viac ako 2 roky), cize splnam podmienku 270 dni nemoc. poistenia. Potom pojdem zatial asi na urad prace - zatial nemam novu pracu, neviem, ako dlho mi bude trvat najdeneie novej prace. Aby som dostala v pripade tehotenstva (planujeme v tomto roku ) matersku, tak musim byt zarovne nemocensky poistena.
Ake mam moznosti?
Ak budem na urade prace, tak od 1. febr si mam platit dobrovolne nemocenske poistenie? Alebo staci ho platit 3 mesiace ( 90 dni ) pred nastupom na matersku? Alebo ho treba platit min. 26 tyzdnov pred nastupom na matersku?
Alebo ak by som sa znova zamestnala , tak co s obdobim, kedy budem na urade prace (cize nebudem nemocensky poistena)
Z coho sa bude vypocitavat materska?
dakujem za rady 🙂

beja719
25. jan 2017

Ahojte . Je tu nejaka osobka ktorá by mi vedela poradit ohladom nemocenskeho poistenia?

evittam
25. jan 2017

@beja719 Co potrebujes?

ivka_marek
6. feb 2017

Ahojte, prisla som vas poprosit o radu. Som tehotna a som zivnostnicka - platim si odvody z minima. Volakedy ked som cakala dceru najstarsiu som si dopalcala k zivnosti dobrovolne okolo 50 eur a vyslo mi maximum. Teraz viem ze uz to funguje inak, ale da sa vyratat kolko si doplacat do maxima? nasla som len alternativu, ze zivnostnicka ukonci podnikanie 90 dni a na tych 90 dni sa zamestna na maximum..
uz nie je moznost ze si budem doplacat k minimalnym odvodom zivnostnicky dobrovolne poistenie tych 90 dni pred terminom porodu aby som mala maximum bez toho aby som prerusila zivnost??

majusqa77
6. feb 2017

@ivka_marek uz nieje taka moznost

ivka_marek
6. feb 2017

@majusqa77 takze len si zalozit srocku s rovnakym podnikanim a potom ked sa dieta narodi obnovit zivnost..staci ju len pozastavit ci sa musi zrusit lebo to nemozem..pridem o razitko..

erina11
7. mar 2017

Ahojte je možné sa prihlásiť na dobrovoľné poistenie do socky...kedykoľvek v roku?...Dakujeeeem