Problémy so zdravotnou poisťovňou

lili777
23. jan 2012

Chcem sa vás opýtať na vaše skúsenosti s poisťovňami. Potrebujem zohnať malej imunológa a už dve lekárky ma poslali jasným smerom kvôli nejakým blbým limitom. Tretia mi dala termín, ktorý nekomentujem. Čo toto má do pekla znamenať??? Pred materskou som poctivo platila, manžel stále platí neskutočné prachy a pri každom zúčtovaní dopláca nemalé peniaze a ja mám problém dať ošetriť dieťa?? Toto môže byť hádam len na Slovensku. Nikdy som poisťovňu nestála nejaké peniaze, všetky bežné lieky si aj tak zaplatím zo svojho. Obe deti mi ochoreli, za štyri som v lekárni nechala už asi 40 eur plus platby u lekára. Sme poistení všetci v Dôvere a vážne uvažujem vymeniť túto poisťovňu. Rozmýšľam nad Union, aké máte skúsenosti s touto poisťovňou prípadne inými?? A to nechcem ani spomínať ľudí, čo čakajú na vážne operácie a politici sa bavia o nejakých ziskoch pre poisťovne. Ako v zlom sne. Žiadne zisky, nech ošetria ľudí v prvom rade!

sisaha
26. jan 2012

@bubinko83 mozno ma tvoja mama iba sukromneho zubara,ktory robi na priame platby..

bubinko83
26. jan 2012

@sisaha aj ja mam sukromneho ved už su asi všetci sukromny nie? či aky ešte su?

sisaha
26. jan 2012

@bubinko83 nie, nie su vsetci súkromní.. sú aj "štátni", ktorí robia iba cez poistovne. Moja skusenost, resp. skusenost mojej kolegyni je taka, ze po 10 rokoch u statnej ju ide davat dokopy sukromna... Nie vsak kazdy statny zubar je taky ako opisujem.

bubinko83
26. jan 2012

@sisaha aha to som nevedela ja som myslela že už su všetci sukromny. A myslim že to nezaleži od toho kto je aky,ved každy musi ten zub urobit poriadne nie? Nezda sa mi že ti čo by platili viac maju zuby v lepšom stave.

sisaha
26. jan 2012

@bubinko83 zalezi od zubara..su dobrí, ale aj zlí...a ta kolegyna teda mala riadnu flákačku..., takmer kvoli nej prisla o zub..

bubinko83
26. jan 2012

@sisaha tak može sa stat.Ja nemam nejake problemy zo zubami velmi. Sem tam kaz spravi mi ho a mam pokoj. A teraz mi robila tiež jeden lebo mam stare plomby a z nich poodlupovane tak mi davala nove.Asi je to o štasti aj .

sisaha
26. jan 2012

@bubinko83 ak niekto funguje na priame platby a je de facto odkazany na svojho pacienta, lebo ho živí, tak si nemoze dovoliť kvôli vlastnej lajdackosti svojich klientov odplašiť...Kdežto, ked niekto dostane rovnako zaplatene za to, či to urobi poriadne, alebo odflakne, čo ho motivuje, aby bol dobry a stále lepší a používal najmodernejšie techniky v praxi?

lucinocka
26. jan 2012

@lili777 co ti poviem, ja som tiez strasne sklamana, teraz som sa vratila zo Slovenska, ked soom si dobrovolne chcela platit sama poistenie 60 EUR mesacne, aby som mala RAZ ROCNE osetrenie a lieky jak sa patri a nemusela to riesit v Chorvatsku... tak nemozem, lebo mam poistenie tu, ktore si tiez platim / 50 EUR mesacne, ale nedostanem tu lieky, ktore potrebujem/ a pritom mam trvaly pobyt na Slovensku.. ako, cim som sa odstahovala Slovensko ma odpisalo...smutne..

bubinko83
26. jan 2012

@sisaha prisaha lekarska 😀 😀 😀

sisaha
26. jan 2012

@bubinko83 😀 😀 ta určite 😀, dnes je to všetko o biznise a nie o ľudoch...žiaľ

bubinko83
26. jan 2012

@sisaha to maš pravdu bohužial 😖 😉

doty1
26. jan 2012

@lucinocka neviem aký je tvoj prípad, ale môj názor je, že toto dvojité platenie ZP (zahraničie, lebo je to povinné a v SK lebo sa sem prídem dať do poriadku za minimálne náklady) bolo vysoko zneužívané a doplácali naň ľudia, ktorí žijú tu, práve pre nezmyselné limity a body. Prečo potom neplatiť aj dane na dvakrát? V zahraničí z povinnosti a doma dobrovoľne.

eaka
26. jan 2012

@doty1 Pretože z daní nič nemáš... 😉

eaka
26. jan 2012

@sisaha a hlavne, keď opravu odfláknutej roboty opäť naúčtuje... 😉

sisaha
27. jan 2012

@eaka to je dalsia vec...a zo skusenosti viem, ze vela ludi sa boji ozvat 😉

bubatinko
27. jan 2012

ja som cca 8 mesiacov nahanala nefrologa co by bol ochotny zobrat syna, nastastie nebol vazny pripad, ale keby to bolo fakt akutne tak neviem neviem ..... tiez problem Dôvera poistovna... bola som nemilo prekvapena, dovtedy sme s nou nikdy problem nemali ...

lucinocka
27. jan 2012

@doty1 preco by som mala platit dane, ked som zamestnana tu? keby som mala na yvber nikdy sa tu poistit nedam, ale je to podmienkou pre visa, tu mam dom, tu mam pracu, tu zijem..a nechapem preco by som nemohla mat ako obcan slovenska pravo na osetrenie doma, ked si ho chcem platit.. ved ho nechcem zadarmo.. to ked sa budem za tri roky rozhodovat ake obcianstvo si vyberiem, tak vazne uvazujem naco mi bude dalej slovenske..

doty1
27. jan 2012

@lucinocka "a nechapem preco by som nemohla mat ako obcan slovenska pravo na osetrenie doma, ked si ho chcem platit.. ved ho nechcem zadarmo.. " - tak si ho zaplať, ale nie formou, ktorá platí pre ľudí, ktorí pracujú, žijú, odvádzajú dane a iné nezmyselné poplatky tu v SR. Ak ma môj sedliacky rozum neklame, tak systém do ktorého vložíš 1€ a vyberieš 10€ nemôže fungovať, či nie 🙂

doty1
27. jan 2012

ale toto asi nie je predmetom tejto diskusie, takže howgh 😉

nadhera
27. jan 2012

maminy, co tak si nechat urobit výpis svojho osobného účtu poistenca. 🙂 Prinutte vsetkych znamych, rodinu, kamaratov, priatelov....Zistime, ktori lekari si nechavali predpisovat lieky na uplne cudzich pacientov .... Zalozime stranku ciernych lekarenskych ovci a k tomu lekarovu uz nepojdeme. 😠 😠 😠 Z coho budu chudaci zit ☹ Ja som uz poziadala /za celu rodinu//, cakam na vypisy.

nez
27. jan 2012

@nadhera poziadat treba pisomne ? ci sa da cez net?....dik

nadhera
27. jan 2012

@nez vsetko som vybavila cez net 😀

anezka1234567
10. júl 2012

Dobrý deň,ja sa chcem opýtať či je veľký problém ak som ukončila školu a nešla som na zdravotnu poisťovnu zaniesť doklad o ukončení a bola som aj na vyšetrenie u lekara. Neviete mi s tým pomôcť?Dakujem.

trish31
12. júl 2012

@anezka1234567 take potvrdenia lekar nepotrebuje