Nulové daňové priznanie a RD

ajvy66
9. jún 2018

Ahojte zienky vedeli by ste mi poradit ako urobit nulove danove priznanie. Potrebujem spatne za rok 2016, 2017. V tom case som bola na rodicovskej dovolenke. Takze vsade napisem nulu? A treba tam aj dokladat potvrdenie z upsvar? Dakujem za pomoc.

zuzana1zuzana
9. jún 2018

@ajvy66 a daňový úrad ťa vyzval, aby si priznania za tieto roky predložila? nemusíš vypisovať nulové DP, stačí ak napíšeš čestné prehlásenie, že za tieto roky si nemala žiadne zdaniteľné príjmy a odovzdáš na podateľni DÚ....

ajvy66
autor
9. jún 2018

@zuzana1zuzana manzel podava danove v Nemecku a tam to vyzaduju tak nam povedala pani co mu ho spracovava.

zuzana1zuzana
9. jún 2018

už som si prečítala diskusiu... treba ísť na DÚ s tlačivom čo potrebuje manžel pre nemecké úrady a riadne povedz daňováčke, že treba potvrdiť na také a také účely s tým, že priznania za tie roky podávané neboli, nakoľko si nemala žiadne zdaniteľné príjmy... napokon tie priznania za tie roky ani nebude treba odovzdať a bude jej stačiť aj takéto vysvetlenie, pre istotu si zober potvrdenie zo sociálky za tie roky o poberaní rodičovského príspevku

evittam
9. jún 2018

@zuzana1zuzana Bohuzial musí podať DP kvoli tomuto potvrdeniu. Nakolko "danovacka" nevyda potvrdenie pre DE úrad len na základe nejakého vysvetlenia. A tazko jej daju potvrdenie o poberani RP na SP. A uz sme jej to vysvetlili v inej diskusii.😉

jessennykvet
9. jún 2018

Potrebuješ E9? Musíš podať daňové priznanie a žiadosť o potvrdenie E9 za akým účelom ju žiada.

evittam
9. jún 2018

@jessennykvet Nie, to je potvrdenie EU/EWR. Tuna dava tlaciva Finanzamt aj v nemcine aj v slovencine a na DU uz len vypises ziadost, že ziadas o vydanie tohoto potvrdenia-tu ziadost maju k dispozicii na DU-staci ju tam vypisat.