Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prima banka vs VUB - kde vziať hypotéku?

veronika4495
2. mar 2020

Ahojte chcem sa opýtať boli sme sa pýtať v banke ohľadom hypotéky konkrétne v týchto dvoch vo VUB máme aj účet ale mne osobne sa o niečo viac pozdávala asi Prima banka tak sa chcem opýtať či máte s ňou dobrú skúsenosť chceli by sme fixáciu na 5 rokov to by bol 0,8% úrok a rada by som vedela či vám to potom moc zdvihli? Vo VUB vyšiel ten úrok asi 0,89% tak neviem sa teraz rozhodnúť čo je najlepšie :D

vikusjk
2. mar 2020

@veronika4495 to, ako pojdu uroky o 5 rokov, ti asi teraz nikto nezodpovie. Zatial je trend, ze uroky klesaju, uz asi tri roky idu len dole, ale to nebude asi donekonecna. Kazda banka bude mat aj o 5 r priblizne rovnake uroky a ak ti tvoja banka, ktoru si vyberies, da potom omnoho vyssi urok, stale mozes refinancovat.

deti95060810
2. mar 2020

finančná hitparáda.sk

simca06022011
2. mar 2020

Tych par desatin percenta na splatke asi ani nepocitite aj ked teraz preberate a spekulujete 🙂) Aj my sme pri prvej hypo... Po fixacii mozes refinancovat. Aky bude vyvoj urokov o 3/5 rokov nik nevie.. ale uroky su podobne vsade, cize aj o tych par rokov budu podobne, ked ti tvoja banka zdvihne, tak aj ostatne budu mat vyssi urok. Cize tym by som sa az tak nezaoberala... Mne ked presla fixacia v TB tak sa mi znizil urok lebo vsade tie roky uroky klesali (z 2,2 na 1,8 s inymi benefitmi, inde boli uz bezne pod 2%) a prima mi vtedy dala 1%... a sila som.. neslo ale o desatinky :D

bbebe
3. mar 2020

Od vub ruky prec. Ja mam vo vub hypoteku a zatial som mala len same problemy. Rozmyslam ze si ju presuniem inde, az taka strasne ja vub-cka

zarabajteraz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka3192
11. jún 2020

@bbebe aké problémy? V čom? My chceme zibrat stade hypo teraz, práve sa schvaľuje..

bbebe
12. jún 2020

@lucka3192 Splatkovy kalendar nam poslali az davno po prvej splatke, nevedeli sme ani kolko zaplatit prvy hypo ( uroky ) bol v tom taky chaos ze sme zaplatili jeden mesiac dvakrat ( nedobrovolne ) potom mali problrm nam tu jednu splatku vratit.... Absolutne nevedeli ci sa to da vratit alebo staci nezaplatit nabuduce ( co sme nechceli lebo som nechcela rusit trvaly prikaz ) tak milion telefonatov odkazovali sa jedna pani na druhu, potom ze to vybavuje hypotekarna poradkyna... No cele zle, na papier kvoli danovemu bonusu som sa domahala asi 2 mesiace. Na pobocke jedna pani povie ze to este nemaju lebo im blbne system, ze mam cakat az sa to ukaze v aplikaci.... Dala nejaky termin ze dovtedy.... Nestalo sa.... Idem na dalsiu pobocku, pani ze sak to nie v aplikacii ale iba cez pocitac, ani tam to nebolo, vraj mam cakat ze to bude ( cas sa kratil lebo to trebalo odovzdat v praci ) pani na infolinke povie tretiu verziu.... Stale som potvrdenie o hypo nemala, idem na pobocku, pani ani nevedela o aky papier ide.... Potom pani na infolinke navigovala kde to v IB najdem ( bolo to uuuplne inde ako hovorili na pobockach ) mala som tam rozne adresy tak som to chcela opravit, nikto nevedel ako. Isla s na pobocku ze to potrebujem opravit, nevedela ako, ze mam dojst na druhy den ze to dovtedy bude a ze mi to vytlaci. Dosla som na druhy den - este to neni. K papieru som sa dostala o 17:00 v posledny den kedy som to mala odovzdat zamestnavetovi, davno som v robote nebola, danove som si musela spravit sama.

veronika_polackova
23. sep 2020

@lucka3192 Dobry večer chcem sa spytat za kolko ste mali schválenú hypoteku? My cakame uz dost dlho a stale nic 🙁