Plánujem investovať

sis789
8. nov 2018
Ahojky, plánujem investovať do fondov a zarobiť si tak popri materskej. Odporučil mi to jeden zmámi, ktorý v tom má už dlhoročné skúsenosti. Zaujímalo ma či mal už niekto z vás predtým možnosť sa týmto stretnúť. Fond chce dosahovať kladnú výkonnosť bez ohľadu na vývoj trhov, alebo aspoň v čo najväčšej možnej miere ochrániť hodnotu investícií svojich podielnikov pred poklesmi. K tomu C-Quadrat ARTS Total Return Global AMI využíva investičné stratégie, ktoré môžeme nazvať trendové alebo momentové. Algoritmy fondu sa snažia automaticky do portfólia vyberať fondy, ktoré v danom momente rastú najsilnejšie. Investície C-Quadratu môžu tvoriť akciové, dlhopisové i peňažné fondy. Práve automatizovaný spôsob riadenia portfólia odlišuje C-Quadrat od väčšiny konkurencie na Slovensku. Stratégia fondu na prvé zdanie lahodí ušiam konzervatívnejších investorov. Ale to sú jediné dostupné informácie, ktoré sa mi podarilo nájsť. Ak by niekto vedel poradiť bola by som veľmi rada. Vopred ďakujem za odpoveď 🙂.
acer11
8. nov 2018
tak určiteeee 😅
majkeel
8. nov 2018
Mala si investovat tak pred tyzdnom, ked skoncila tretia 10-12% korekcia za poslednych 12 mesiacov. 🙂
Momentalne su ceny akcii na top vrchole ever, FED dviha uroky a investori su nachylni na paniku pri kazde zlej sprave. Ak sa v investovani nevyznas, mozes sa o par mesiacov skaredo popalit a stratit 10-40 %. Na druhej strane mozu akcie este 1-2 roky rast a vtedy presvihnes poslednu relly na vrchole hosp.rastu.
Radsej sa informuj, investuj iba malo, aby si sa naucila a maj pripravene peniaze na nakup vo vypredaji, ked trhy spadnu v dalsej korekcii o 10% alebo o 10-40% v hosp.krize.
malinajahoda
8. nov 2018
@sis789 zmámi? To je čo? Nemá to byť známy?
matazirafa
8. nov 2018
jasne, dalsia tema bude o com, ako zbalit milionara?
boba245
9. nov 2018
@sis789 "Fond chce dosahovať kladnú výkonnosť....." Chcieť je pekne....ale podľa mňa je tam aj pekné riziko. Ja by som sa známeho spýtala, o koľko % zhodnotil on svoje peniaze a za aký čas , lebo mať dlhoročné skúsenosti ešte o ničom nehovorí. A ešte lepšie by bolo, keby to vedel aj nejako podložiť , nielen povedat.
bsp39
12. nov 2018
Momentálne prvý príspevok na Markíze v Tel. novinách, ako celý rok klesajú všetky fondy, lebo ekonomike sa nedarí 😞 Sporitelia v II. pilieri sú v strate.
mogaa
12. nov 2018
roky alebo zajtra
@sis789 to čo píšeš je fond fondov....je fajn že riziko budeš mať rozložené, no na druhej strane tam nie sú také výnosy ako pri akciových fondoch, na druhej strane ak budeš v strate nebude taká vysoká keďže sú tam aj dlhopisy aj akcie....Možno by bolo lepšie investovať časť peňazí do dlhopisového fondu a časť do akciového. Vo väčšine akciových fondov sú investície delené , určité % je v nástrojoch peňažného trhu, dlhopisoch a v akciách....Akcie sú viacerých firiem, ba aj vo viacerých oblastiach(záleží od fondu). Dobré fondy má Amundy, KBC fondy(z čsob)...ale ak tam chceš investovať viac peňazí, tak teraz je situácia že môže prísť k ďaľšej kríze- nikto ti nepovie či to bude o mesiac , o rok, o 3roky alebo zajtra....Teoreticky môžeš investovať dnes a o 2 mesiace zarobiť 20%, ale rovnako môžeš byť o týždeň v strate 30%....Bežné výkyvy sú normálne, tam treba len počkať a o určitý čas budeš opäť v zisku, ale ak príde kríza tak tam sú dlhodobé straty a naozaj dlhodobé aj niekoľko rokov môže trvať kým sa fond dostane do výnosov spred krízy(čiže aby sa ti vrátil vôbec vklad)
judar
12. nov 2018
laičky čo si myslia že zarobia popri materskej na investíciach do fondov sú dobré naivky...je to trať dlhá mesiace až roky...ako keby sa normálne zarobiť nedá že
majkeel
12. nov 2018
Mozes skusit investovat v malom.
Zaloz si ucet vo fio banke, poziadaj o pristup do fio brokera. Zmen si niekde eur na czk (v banke su zle kurzy) a mozes obchodovat na ceskej burze. Poplatok za nakup je 0,35%, vyberies si, ktore akcie kupis. Komercni banka, CEZ, O2, Kofola, Avast,…
Pockas, ked trocha akcie klesnu, kupis, v maji/juni vyplaca vacsina ceskych firiem dividendy 5,6% ... Zistis si, ake dividendy boli po minule roky a ci planuju vyplacat aj bud.rok. A uz len trpezlivost. Aj ked pride pokles, cakas, kym sa cena vrati o par mesiacov/rokov spat, kazdy rok Ti zatial vyplatia dividendy. Ked sa to raz vrati, predas. Len nesmies kupit uplne na vrchole, lebo aj to sa moze stat, ze tie ceny sa tam uz nevysplhaju, (aj ked je to nepravdepodobne).
Ten fond nie je dobry napad.
1) ak sa fond sklada z dalsich fondov - zaplatis zbytocne poplatok fondu a potom zaplatis dalsie poplatky fondom, ktore tvoj fond nakupi. A poplatky Ti zozeru vsetok zisk.
2) Zvycajne ked rastu dlhopisy, tak klesaju akcie. Ak klesaju dlhopisy, tak rastu akcie. Ak ich skombinujes, tak vlastne nikdy nemozes dosiahnut zisk, lebo cast portfolia Ti vzdy klesa a cast rastie - vysledok bude nula, pripadne strata. Takze, ak rastu akcie, tak maj vacsinu penazi v akciach. Ak zacnu klesat, tak predas akcie a presunies hotovost do dlhopisov.
beatka_jankajova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
acer11
22. mar 2019
"hodnota zlata dlhodobo rastie" versus "od roku 2012 klesalo na cene" 😂
dopolbokaodrata
22. mar 2019
@beatka_jankajova tomuto ešte niekto verí 😂😂😂
beatka_jankajova
23. mar 2019
Ahojte. Rada by som sa úprimne podelila o moje vlastné skúsenosti a ukázala novú formu sporenia. Nech si každý môžeme sami spraviť náš vlastný názor.

