Právne vysporiadanie BSM. Ako bude súd postupovať?

janina144
24. jan 2009

Ahoj.Chcem poprosiť o radu.Rozvádzam sa.S dcérou sme sa odsťahovali k priatelovi.Manžel sa nechce dohodnút na vysporiadaní majetku a nesúhlasil so sumou,ktorú som mu navrhovala,aby ma vyplatil.Vraj nech určí súd.Rodinný dom sme kúpili počas trvania manželstva,ale za moje peniaze,ktoré som mala našetrené pred svadbou.Žial nemám o tom žiadny doklad a ani v banke som ich nemala.Predala som pozemok,ktorý som vlastnila za slobodna a tieto peniaze sme investovali do prerábky domu.Papier o tom,že som dostala peniaze mám,ale nemám doklady o tom,čo sme pokúpili na prerábku a túto sme si sami robili-takže ani od remeselníkov faktúry nemám.8 rokov sme tam bývali a ja som pracovala a účty sme platili spoločne.Len posledné 2 roky som na materskej.S priatelom mi vzťah nevyšiel a tak sa plánujem vrátiť naspäť aj s dcérou,ktorá bude mať 3 roky.Viem,že súd bude deliť majetok z trhovej ceny nehnuteľnosti.Chcela by som,aby mi dom zostal,ale manžel tiež nechce odísť.Ak by súd určil,že musím manžela vyplatiťz polovice,bude sa prihliadať na to,že peniaze,za ktoré sme dom kúpili boli moje(aj ked nemám o nich žiadny doklad) a dala som aj peniaze z predaja pozemku ?A budem musieť nájsť manželovi aj primerané bývanie? A ako bude súd postupovať,ak máme aj auto a motorku,ktoré sú kúpené počas manželstva,ale sú zapísané na manželovo meno ?Velmi pekne dakujem za pomoc.

suem
13. okt 2010

@krasnulka To co je za matku, ze "nechala" deti exmanzelovi? Deti mohli byt adoptovane novou partnerkou ich otca, a ich genialna matka sa vzdala vsetkych rodicovskych prav, preto na nich zakon pozeral ako by jej detmi neboli. To je jedna z moznosti.
To hovori za vsetko, na to ja fakt nemam zaludok. 😠

krasnulka
13. okt 2010

@suem pozri sa, to bola matka alkoholicka tak,ako aj jej syn. Bohuzial. Ale laskavo mna neplet do takych hlupich reci,ktore vedies. Ja mam na to dost dobre dovody a opravnene,aby som mala dovod zabranit v dedictvu manzelovej dcery. A mysli si co chces.Moj manzel s tym tiez suhlasil,tak by aj urobil kazdy normylny chlap,ktory by nechcel stazit zivot svojej zene a rodine po jeho smrti.

maggie2
13. okt 2010

@krasnulka akého mariinho domu akého imrichovho domu? Boli dva alebo jeden dom?

maggie2
13. okt 2010

@krasnulka tak to je jasné matka alkoholička a Ty ideš v 15 chodiť so synom alkoholičky, nehovor že už vtedy nepil, ja nemám nervy na toto už, sorry

krasnulka
13. okt 2010

@maggie2 boli dva,ale pisala som o jednom dome-ich spolocnom. Mali jeden velky dvor, kde bol postaveny poschodovy dom asi so 6 izbami a vo dvori bol este jeden dom-2 izbovy prizemny,ktory sa spajal s velkym domom-teda bol postaveny do L.Dva domy, dva vchody

krasnulka
13. okt 2010

@maggie2 vies,ja ked som s tamtym zacala chodit,oni uz bol mrtvy 14 rokov. Zomreli ked ich deti mali 5 a 7 rokov. A vychovala ich jejich starenka-Imrichova matka.

maggie2
13. okt 2010

@krasnulka však si to popísala tak, že sa nedá vyrozumieť kto zomrel skôr či imrich alebo maria

krasnulka
13. okt 2010

@maggie2 NIE!!!Najprv zomreli Imrich a Maria a dedili po Imrichovi jeho matka, a dve deti.Po Mariinu cast dedictva dostali dve deti. Matka Imricha zomrela pred cca 7 rokmi,neviem uz presne kedy.Ale Imrich a Maria v jeden den,tusim marec pred 22 rokmi ci tak nejako.

