Poraďte banku s nízkym poplatkom za vedenie účtu

jasminkaj
16. jan 2017

Ahojte..
Keďže som za posledný týždeň obehala asi všetky možné banky, mám v tom poriadny guláš.. a hlavne ide mi o reálne skúsenosti reálnych ľudí.. preto vás prosím (ak to nie je samozrejme tajné) 😉 poraďte mi v akej banke si zriadiť bežný účet. Doteraz sme mali s manželom účty v ZUNO, ale keďže končia na slovensku, tak sme si koncom októbra zriadili obaja účty v Slovenskej sporitelni. Lenže po vyše 2 mesiacoch som z tejto banky na prášky 😔 Nehovorím o tom, že na pobočke sme strávili 2,5 hodiny pri zakladaní účtu (zrejme ten kto chce od sporitelne pôžičku musí počítať s tým, že si treba rozložiť spacák). ALE nalákali nás na "učet zadarmo", ktorý budeme mať u nich po splnení 3 podmienok (sporenie 10 eur, platba aspoň 200 eur kartou a 3 inkasa), čo všetko máme už po 2 mesiace splnené a aj napriek tomu nám stále strhávajú 5,90 eur mesačne poplatok. Dovolať sa k odpovedi PREČO a či nám vlastne tie preplatky čo u nich máme niekedy vrátia (mesačne je to za naše dva účty 11,80 eur čo počas rodičáku nie je malá suma) je doslova nemožné.. Okrem toho nám bola sľúbená tá ich štedrá karta, lebo k účtu nedávajú embosovanú, ale od októbra nám nie sú schopní nám ju vyhotoviť, takže v zahraničí je to s ich "platobnou kartou" niekedy zaujímavé (a to sme neboli v žiadnej exotike, ale tu v Rakúsku)... Jenoducho povedané chceme dať od tejto banky ruky preč a hľadáme novú. Pobehala som ich ako som už písala.. podmienky sú rôzne, aj poplatky samozrejme.. Zaujíma ma s ktorou bankou ste vy spokojné a aké sú reálne poplatky za vedenie účtu.. Ide nám s mm hlavne o to, aby sme mali embosovanú platovnú kartu, a samozrejme za čo najnižší poplatok (roky sme žili v zahraničí kde bolo úplnou samozrejmosťou neplatiť banke ani cent za vedenie účtu, tak snáď sa k tomu raz dostaneme aj v slovenských pomeroch) 😀

Za každú radu, postreh či nasmerovanie vopred ďakujem 😉

marlen5
2. feb 2017

@lurinka no je to riesenie ale nie je prakticke, ked tam clovek chce byt s minimálnou hotovostou. ☹

77nelinka
3. feb 2017

@marlen5 Tak s tým som sa ešte nestretla, že by si banka za to účtovala poplatok, a to tak bežne platím. Vždy mi to len prepočítali kurzom. Skôr majú spoplatnený výber z bankomatu v zahraničí. V ktorej banke máš účet?

enusamt
2. jan 2018

@jasminkaj ahoj... ak môžem, tak mám otázky.. ešte stále máš fio banku? si spokojná naďalej? a hlavne ma zaujíma či už zaviedli sms notifikácie 🙂 vďaka

enusamt
2. jan 2018

@norulakp ahoj, si ešte v tej fio banke? ako si spokojný po roku? a už majú zavedenú sms notifikáciu? vďaka

jasminkaj
autor
3. jan 2018

@enusamt Ahoj. Áno jasné, stále mám FIO účet bez poplatkov a som spokojná 🙂 Už druhý rok a neplatila som banke zatiaľ ani cent.. A embosovanou platobnou kartou som už platila kade-tade po svete, takže super 🙂

Sms notifikácie nemajú... to je jedine malé mínus, ale zas nemá to ani moja mama a brat čo sú v SLSP.. takže ja už nešpekulujem. Vo FIO vybavím úplne všetko z domu od pc, čo mi hrozne vyhovuje, že nemusím chodiť do pobočky (ktorá je síce len 15 km z domu), ale ak nejaké papiere pre mňa majú alebo chceli niečo podpísať, poslali kuriéra ku mne domov 😉

norulakp
3. jan 2018

@enusamt ja som zatial uplne spokojny vo FIO. Nemam najmensi dovod ich menit. Notifikaciu oni maju tusim, len je spoplatnena. Chodia mi v podstate len maily po vyberoch a vkladoch na ucet. Tie maily su zadarmo, len niekedy pridu dost neskoro. Ale da sa s tym zit 🙂 A jedna vec co mi vadi, ze nemaju online chat, ked s niecim v internet bankingu chcem okamzite poradit, tak to nemam s kym prekonzultovat. V tomto bolo ZUNO spickove. A neda sa zablokovat bezkontaktna platba kartou. Napr. som nechcel vyuzivat tuto sluzbu. V ZUNo bez problemov zablokovali, vo FIO to nevedia. Ale tak to asi malokto pozaduje od nich.

sofokleska
31. jan 2019

@norulakp no aj ja nad tou bankou uvazujem. Tie sms si tusim spoplatnene 10 centami. No skoda ze sa tam bezkontaktna platba neda zablokovat mozno casom....ale aj tak sa mi asi najviac pozdava a aj pobocku mam par metrov od domu

jana3131
3. feb 2019

@lurinka Ahoj. Chcem sa ťa spýtať či si stále spokojná so svojou bankou? Čo sa týka poplatkov atď. Ďakujem za odpoveď.

sofokleska
3. feb 2019

@elje ahoj prosim ta este mas fio banku? Ako si spokojna s i internet bankingom? Dakujem

enusamt
3. feb 2019

@sofokleska votriem satym, ak nevadi... IB je paradne prehladny a omnoho jednoduchsi ako george

sofokleska
3. feb 2019

@enusamt dakujem bo na google play som citala same negativa

enusamt
3. feb 2019

@sofokleska ako na IB vseobecne? Alebo aj fio ma svoju IB appku? Ak ano, tak tu nepoznam 🙂

sofokleska
3. feb 2019

@enusamt ano ma svoju appku len som citala tie recenzie tak preto ma to zaujimalo 🙂

elje
3. feb 2019

@sofokleska Ahoj.. ja som s internet bankingom maximálne spokojná. Je úžasne jednoduchý a prehľadný, to sa so Slovenskou sporitelnou nedá porovnať 😉

anka32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiro
3. dec 2019

Zabudas napisat ze obaja ziskate 10€. To je lepsie si spravit v rodine medzi sebou nech na tom nezarabaju cudzi.
Inak mBanka teraz dava 15€ pri zalozeni detskeho uctu.

anka32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enusamt
3. dec 2019

Chytra ta banka 365bank.. klientov sa snazi pritiahnut stylom pyramidoveho efektu

hiro
3. dec 2019

Je to postova banka. Ktovie kolko moresov od nich pobrali do tohto 365 oddelenia...