Mám poslať daňovú kontrolu na podvodníka?

misel714
14. sep 2019

Dobrý deň.
Viem, že to chcem urobiť, ale potrebujem sa ešte uistiť.
Poznám človeka, ktorý je podvodník. Každoročne si podvodne skracuje dane a keď už to robí, tak s tým nemlčí.
Chváli sa s tým a ešte podporuje ľudí v tom, že je to správne a tak to má byť. Keď môžu aj tí vyššie, tak aj on. Proste dôvod ako v škôlke. Julka môže, prečo by som ja nemohla?
Nijak ma to neovplyvňuje, nie som a nechcem mať s tým človekom spoločné, ale hnevá ma, že takýto ľudia sú a chváli sa ešte s tým.
Plus je to človek, ktorý mám tlačí ĽSNS do parlamentu, čiže o to viac si viete predstaviť, ako debilnejšia je tá osoba .
Čo myslíte? Dá sa anonymne poslať žiadosť na kontrolu?
A vedia to zistiť, keď mu to už roky prechádza, aj keď doteraz ho nikto nekontroloval okrem dohodnutej účtovníčky?

dkethe
15. sep 2019

@evittam tak dotklo sa ma to tvoje "Este mi napíš ze keby si mala moznost docieliť max.MD ci podporu tak to nespravis a nechas to štátu". Lebo to presne dokazuje co som pisala, kto neodrbava, toho este vysmeju ze je hlupy.

evittam
15. sep 2019

@dkethe Ale to nie je odrbavanie. 😁😉 Odrbavanie je to len pre toho kto na to prišiel a neskoro a teraz len rieši ako by bolo dobre keby to vedel, takže ani Mara od susedov si nezaslúži ked vie a ja som nevedela. To je presne take "slovenske"...To staci pochopit. Kto "umi, umi"....
A naozaj-"ruku na srdce"- keby si vedela,ze staci sa dohodnúť ao zamestnávateľom kde nechceš nastúpiť a môžeš mat max.podporu, ktorú uz nikdy nevyužijes ze to nespravis? 😁😁😁
Este raz peknu nedelu.

fkata
15. sep 2019

@annadobsonyova Zato, že niekto niečo povie, už to treba riešiť?

fkata
15. sep 2019

@salonka22 Upozorniť môže, ale potom nech to nerobí anonymne. Ak niečo tvrdí, tak si za tým stojím.

marketa1111
15. sep 2019

@evittam to je myslené ,že ak kupi niečo od človeka ktorý za to daň neodvadza, tak keď chce byť taká čestná a nie súčasťou toho " daňového úniku " tak by mala priznať a zaplatiť daň, keď kupi bez dane..ak mi rozumieš čo tým myslím

simca06022011
15. sep 2019

@marketa1111 takto to nefunguje 😂 nemôžem ísť, priznať a zaplatit daň za niekoho iného.

marketa1111
15. sep 2019

@simca06022011 tomu rozumiem, len to bolo myslené ironicky na pani autorku prispevku, že ak má s tym taký problém, že chce takých ľudí udavat, nikdy by nemohla kupit prakticky ani tortu od nejakej kočky čo pečie, lebo sa to nezdaňuje. A tym, že to vedome kúpi sa stáva toho súčasťou..chapete ma?

simca06022011
15. sep 2019

@marketa1111 no keď povieš 🙂 ja som necitala celú diskusiu , pár príspevkov mi stačilo 😂 ale mimochodom toto sú neporovnatelne veci, príležitostný predaj (ktorý je okrem iného aj oslobodený od dane do určitej výšky s pri nejakých podmienkach) a regulérne krátenie dani.. je dost možné že u "pána" podnikatela ide o úplne normálnu a legálnu optimalizáciu a.iba robí formu alebo tomu sám nerozumie, a robí to za neho účtovníčka 😁 Na to sú úplne legálne spôsoby a daňová kontrola, keď príde tak figu nájde, lebo nič také tam nebude 😁Ale ani jedno samozrejme zadávatelka nevyrieši. Ani udanim 😇 keby to bolo ľahké udávať podnikateľov a firma za takéto veci, veľmi rýchlo by sa to u nás stálo nástrojom konkurenčného boja a firmy by sa udávali navzajom. Závisť je totiz jedna z hlavných problémov u nás. Ale skúsiť môže kľudne...

marketa1111
16. sep 2019

@simca06022011 pekne a pravdivo napisane..😊

evittam
16. sep 2019

@marketa1111 Nie. Nic take nie je. Ako pise
@simca06022011

marketa1111
16. sep 2019

@evittam to ja viem treba si prečítať všetky moje prispevky