Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neprijatá pošta - aká je lehota na prijatie, ak je adresát neznámy?

sofiajaj
14. feb 2020

Ahojte. Jedna známa tvrdí ze mi poslala list prvou triedou v stredu a dnes mi písala, že uz jej prišiel naspäť, že adresát neznámy. Nejak sa mi to nezdá , veď tam je nejaká lehota nie ? Ďakujem

adri266
14. feb 2020

@kakika007 NIe je to povinne a nepise sa je rozdiel. Ak sa to ten zene vratilo spat, tak svoju adresu napisala.

kakika007
14. feb 2020

@adri266 ale ja som nebapisala, ze sa nesmie písať, ale ze väčšinou sa nepise. Na obyčajné listy isto nie. Na balíky možno

babyfrog
14. feb 2020

@monnystar ale jej to vrátili ako adresát neznámy..tam nie je žiadna odborná lehota.. možno zlá.adresa...postarka sa na to vypadla a podobne

adri266
14. feb 2020

@kakika007 Precitaj si svoj prvy koment, na ktory som Ti reagovala. To je vsetko, co som chcela k tomu povedat.

sofiajaj
autor
14. feb 2020

@babyfrog ono to bolo tak že prvýkrát mi písala list a normálne moja adresa bola a číslo 38 prepísané na 32 neviem ako sa to mohlo stať ...teraz mi posielala druhýkrát a že by zasa bola zla adresa to už nepredpokladám takže fakt neviem ako je to možné

babyfrog
14. feb 2020

@sofiajaj to ani ja neviem...nám sa tiež vracajú zásielky že adresát neznámy a pritom adresa je v poriadku...proste postarke sa nechceli doručiť a podobne....

kakika007
14. feb 2020

@adri266 tu fakt lepšie nič nekomentovať, lebo je tu zopár bezchybných, dokonalých, všetko vediacich a neomylnych...

lula313
14. feb 2020

@sofiajaj tak jej nápis, že nech ti odfotí obalku, či napisala adresu dobre

sofiajaj
autor
14. feb 2020

@lula313 na to mi odpísala že dieťa jej to pocarbalo takže tak

fridi96
14. feb 2020

Tam neni lehota keď ráno na to poštár napíše že adresát neznámy hneď to ide spat odosielateľovi....však kam by dal oznam keď nepozná tu osobu pre koho je list....

11mirka22
14. feb 2020

@monnystar ak je adresát neznámy {teda na uvedenej adrese nebýva, nemá menovku na schránke a podobne}, list sa vracia odosielatelovi okamžite. Teda teoreticky sa už vrátiť mohol.

monnystar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monnystar
14. feb 2020

@11mirka22 pani ma všetko označené ak čítaš, v stredu odoslané a v piatok to už má naspäť?

11mirka22
14. feb 2020

@monnystar reagovala som na to, že list sa nemôže vrátiť tak rýchlo späť, ale až po uložnej dobe. No môže, ak je adresát neznámy. Lenže v prípade tejto pani to bude asi inak. Zrejme jej ten list vôbec neposlali alebo uviedli nesprávnu adresu.

monnystar
14. feb 2020

@11mirka22 tak treba čítať komplet komentáre, nie len vycuc a potom ti to dá iný pohľad

koniarova
14. feb 2020

@kakika007 nemáš pravdu. Odosielať sa má písať na všetky druhy listov. Aj na obyčajné.

eliska13
20. feb 2020

@sofiajaj to je tá kamarátka čo Ti mala poslať čelenku?😀ak je adresát neznámy hneď posielajú spat