maggie2
13. okt 2010

@krasnulka Po Márii mali dediť všetky jej deti rovným dielom, pravdepodobne i tie z predch. manželstva boli maloleté a na dedičskom konaní ich opatrovník (ich otec, alebo nevlastná matka) prijali nejakú finančnú kompenzáciu, alebo inú kompenzáciu za podiel na dome, ktorú asi prešustrovali. Keď deti dospeli, uvedomili si, že z dedičstva nič nedostali ale práva sa nedomôžu. Najpravdepodobnejšie ich teda ochudobnil ich vlastný otec, či nevlastná matka, bolo by nutné vidieť dnot o dedičskom konaní po márii. Takto je to iba Tvoj dohad, alebo môj dohad

krasnulka
13. okt 2010

@maggie2 ja neviem ako to mali,ale urcite nikto nikoho nevyplacal,na to bohuzial nemali a ked po smrti Marie prili jej deti ze chcu podiel v doprovode pravnikov tak odisli s prazdnym.Ja som to nezistovala,ale pisala som len to,co viem. Ale je to jedno, ze to na dlho a daleka minulost. Ale ako som ti pisala,moj manzel sam povedal, ze nechce,aby som ja a moj syn s nassou spolocnou dcerkou mali niekedy problemy kvoli jeho dietatu,aj ked ju lubi. A nieje debil,ktory zanevrie vlastne dieta,ale nechce narobit starosti a financne problemy nam.Tak to prosim ta pochop.A uz ked sme pri tom,tak keby teraz zomrel moj manzel, jeho dietat by jeho dedictvo -co je pre nu asi 160 000 sk dlhy odmietlo, dlhu by sa vzdalo,ale ked pride na majetok, tak by hrabal kazdy,nehovorim, ze by som nehrabala aj ja,ale nie len majetok,ale aj dlhy ,to k tomu patri. A teraz som si vedoma toho, ze ked zomrie, zanecha mi po sebe velke dlhy. Majetok zatial nemame ziadny. A som si toho vedoma a este stale mam byt ja ta najhorsia? Ale preco? Ze na seba beriem riziko 300 000sk dlhu? Tak sa necuduj, ze reagujem tak ako reagujem.Ja chce v prvom rade stastie pre svoje deti. Aj ked by som im tymto to stastie nedala ☹

suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasnulka
13. okt 2010

@suem pozri sa, z majetku pre dieta ma vzdy vsetko matka! Ona je jej zakonny zastupca a spravuje jej majetok. A ja by som sa hambou prepadla,keby som mala prijat dedictvo pre syna od jeho otca, ktory si svoj majetok vybuduje s jeho manzelkou tazkou pracou a moj syn by k tomu mal len tak lahko dojst. Od jeho otca nikdy nic neprijmem a budem viest aj syna k tomu. Nie je v mojom charaktery,aby som chcela po synovi nieco, co jeho otec s manzelkou tazkou pracou a celozivotnym odtrhanim si od huby ziskaju a to by malo patrit ich detom,aj napriek tomu, ze aj moje dieta je jeho. Ale rozhodne som za to, aby majetok ktory ma jeho otec s novou rodinou zostat len v jeho rodine. A tak isto to chcem aj u nas.A nebudem ti opakovat, ze keby nebolo manzelovych dlhov,alebo lepsie povedane,keby manzelova ex splacala tiez ich pozicky, tak by som nikdy neziadala vyzivne pre syna od jeho otca. Ale kedze nemame z coho vyzit, tak bohuzial musim "vyuzit" situaciu vyzivne,aby som aj ja svojmu dietatu mohla dopriat,lebo aj moje deti potrebuju peniaze. A co sa tyka slov, ze re seba vyzivne co najviac a pre manzelove dieta co najmenej, tak asi tolko, ze manzelova ex ma momentalne lepsi zivotnu uroven ako my. Lebo zarobi tak isto,ako moj manzel-teda zatial, pracuje 2 mesiace,doteraz sedela na zadku a tahala prachy od statu a kde sa len dalo. A ked ona zarobi tak isto ako moj manzel. ona moze viac prispievat na vyzivu ich dietata ako my,lebo jej plat je pre ne dve, ale ten manzelov je pre nas 4-roch a + vyzivne

suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasnulka
13. okt 2010

@suem posudzujes ludi, o ktorych nic nevies. Ja nemam za potreby niekoho klamat a keby som chcela pre syna dedictvo po jeho otcovi,tak by som sa uprimne priznala. Ale mne je vsetko v pazi co jeho otec ma a od neho nikdy nebudeme nic chciet,keby sme mali hladovat.Ja som sa vo svojom zivote sekla len raz.Ale tentokrat nikdy neobanujem muza,ktoreho som si zobrala. Ja ho nadovsetk milujem a brala som si ho z dlhmy.Nie sme zobraci, aj ked kolkokrat nemame pomaly na chlieb,ale mame vsetko potrebne a HLAVNE LASKU!!! Ta je pre mna v zivote najdolezitejsia a najcenejsia, aj ked sa z nej nenajeme,ale postarame sa ako sa bude dat. A nemas pravo sudit mojho manzela. pretoze ten mna na svoje dlhy upozornoval, niekolko krat mi hovoril, co vsetko ho caka,ake to bude tazke ale ja som sa dobrovolne rozhodla zobrat si ho za manzela a zit s nim cely svoj zivot v dobrom aj v zlom, v chudobe aj v bohactve. To maloktora dokaze.

suem
13. okt 2010

@krasnulka zasa si odporujes. Nic od ex nechces, len pravidelne ziadas o zvysenie vyzivneho.
A ked vsetko mate, ako tvrdis tak neviem preco nedoprajes jeho dcere - a nezacni tu zase motat jeho exmanzelku.
Nie chlapa s dlhmi by som nechcela. Ano aj MM sa moze dostat teraz do problemov, ale aby som ja trpela za jeho nezodpovednost v minulosti, tak to dakujem, neprosim si.

krasnulka
13. okt 2010

@suem Ja som bola 6.10. 1.krat na sude na urcenie vyzivneho. Od coho mam doklad z datumom podania ze je to navrh na urcenie vyzivneho. Rozsudok zo sudu este dnes nemam. Ale mas pravdu, ziadat zvysenie budem,ale BUDEM este som neziadala,nakolko mi teraz urcili pre 3 a pol rocne dieta. A to ze mame vsetko neznamena, ze mame vsetko nove. Maju deti sice oblecenie,ale z bazarov,nove len od mojich rodicov, hraciek kopec,ale zasa vacsinou od mojich rodicov. Zariadenie bytu? Zasa od mojich rodicov ked som dostala byt, a to zariadenie sme si od predchadzajucich najomnikov odkupovali-od coho mam doklad o kupe-platili to zasa moji rodicia. Takze to je vsetko,co mame. Ani len to posrate auto nemame co si dokaze dnes kupit kazdy aj ked len skodovku 120 L,ale ani tu nemame. Ale co z toho mam dopriat jeho dietatu? Poviem ti narovinu, ona zije v prepychu oproti mojim detom. A uz len to, ze keby jej matka bola normalna a ne...vala by z inymi chlapmi, tak by tym vsetkym trpelo jeho dieta, nemali by jej dat co do ust, nemala by co na seba. Takze uz tymto sme jej dali az az, pretoze nu to vsetko obislo vo velkom.

suem
13. okt 2010

@krasnulka
Pisala som, ze by som takeho chlapa nikdy nechcela, za ktoreho nezodpovednost v minulosti by som ja trpela. Ano jeho nezodpovednost, ze splodil dieta s takou zenou, ze vstupoval do uverov spolu s nou, ze si nesledoval tok penazi v domacnosti = nezodpovednost.
To znamena ze by som si s takym nic nezacala. Ja som si so sebou do vztahu nepriniesla problemy z minulosti a ani takeho partnera by som nikdy nechcela. Ani som takeho nikdy nemala. Vrana k vrane sada, rovny rovneho si hlada 😉

krasnulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasnulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasnulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasnulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasnulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasnulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
titkovamiriam
14. okt 2010

krasnulka mozno ako jedna uz mala ta chapem a som plne na tvojej strane,mame podobny osud-az nato ze moj priatel nieje zadlzeny.No tiez robime-podotykam obaja aby jeho deti-v pripade dedenia obisli nakratko.Ma uz deti dospele a kazdy si moze zivot zariadit ako vie.
Moj ex bol tiez pekne kvitko a decka od neho nevideli ani figu borovu od rozvodu a mohla som sa sudit jak som chcela.Vzdy na to doplatil stat no to mi bolo fuk ked ine paky v tomto systeme neexistuju.
priatel dodnes plati alimenty hoci jeho 2 z troch deti uz nestuduju 😅 no do toho mu nezasahujem,vsetko co nadobudneme je pisane na mna a keby sa mu nieco nedajboze stalo si to ani neviem predstavit zeby mali narok.