V prípade otázok, som k dispozícii a želám Vám krásny večer.

Ja osobne si sporím v zlate a sem tam si robím nákupy aj priamo zlatých mincí a tehličiek.

Podelím sa s Vami o moje osobné skúsenosti a možno niekoho aj inšpirujem.

Mám rôzne životné skúsenosti so sporením v poisťovni, v banke a investovaní na burze.

1. Vlastná skúsenosť so sporením v poistke:
Odkladala som si 200 eur mesačne a po 2 a pol roku mi vypadol príjem na 4 mesiace a tak mi zrušili zmluvu, prišla som o cca 6 000 eur a ešte som musela ďalšie 3 mesiace doplácať a ešte som mala ťažkosti s vymáhačskou spoločnosťou.

Keby som v takej situácii mala zlaté tehličky, predám ich a všetky si pekne vyplatím a som zabezpečená na dlhšie obdobie. Dopredu totiž nevieme, čo nám život prinesie a ideálne je sporiť pre deti v niečom, kde aj my ako rodičia sme zabezpečení a chránení, keby nám náhodou vypadol príjem.

K tomu navyše spoločnosť dáva 4-7% bonus v zlate z každého vkladu.
Hodnota zlata dlhodobo rastie a peniaze sa znehodnocujú neustále a ich kúpna sila slabne.

2. Vlastná skúsenosť, keď mi mamka sporila na moju 18/20-tku, aby som mala základ do života. Vtedy boli ešte slovenské koruny a kým to prišlo ku mne, dostala som cca 700 eur a v dnešnej dobe to dosť stratilo na kúpnej sile. A úprimne až taká hodnota to na dnešnú dobu nie je..

