Ročné vyučtovanie za byt

bianka0111
8. apr 2014

Ahojte...možno odveci téma, ale zaujíma ma Váš názor....prišlo nám ročné vyučtovanie za byt a pri nedoplatku -458e som skoro odpadla...ako tak rátam čítam meriam..neviem príst na to ako nám može vyskočit. že sme minuli teplej vody rovnako ako studenej..nedoplatok za teplu nam vyšiel -415 za studenu -74....
pranie, toaleta ide na studenu,....teraz som si tiež urobila rozdiel kde mi vychádza, že zatial máme studenej minuté 1Okubíkov a teplej 19 kubíkov 😠 ....mali STe niektorá tiež skusenost, že by Ste teplej vody minali viac??? predpokladám, že pri reklamácii ma odpíšu, že im to všetko sedí... 😒

sunshine85
8. apr 2014

@bianka0111 tato otazka by sa hodila na modru strechu. ale my minieme tak polovicne mnozstvo teplej vody ako studenej ...to je ozaj nejake divne...dobre vam odpisali cislo?

bianka0111
autor
8. apr 2014

@sunshine85 vyzerá to, že ano, teraz ked si to porovnávam, tak od januára do teraz nám zas vychádza, že sme teplej minuli viac o 9 kubíkov...práve to, že je to divné, a uspokojilo by ma, keby niektorá maminka napísala, že aj oni mávaju teplu minutu viac...

simsalabim
8. apr 2014

@bianka0111 podla mna tam musi byt nejaka chyba. Nie je mozne, aby ste teplej vody minuli viac ako studenej. Ved ta sa zmiesava s horucou (teplou), aby bola pouzitelna. A zaroven sa kopec studenej vody minie na wc, pracka, umyvacka.... Ked sme kedysi byvali v byte, tiez sme mali sialene nedoplatky prave za teplu vodu. Zlepsilo sa to, ked sme si dali zvysit zalohove platby, to sme mali sem tam aj preplatok. Teraz sme nastastie v dome, takze toto riesit nemusime, pre teba bude ale zaujimava informacia, kolko kubikov studenej a kolko teplej vody sme minuli za rok a tento udaj porovnat s udajmi inych rodin podobneho zlozenia. Podla toho uvidis, ci minate vela alebo malo... hlavne skontroluj, ci mate dobre odpisany stav, ci vam tepla voda niekde neodteka....

bianka0111
autor
8. apr 2014

@simsalabim ano presne, sme traja clenovia, skusim sa opytat niekoho v tejto zostave v domacnosti...vsetko co ma ist na studenu vodu ide, zrovna dnes som to skusala, sledujem sem tam kodiny ci sa nam svojvolne neodtocia...mna hlavne zaraza ten nepomer...presne to aj pracka aj wc ide na studenu, riedi sa taktiez studenov...hruza....

stefka33
8. apr 2014

@bianka0111 Môžeš mať merač poruchový. Počula som niekde, že jeden chalanisko sa chvastal, že sa chcel rodičom pomstiť a pustil teplú vodu do vane na dve hodiny. Nebudú v tom mať prsty deti?

bianka0111
autor
8. apr 2014

@stefka33 to nie...dcérka má 7 rokov...zatial pomsta z jej strany nehrozí 😀 😀

stefka33
8. apr 2014

@bianka0111 🙂 Len ma to tak napadlo. Ja by som sa z takého nedoplatku asi rozplakala.

bosoriak
8. apr 2014

@bianka0111 V prvom rade urcite reklamuj. Je velmi nepravdepodobne, ze minies viac teplej, nez studenej vody.
Ale zalezi aj na inych veciach:
Byvate v danom byte uz dlho alebo je toto vase prve vyuctovanie?
Aku mate cenu za teplo a teplu vodu?
Tych 10 kubikov studenej a 19 teplej je za ake obdobie?
Ja uz si nepamatam, ako to bolo v bytoch riesene - to je tam zvlast merac na teplu a zvlast na studenu? Tak pozeras, ci nemeria teplu, ked peries?

renab
8. apr 2014

@bianka0111 my pravidelne minieme viac teplej vody ako studenej 🙂 . Robí to naše kúpanie.

