Kúpa tovaru cez internet,následné vrátenie tovaru a NEVRÁTENIE peňazí.

anastaziamala
8. nov 2019

Ahojte,
neviem či som to hodila do správnej skupiny ale nič vhodnejšie som nenašla..
Chcem sa s Vai podeliť o radu- skúsenosti, či sa vám niečo podobné nestalo..
Objednala som si sveter cez internet, ktorý mi prišiel o dosť menší ako by sa mi hodil.Rozhodla so msa ho vrátiť, s tým, že som si naštudovala všetko na danom eshope čo sa týka vrátenia tovaru....Proste som sveter zabalila, vyplnila formulár- dala som tam IBAN na vrátenie peňazí..proste všetko čo odo mňa chceli. Následne mi prišiel email, kde bolo potvrdenie o vrátení tovaru a vrátenie sumy na môj účet do 14 dní. Prešlo odvtedy už 20 dní a peniaze mi stále neprišli. Napísala som email na danú stránku, kde sa mi ospravedlnili a povedali že urgentne sa spoja s ekonomickým oddelením. Už sa mi viac neozvali aj keď som im písala.
Chcem poprosiť radu od niekoho skúseného ako v danom prípade postupovať.Ďakujem

amelia000
8. nov 2019

@anastaziamala a skusila si im tam este raz aj zavolat okrem pisania?

korunka1
8. nov 2019

@anastaziamala no daj, čo za obchod to bol

veronikaszabova
8. nov 2019

@korunka1 urcite nejaky FB predaj

korunka1
8. nov 2019

@veronikaszabova aj ja mám taký tušák, preto sa pýtam

zuzlaka
8. nov 2019

@anastaziamala ak mali formulár na vrátenie nemyslím, že to bol FB predaj, mala by si tam zavolať a nie písať, uvidíš čo povedia do tel, potom môžeš podať sťažnosť alebo podnet na obchodnú inšpekciu

veronikaszabova
8. nov 2019

@zuzlaka vies kolko ich je na FB, co sa tvaria ako eshop?

zuzlaka
8. nov 2019

@veronikaszabova popravde ani nie, ja takto cez tieto baby moc nenakupujem, iba priamo v obchode alebo cez overené eshopy :P

veronikaszabova
8. nov 2019

@zuzlaka ja tiez nie ;)
Ale ked vidim tie zeny,co u nich nakupuju vo velkom 😳😳 same fake veci. A potom sa stazuju - nemaju tovar, alebo nezodpovedal fotkam, strasna kvalita,...

zuzlaka
8. nov 2019

@veronikaszabova no asi tak nejak, ale ja by som si nekúpila veci ani na ali,wish,ebay, neviem proste potom sa domaháť peňazí keď niečo radšej sa tomu vyhnem a zaplatím o 10 eur viac 🙂

anastaziamala
autor
8. nov 2019

Baby, volať som neskúšala ale v pondelok tam zavolám a spravím poriadky..
nechcem sem dávať názov toho obchodu, ale nebol to žiaden fb predaj, klasická stránka s oblečením...:( a je ten obchod si myslím že dosť známy...
@zuzlaka- z aliexpresu objednávam v pohode už dlho, vždy treba popozerať feetbacky či sa to naozaj podobá...aj tak slovenské eshopy fungujú na princípe že to nakúpia z alibaby(to je pre nás niečo ako metro) vo veľkých kusoch a predávajú s najväčším ziskom..už x krát sa mi stalo, že som videla na internete oblečenie a keď som urobila screenshot a vložila ho do aliexpresu mi našlo to isté za nízku, smiešnu sumu...čiže asi tak nejak fungujú slovenské eshopy.
Preto neobjednávam ani ja z takých pofiderných stránok, podotýkam, že tento som si overila viac krát a nie je to nič nakúpené z aliexpresu, produkty sú kvalitné, objednávala som si odtial viac krát bezproblémov až doteraz, preto som vás chcela poprosiť, či nemáte s takým niečim skúsenosť...:(

korunka1
8. nov 2019

@anastaziamala tak ak sa jedná o seriozny obchod, so slovenským zastupenim,tak by som sa nestrachovala. Aj kôň sa vie potknuť, aj im sa môže, ale nemala by sa, vludiť chybyčka. Ak si zadala spravne udaje o čú, tak nakoniec Soi ich bude vedieť poriesiť

ladyblcha
10. nov 2019

@anastaziamala to bude manzara, ze?