Máte skúsenosti s refinancovaním hypotéky do Prima Banky?

barbara89
7. aug 2019

Ahojte,

Naposledy tu bola tema v roku 2017.

Chcela by som sa spytat ake mate skusenosti s refinancom hypo do Prima Banky. Rocne nam to vie usetrit 1000€, ktore vieme investovat lepsie.

Mate niektora hypo v Prime uz dlhsie alebo ste tiez refinancovali?

Ste spokojne s Primou ako s bankou? Nie su taki zastarali?

My sme s muzom uz roky v Tatra Banke kde aj mame hypo. Ja som max.spokojna, ale Prima nam vie ponuknut lepsie podmienky na refinanc hypoteky.

Dakujem ❤️

megyi1711
7. aug 2019

@barbara89 aj my akurat refinancujeme do primy,poradil nam to kamarat financny poradca,davaju teraz vsetko najvyhodnejsie,uz to mame schvalene ideme tento tyzden podpisovat zmluvy tak som zvedava aj ja,ale v podstate je najdolezitejsie to ze usetrime peniaze ako pises 🙂

arcticcode
7. aug 2019

Tiež budeme budúci rok do primy, ak sa pošťastí.

barbara89
autor
7. aug 2019

@megyi1711 a dali vam ten urok aky slubili?

carmenuska
7. aug 2019

Vlani v septembri sme refinancovali.Sme max spokojni.Klesli splatky poriadne.Ale my sme vysku splatky nechali a cela hypoteka nam klesla o 5 rokov,co je super.Mame urok 1%.Nrviem aky je teraz.Aj vedenie uctu a vsetky sluzby su super.Urcite to urobte.Nam dokonca ponukli teraz navysenie hypo a zvazujeme,ze za tie peniaze kupime nove auto.Je to ovela vyhodnejsie ako lizong a najma to mesacne tak nezatazi rozpocet.

mogaa
7. aug 2019

@barbara89 zastaralá banka? v dnešnej dobe? neviem čo riešiš, ak vám ponúknu výhodnejšie podmienky, tak aj keby bola hypotekárna zmluva písaná na stroji🙂ja som v Prime robila, je to banka ako každá iná(všetne počítačového vybavenia🙂)..ale bez srandy, banka je to fajn, ale hodne záleží na akú ideš pobočku a či natrafíš na niekoho kto tam pracuje už dlhšie alebo sa zaúča🙂produkty majú dobré, lepšie ako TB a nebudú ťa tlačiť do žiadnej kreditky ani fondov🙂

barbara89
autor
7. aug 2019

@megyi1711 kolko vam trval cely proces refinancovania?

eru331
7. aug 2019

My by sme tiež chceli prestúpiť k nim, len musíme počkať na kolaudáciu a potom sa nám to hádam pošťastí

barbara89
autor
7. aug 2019

@mogaa zastaralu som myslela - napriklad IB, sposob komunikacie, a pod. To ake maju pocitace ma nezaujima 😂

megyi1711
7. aug 2019

@barbara89 ano mame 1% urok 👌

megyi1711
7. aug 2019

@barbara89 nakolko nam to vybavoval ten znamy finančak tak to nebolo dlho,prisli ohodnotit dom,O tyzden bol znalecky posudok,potom to slo do banky na schvalenie..cca 3tyzdne cele

mogaa
7. aug 2019

@barbara89 spôsob komunikácie je od toho na koho natrafíš.....bohužiaľ ak natrafíš na babu čo sa zaúča, tak komunikácia môže byť zmätočná🙂sama som a tak zaúčala, na menšej pobočke kde sú 2-3by to malo byť ok, na väčšej záleží na koho natrafíš...to zaúčanie je tam bohužiaľ strašné, mňa hodili so vody, zaškolenie až pri konci skúšobnej doby, dovtedy ma nechali radom vybavovať klientov a na všetko čo sa ma spýtal klient som sa pýtala kolegyne čo sedela asi 10modo mňa a nebola ochotná zdvihnúť riť🙂je pravda že predtým som už v banke robila ale každá banka má iné podmienky či už čo sa týka účtov alebo úverov, čohokolvek....

nikpa
7. aug 2019

@barbara89 my sme refinancovali zo SLSP do Prima asi pred rokom a sme spokojní. Nerozumiem ako si prišla na to že Prima banka je zastarala? 😁

tanickalab
7. aug 2019

@barbara89 prima akurát nie je taká veľká banka ako iné, teraz majú výhodné podmienky, veľmi výhodné akurát neviem dokedy

pavolchmela
12. aug 2019

Prima je refinancna banka a je na to dobra mam tam hypo. Refinanc je tam jednoduchy a trva tak 2 tyzdne. Ma vsak ovela menej moznosti a produktov, appka zaostava v porovnani s konkurenciou. Na tvojom mieste by som najprv skusil vyjednat lepsie uroky v TB, vacsinou sa vies dostat na rovnaku uroven a nemusis nic vybavovat, len zmenu zmluvy za maly poplatok. Ak chces napis a napisem ti presne co treba povedat aby polavili. A ak nevyhoveju az potom refinancovat. Vacsina poradcov toto klientovy nepovie lebo z toho nemaju ani 1 € :D

simsin
12. aug 2019

Nechcem vas sklamat, pracovala som vo viacerych bankach, mometalne tiez pracujem ako financny poradca.. zazmluvnene mame vsetky banky okrem primy... pretoze, ked si precitate VOP, docitate sa, ze ak sa banka dostane do financnych problemov, je opravnena vam zosplatnit uver v celom rozsahu.. to znamena, ze bude pozadovat jeho splatenie tu a teraz. A vobec to nie je o provizii, lebo tie su vo vsetkych bankach cca rovnake

simca06022011
12. aug 2019

Ja mám bohaté skúsenosti, minulý rok som išla s hypo z TB do primy a neľutujem. Bola som sklamaná ( ak nie znechutená) z prístupu TB celého a nemať kopec iných produktov u nich, tak zrusim účet úplne, plus dostala som aj fakt mne nesympaticku osobnú bankarku, že ani nemám chuť nič riešiť tam 😁 Máme v prime aj vysoký investičný úver a boli úplne perfektný, vybavili iniciatívne zvýhodnené urocenie z Eufondov atď, fakt promptne, čerpal sa úver od oslovenia so vyplatenia cca 3 týždne. Kým naša banka (nie TB tentokrát) nás naťahovala pol roka a bankarka vedela az po kávičkach chodit a teda si odondiala bonitneho klienta z banky, môže byť spokojná so sebou 😁 my sme mali na malé, takmer sme prišli o vyhodny obchod.