monicm
8. apr 2014

@bianka0111 napadlo mi jedine,že by ste sa často a veľa kúpali namiesto sprchovania,prípadne sa sprchujete tak,že voda je stále pustená,prípadne aj pri umývaní zubov,ak nemáte umývačku,tak pri umývaní riadu je teplá voda počas celého umývania pustená...............a tiež mi ešte napadlo,nemôžete mať prehodené vodomery?lebo je skôr výnimka,aby bola spotreba teplej vody väčšia,ako studenej.čo sa týka financií,teplá je drahšia a o dosť,ale tu ide skôr o tú spotrebu,aby ste mali spotrebu teplej vody vlastne dvojnásobnú ako studenej.takže ak nerobíte to,čo som písala vyššie,tak niekde bude chyba.a bolo by dobre si to pár dní riadne odsledovať.

jabadaba
8. apr 2014

@bianka0111 my mavame velku spotrebu teplej vody, ta nam tvori dost vysoku polozku vo vyuctovani. Holt, radi sa kupeme, vanu mame velku, cize spotreba stupla. 😝

adri266
8. apr 2014

@bianka0111 my si piseme od kedy sme sa sem nastahovali, spotrebu na papier a nechavam to pri meracoch. A tak si mozem kazdy rok skontrolovat, ked pridu opisovat stav, ci sme minuli viac, ci menej.
Skus to reklamovat, vsak taka suma...to nie je len tak...oni vacsinou skusaju, ze kto zaplati bez reptania.,..vacsinou ide o omyly

bianka0111
autor
8. apr 2014

@jabadaba @moncm @renab @bosoriak no tak ako píšete, je pravda, že sa často kupeme, ale aj tak som si myslela, že by to malo byt opačne, ved aj kupel sa mieša s teplej a studenej...pračku som dnes presne pozrela, točia sa len studené. Hodiny su nahodené ok... ten rozdiel čo som napísala je od konca Decembra do teraz...toto je prvé vyuctovanie za plnohodnotné využívanie vody...minulý rok sme mali preplatok, ale pol rok sme tu nebývali....
takže ako píšete, asi to bude fakt tým kupaním...odteraz bude stopovanie 🙂 🙂 lebo o rok takýto nedoplatok dufam nebude lebo ma picne 😠 😠 😠 😠
dakujem za nazory....

simsalabim
8. apr 2014

@bianka0111 este ma napadlo, ze za kolko osob platite zalohove platby, tiez zavazi. Ak je v byte nahlasena 1 osoba, tak platba sa o dost lisi od toho, ked tam ej 4clenna rodina. Aj takto moze naskocit nedoplatok. Ale aj tak sa mi nezda, ze by ste teplej vody minuli viac ako studenej.

anatalia77
8. apr 2014

@simsalabim ak maju merace,tak tam nezalezi na pocte osob

simsalabim
8. apr 2014

@anatalia77 ano, na spotrebe to nic nemeni. ALE podla poctu ludi v domacnosti sa meni vyska preddavkovych platieb. Takze ak platia dajme tomu 30e mesacne za vodu na jednu osobu, ale byvaju traja a minu vodu za 70 euro, tak hned za mesiac maju nedoplatok 40e. Rozumies? Ak maju zahlasene 3 osoby, vyska preddavkovej platby s aupravi 30ex3, cize by platili 90e. Preddavkove platby su pohyblivou ciastkou, ta sa da upravit. Vo vyuctovani im zapocitaju skutocnu spotrebu. Tie sumy len strielam, netusim, kolko sa plati v panelaku za vodu, my platime mesacne 24e za studenu vodu a sami si ju zohrievame. Tepla voda je vsak o dost podstatnu ciastku drahsia.

anatalia77
8. apr 2014

@simsalabim vlastne ano,v preddavkovych platbach sa to zohladnuje.

monicm
8. apr 2014

@bianka0111 to je síce pravda,že na kúpanie miešaš teplú a studenú,ale tiež záleží na tom,v akom pomere,pretože tiež záleží na tom,na akú teplotu máte nastavenú teplú vodu.

zuzankagaj
1. júl 2014

ahoj. mnozstvo vstudenej vody je podla normy cca 16-20m3 na osobu, teplej cca 10-14m3 na osobu. Takze vody nemas az tak vela. Pozri si ci ti nepretaca vodomer spat, ked su vsetky spotrebice vypnute. Na vine moze byt totiz vadna bateria-prepusta teplu cez studeny vodomer spat do potrubia. Cize tepla stupa a studena klesa. Asi tak......