3. Vlastná skúsenosť s obchodovaním na burze:
Na úvod by som rada zhrnula, aká je situácia na burze - máme vysoký rast od roku 2008, ktorý je postavený na základe raste dlhov. Máme obrovskú celosvetovú zadlženosť a stále sa tlačia nové peniaze, čím tie naše strácajú na hodnote.
To znamená, že burza je na tom ešte horšie ako pred krízou v roku 2008, a fondy, akcie, komodity, indexy riešiť je o to riskantnejšie, nakoľko skôr či neskôr príde recesia - pád na burze.
Profesionáli vedia investovať aj na pád, už len potom treba vedieť odhadnúť tú správnu dobu.

Ja som investovala práve v období v rokoch 2007-2009, kedy som mala možnosť viedieť jednak aké sa dejú manipulácie na burze a ako je burza v niektorých obdobiach ekonomiky krehká a dokáže spadnúť aj 80% za pár týždňov, či mesiacov.

Práve preto, by som to nebrala ako bezpečnú investíciu, hlavne v dnešnej dobe, kedy je tam takýto výrazný a dlhodobý rast. V ekonomike sa totiž cykly opakujú a všetko raz spadne..

V histórii môžeme vidieť ako padli banky, ľudia prišli o svoje celoživotné úspory, padli burzy, boli v istých obdobiach zrušené aj poisťovne, zaisťovne a dokonca boli zrušené vyplácanie cenných papierov, dôchodkov a pod.. doteraz aj väčšina mien, ktoré existovali, do 20-30 rokov zanikli..

A Zlato je výnimočné tým, že je to skutočný majetok. Je to jediná komodita na svete, ktorá je oslobodená od dane zo zisku a DPH. Zlato je navyše anonymné a nikde nie je evidované a tak Vám naň nikto nesiahne ani v prípade exekúcie, súdov a pod..

Zlato je históriou overené. Prežilo všetky vojny a krízy. Zlato je celosvetovo uznávané. Ochráni Vás pri inflácii, menovej reforme, kríze.. a v takýchto obdobiach dokonca výrazne jeho cena rastie - za 2-3 roky na 2-3 násobnú hodnotu. A to môžeme vidieť počas každej krízy nech sa udiala z akejkoľvek príčiny..

A práve preto je zlato ideálne na budovanie finančnej slobody. Je to Váš majetok. Predstavuje istotu a slobodu.

A sú dve možnosti, ako človek vie mať zlato: priamym nákupom zlatých mincí a tehličiek alebo cez sporenie v zlate, kde dostávate pravidelne fyzicky tehličky domov. Ktoré majú certifikát a punc a rýdzosť 999,9g z 1000g.

Viete ho kedykoľvek predať. Spoločnosť garantuje spätný odkup. A je to bez poplatkov.
Ja osobne som už predávala zlaté tehličky aj na Slovensku aj v zahraničí - na Dominikáskej republike a do 5 minút som mala peniaze v hotovosti na ruke.

Mala som situáciu, že v bankách ani bankomatoch nemali peniaze a nemala som už hotovosť, tak som sa nevedela najesť ani zaplatiť si bývanie a tak som si našla záložňu, ktorá to kúpila a hneď som si vedela všetko vyriešiť aj v zahraničí.

Preverili pravosť zlata a dostala som v záložni 90% aktuálnej trhovej hodnoty.
U nás dostanete 100% aktuálnej hodnoty na trhu.

A hlavné výhody Sporenia v Zlate:

Sporenie je bez povinnosti pravidelných platieb - sporíte koľko a ako často chcete a tak Vás to nezaťaží, ak by ste sa ocitli v nečakanej životnej situácii.
Navyše ich viete predať a tým ste chránení aj Vy ako rodičia.
Dostávate bonus v zlate 4-7% z každého vkladu.

Zlato bude mať hodnotu aj o 10, 20 či 100 rokov..

ZLATO JE SLOBODA

Zlato je Váš skutočný majetok.
Zlato je nezávislé od vlády, politikov a ekonomiky krajiny.
Fyzické investičné zlato je jediná komodita na svete oslobodená od dane zo zisku a DPH.

Kľudne si spravte k tomu vlastný prieskum, najlepšie si je tie veci preveriť a presvedčiť sa sám 🙂
beatka_jankajova
23. mar 2019
@acer11
Rozumiem ako to myslíte. Ďakujem za Váš komentár.

Pozrime sa napr. od roku 1972, kedy bol zrušený zlatý štandard - cena zlata ide hore - plus keď berieme do úvahy znehodnocovanie dolára. Dolár stratil za 100 rokov 96% svojej kúpnej sily.

