Psík do rodiny s deťmi

0550
16. apr 2017

Ahojte . Chcem sa len opýta ako si mám vybrať psíka k deťom načo si dávať pozor.psa už ako plemeno mám vybraté bude to fena labradora len ak sa mi podarí šteniatka nájsť ako sa vyberá to smelšie počula som o tlieskani 😊a ktoré príde je naše...Mali sme pred tím psa ale už zomrela bola starucka 15rok. A už cca 7rok bez psíka a dosť mi to chýba a deti by! Mali radosť .. len ja ho nechcem kupovať skôr som za darovanie ..Ale bližšie našom okolí žiaľ nič ďakujem

fallenkaa
16. apr 2017

Moja rada, buď si vezmite psíka z útulku alebo si pozri chovateľské stanice psa akého chceš, nie je nič lepšie ako čistokrvný pes, aby mal povahu akú má mať a aj výzor.

Ja chcem border kóliu, veľa ľudí si kúpi psa cez bazoš a po čase nadávajú, že pes im začal krívať (dosť trpia tieto psy na kĺby) a len preto, lebo sa ulakomil a kúpil si psa od " množiteľov" a teraz všetky peniaze, ktoré ušetrili pôjde veterinárovi, lebo pes kríva.

To isté platí aj u iných plemien. Asi by som zvážila toho psa a ak budete trvať na labradorovi pozri si chovateľské stanice, máš záruku, že neskrížia napr. matku fenu a jej syna... Tiež som o tom nevedela, ale toľko ľudí si takto zarába a toľko psov je chorých a platia za ľudskú hlúposť.

0550
autor
16. apr 2017

@fallenkaa áno veľmi dobre píšeš viem o Tom a vyhýbam sa tomu a aj ľuďom čo chcú na stenatach zarobiť ...Skôr dakeho psickara čo by chcel pomôcť a hľadá domov pre malé šteňa. Túto border koliu som tiež pozerala krásna milá 😊 bola tiež medzi výberom možno bude zmena hehe útulok tam sú už také staršie psíky skôr by som sama chcela učiť ...
Ďakuje pekne za nazor

peppermint
16. apr 2017

@0550 Súhlasím s komentárom vyššie. Labradora určite len od chovateľov s preukazom pôvodu, nie od množiteľov. Labrador je veľmi populárne plemeno, je po ňom dopyt a preto sa kríži a často je výsledkom psík, ktorý vôbec nemá povahu, ktorú by dané plemeno malo mať. Nehovoriac o možných zdravotných problémoch.

fallenkaa
16. apr 2017

Rovnako aj border kolia - to je teraz asi najväčší hit 🙂 ...a veľa ludi chce zarobiť, možno by som ale ostala u toho labradora, borderka je dosť náročná na čas

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jania023
16. apr 2017

V prvom rade psik bude v byte/dome ci vonku?
Podla toho treba vyberat.
Mamina ma 2labradory na zahrade a tym ze su vonku su to zial len psickovia pre nu. Pristahovala sa ku nam a my mame dve civavy v dome a tym ze su v dome mate k hafankom blyzsi vztah lebo su stale na nas nalepene cize ten vztah je omnoho intenzivnejsi
Takze podla toho ci chcete psika na strazenie ci na mojkanie si vyberte rasu.

deti95060810
16. apr 2017

skús pozrieť Bazoš.sk tam darujú psíkov, my tak chceme mačičky.... Aj keď väčšinou za psíkov pýtajú dosť veľké e...

lilyianka
16. apr 2017

@0550 steniatko labradora urcite nenajdes,aby ti ho niekti daroval...a ak ano tak klame a je to s niecim krizene alebo uz to bude starsi psik,kt.majitel musi dat z akehokolvek dovodu prec...riesila som to pred mesiacom,nasim som kupovala steniatko-fenku labradora a vysla cez 100 eur....volala som viacerym ludom a videla aj fotky a bolo vidno kto sa ako stara...nakoniec som nahodou nasla v nasom okoli,pani bola velmi mila,videla som aj rodicov,kde steniatka mali,ako to vyzeralo u nich a uz podla toho som usudila,ze ju zoberiem.....predchadzajuci majitelia maju tiez rozne fin.vydavky ohladom steniatok,cize je logicke,zr aspon to co za tu dobu do nich vrazili chcu vratit...predsa len niekolkokrat odcervene,ockovane,phm k veterinatovi a naspat,cas a pod.

peppermint
16. apr 2017

@lilyianka no ale steniatko labradora za 100 eur asi nebude s PP, ci?

fallenkaa
16. apr 2017

@peppermint jasne ze nie ...ja by som bazose ani nepozerala ....

peppermint
16. apr 2017

@fallenkaa Ved jasne, ze nie. Je bezpredmetne, ci niekto videl rodicov, alebo nie, ked steniatko nema preukaz povodu. Ak steniatko nema PP, tak ho majitelia ani nemali vydavat za to konkretne plemeno. Je to pes podobny tomu plemenu. Je to kupa macky vo vreci.

lilyianka
16. apr 2017

@peppermint my sme s pp nechceli

lilyianka
16. apr 2017

@peppermint tak nestalo 100,ale viac...ale to je jedno.....a nechceli sme s pp

fallenkaa
16. apr 2017

@lilyianka nechceli ste s pp ani keby stal rovnako? Podla mna je najväčšia hlúposť dat za psa trebars 200€ ked napr 400€ stojí s pp, zvlášť ked sa minimalizuje riziko ochoreni

lilyianka
16. apr 2017

@fallenkaa s pp urcite nebude stat rovnako

fallenkaa
16. apr 2017

Jasne ze nie, ze bude drahší ale ked si človek nakoniec zráta náklady na veterinára lebo pes bez pp môže trpieť na xy ochoreni tak ho to vyjde rovnako ak nie dokonca viac a zvlášť ked sa kupujú trendy psy ako je labrador retriver alebo kolia

fallenkaa
16. apr 2017
jeennyv
16. apr 2017

@0550 15 r mam hava za tie roky ti poviem, k detom vyberaj starostlivost, neviem ako stare mas deti,ale ak chcete z utulku, psik ma nieco za sebou treba pristup..labrador je dobra volba..ak budes brat psika od niekoho konkretneho, tak ber od takeho co sa o steniatka stara, ockovania odcervenia atd..nas ked sme si ho brali mal steniatkovske ockovania , odcerveny a bol nauceny cikat na noviny..na vystavach atd. Nezalezi, ak chces verneho priatela...nas bol az raz..vobec sa mu nepacilo a dokakal sa akurAt..

0550
autor
16. apr 2017

Ďakujem vám za vaše názory a rady... Len asi Kim nájdem čo hľadám bude na Vianoce chcem si dať pozor . Jedného už mám vyhliadnutú uvidím čo ..
Ďakujem