Z dlhodobého hľadiska je zlato považované za uchovávateľa hodnoty, čiže máme v tom viac ako kebyže si odkadáme peniaze, ktoré sa znehodnocujú.

A potom má zlato aj obdobia, kedy je to aj ako investícia na zarobenie väčšieho množstva peňazí.

To môžeme vidieť počas kríz 1929, 1972 (koniec zlatého štandardu) 1987, 2001, 2008 - v týchto obdobiach zlato v priebehu 2-3 rokov stúplo na cene 1,5-2,5 násobne.

A takéto obdobie máme na dosah. V decembri 2018 sme videli pád burzy (Dow Jones Average) až 19% - to je prvým znakom toho, že sa niečo deje s ekonomikou.

Nedeje sa len tak, že zrazu centrálne banky aj krajiny začali nakupovať vo veľkom zlato. Plus sa zlato začína využívať v medzinárodnom obchodovaní namiesto dolára medzi krajinami ako Japonsko, Rusko, Čína..

Takže vzhľadom na to, ako je na tom ekonomika, zlato má väčšiu hodnotu, ako to, akú má teraz cenu.

A hlavne sa ekonomické cykly opakujú. Ja súhlasím s tým, že aj akcie, fondy, nehnuteľnosti majú svoje obdobie, kedy sú lepšie na investovanie ako zlato z pohľadu investície a zhodnotenia.

No dnes, je zlato výhodná investícia aj vďaka tomu, že za posledné roky klesalo. Čiže je lacné a je na začiatku rastu. Čo vidíme od októbra 2018.

Každý dlhodobý rast sa otáča na recesiu.. a burza a reality sú dnes už dosť vysoko..
sasanka605
23. mar 2019
To je reklama ako z teleshoppingu
majkeel
23. mar 2019
No chcem vidiet ako niekto pobezi predat zlatu tehlicku, ked na konci mesiaca budu chybat peniaze. 🙂
Co sa tyka investovania. setri na sporiacom ucte. Pockaj na nejaky pokles o 10-20% (do 1-2 roka urcite nejaky pride, posledny bol v decembri), najdi si nejakeho brokera (Fio na ceske akcie, Degiro na svetove). Pozri vyvoj cien, kup na 50% v Degiro nejake ETF sledujuce S&P (Vanguard,...), na 50% vo Fio nejake ceske akcie - CEZ, Komercni banka, Moneta, Tabak,... kazdy rok dostanes dividendy, casom budes dokupovat, alebo predavat.
Investovanie je ale narocne na cas, treba to trocha sledovat. Zaparkovat to tam, priebezne kupovat a nesledovat to, tak ti ludia by mali dat radsej peniaze na setriaci ucet, alebo splacat hypoteku, inak stratia. Investovanie neznamena som za chvilu v baliku. To znamena to, ze ti co to sleduju, kazdy den riesia, zarobia na tych, co to nesleduju. Akcie su ponuka a dopyt na trhu. Cast ceny vytvara dividenda a druhu cast to, ze aby jeden zarobil, druhy zase strati.
dopolbokaodrata
23. mar 2019
@majkeel toto je všetko pekne ale slečna pani podľa mňa ani nerozumie každému druhému slovu čo píšeš, ona sa jednoducho namotala do nejakej pyramídy a potrebuje naháňať kontakty, inak tu píše len to čo jej kravaťáci poslali v úvodnej brožúre. 😂
majkeel
23. mar 2019
@dopolbokaodrata V tom pripade "Investície C-Quadratu môžu tvoriť akciové, dlhopisové i peňažné fondy." ten C-Quadrat je hovadina na kvadrat a sluzi iba na zarabanie na dovercivych. 🙂
Akciove, dlhopisove a penazne fondy su tri rozne nastroje. Ked jeden rastie (akcie), druhy vacsinou klesa (dlhopisy) a naopak. Ked akcie kvoli vyssim urokom klesaju, investori sa presuvaju do rastucich dlhopisov a naopak. Dat do jedneho fondu dalsie takto protichodne zamerane fondy, kde cast investicie - akcie rastie a druha cast - dlhopis stracaju, vysledok je nula, plus zaplatit vstupny a spravcovsky poplatok v tomto fonde fondov, ktory vstupuje za poplatky do dalsich fondov sa rovna minimalny zisk, az ista strata.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli