Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

lucianna1312
3. aug 2010

@prsky plne s tebou suhlasim, aj s tymi dochodcami, ale poculi ste zas o tom, ze prispevok pri narodeni chcu znizit a a rodiscovsky prispevok bude 180-190 eur, ja som predtym pracovala, takze dostavam ten vyssi, ale ked mi ho znizia, tak to bude o drzku, tiez platime hypo a jasle stoja okolo 400 eur, to mlade rodiny uplne zruinuje...dufam, ze to tak ostane.

prsky
3. aug 2010

@ollako a ver, ze pracu mojej maminy by som nechcela - upratuje. inak keby nemala moznost pracovat, tak by z dochodku nevyzila a to byva v 2i byte.

manika77
3. aug 2010

@prsky nie kazdeho podporuju rodicia...!! to je len ich dobra vola...nam tiez pomahaju ale mam plno kamaratok ktore uz rodicov nemaju...a na koho sa maju spolahnut..sa zamysli aj nad tym ze by ti nepomahala mama z coho by si vyzila?

paula58
3. aug 2010

to nik neberie nech zvysuju dvochodcom, aj my raz budeme ale preco nie aj zenam na materskej ako clovek je rad ze aspon daco dostane ale co za to dietatu kupis to je velmi malo fakt keby bolo vsetko lacne v pohode ale jednoducho s toho sa zit neda a nie s dovmi detmi to nech mi nik nevravi ze by stoho vyzil,kazdemu chybaju peniaze co sa tu piseme keby nechybali tak sa nad tym ani nepozastavime ale je to nespravodlive ze chcu aby populacia stupala a ako takto ma stupat ked vsetko je drahe a platy a metrske znizuju ☹

marikac
3. aug 2010

vy sa tu tesite z vyssieho rod.prispevku a pritom uz asi ani porodne stat nebude davat....neviem,ci je to taka vyhra

prsky
3. aug 2010

@lucianna1312 prispevok pri narodeni chcu uplne zrusit. tych 256 nebude ani tie 2 roky, bude len tych 180-190 ☹ ale stale lepsie ako drotom do oka 🙄

lucianna1312
3. aug 2010

Mal by byt nejaky protest voci tomuto, co chce vlada urobit s mladymi rodinami

prsky
3. aug 2010

@manika77 ja viem, ze nie kazdeho podporuju, prave preto som sa zamyslela nad kohosi riesenim, ze maju dochodcom zobrat moznost pracovat (jej dochodok je fakt vtip a nevyzila by z neho, aj ked zazracnym sposobom setri a este mi pomaha v najhorsom). a mam problem vyzit aj s jej pomocou. ale z biedy ma nevytrhava ani tych 256€ co dostavam teraz

maznacik007
3. aug 2010

@prsky no nemyslim si ze sa o neho staras sama lebo ti musi financne vypomahat mama dochodkyna... 😉 ale asi je to pohodlnejsie... pre teba 😉

paula58
3. aug 2010

@lucianna1312 ano s tym suhlasim mal by byt protest alebo daka peticia 😉

manika77
3. aug 2010

@prsky noo a zober si ze niekto ma vyzit z tych 256 eur..

prsky
3. aug 2010

@maznacik007 ja som to myslela tak, ze chcem byt so svojim dietatom a nie ist do prace, kym mi ho strazi niekto iny (napr. mamina). pre mna by bolo pohodlnejsie, keby som mohla pracovat popri materskej tak ako som pracovala, kym tomanova tuto moznost zatrhla. okrem toho si dokoncujem VS, takze leniva urco nie som 😝 😉

prsky
3. aug 2010

@manika77 nehovorim, ze je to spravne, ale z hovna prachy nevykuzli ani tomanova 😉

lucianna1312
3. aug 2010

@prsky to mas zas pravdu, ze tych 256 je vlastne nic, moj otec je tiez na dochodku a pracuje, lebo keby nie, tak tiez nevyjdu, preto to chapem a myslim, ze ked my budeme dochodkyne, tak to bude este horsie...

manika77
3. aug 2010

ale ked uz to raz schvalili tak nech to nerusia...nech hladaju riesenie inde

salvinka
3. aug 2010

zaujimave ze tomanova by na to vsetko financie nasla..

prsky
3. aug 2010

@lucianna1312 my pojdeme do dochodku? ked budeme mat stastie, budeme mat v 85 pracu, v ktorej budeme moct zomriet 😅

lucianna1312
3. aug 2010

@paula58 vies co a keby bol, tak ja sa pridam, ale asi aj tak by sme nic nezmohli, ale aspon vyskusat, nech vyziju z toho ti poslanci, co ma jedna mlada rodina a potom nech hovoria, ked budete mat nejaky napad na svoj nesuhlas dajte vediet, chcela by som, aby o tom vedeli

lucianna1312
3. aug 2010

@prsky 😀 cista pravda

paula58
3. aug 2010

presne tak preco to potom najprv schvalia a potom ked s tym clovek rata potom to vezmu 😠

prsky
3. aug 2010

@lucianna1312 myslim, ze raz to nejaka poslankyna skusala a priznala, ze je to tazke, ale k nicomu dalsiemu to neviedlo

lalia21
3. aug 2010

@salvinka suhlasim s tebou 😉 aj dnes v telke som suhlasila s Tomanovou ako odkazala Mihalovi že nech hlada riešenie a nech neobera o peniaze mlade rodiny-že aj ona musela hladať peniaze inde ale rodiny o peniaze neoberala tak ako planuje on....v tomto s nou suhlasim....toto je až privelmi narazove-zrušiť prispevok pri narodeni dieťata-ktory dosť pomohol a ešte znižiť rodičovsky dosť rapidne z 256 na cca 180-190eur....ale my nič nenarobime...len sa môžeme modliť aby mu takato hovadina neprešla... 😔 ok brala by som keby chcel porobiť niake menšie zmeny ale toto je moooc 😠 dajme tomu keby prispevok pri narodeni ponechal len na prve dieťa-tak fajn-aspon niečo-ked nepší aspon kvapka...ale takto to seknuť...to je moc-na Mihala sedí-ked vtačka lapaju-pekne mu spievaju....si pamätate na neho ako tu sluboval hory doly??

paula58
3. aug 2010

@lucianna1312 mozno keby sa to dako dalo cez internet tak si myslim ze sa vsetky pridaju 🙂

prsky
3. aug 2010

@lalia21 ano Tomanova hladala riesenie v siahani na II. pilier a presuvania financii z 1 suflicka do druheho. aj teraz videla pricinu nedostatku financii v zvysenom pocte nezamestnanych. a zvyseny rodicovsky pobera okolo 64000 z okolo 15000 rodicov na rodicovskej dovolenke, ostatni maju tych 164, ktore budem od novembra dostavat, kedza mala uz bude mat 2 roky.

lalia21
3. aug 2010

Ja tvrdím a budem tvrdiť jedno...táto vlada nas ešte velmi sklame a velmi priškrtí naše rodinne rozpočty....beriem že by sa malo šetriť ale nie takto rapidne na ukor matiek čo aj tak maju malo

lalia21
3. aug 2010

chybu spravila aj minula vlada a chyby bude robiť aj táto...každy hrabe len pre seba..a nikto sa uprimne nezaujma o matky s deťmi či maju z čoho vyžiť..

annie13
3. aug 2010

@prsky chod sa radsej starat o to svoje dieta lebo toto citat je horsie ako drotom do oka

lalia21
3. aug 2010

ja myslim že každej jednej matke pomohlo aj tch 25 000sk pri narodeni dieťata-a to bude chybať...ale ešte nič neni iste..je to len jeho navrh-zatial....a snad mu neprejde 😔

jani2
3. aug 2010

Tak dievčatá, ja som volila SDKU a teraz to trpko ľutujem! 😒 ...to tam mohol ostať ten Fico. Ak tie príspevky zrušia, tak už ich voliť ani náhodou nebudem.....Veď sa dá šetriť inde, tie nehorázne odmeny štátnym úradníkom, odstupné poslancov, luxusné vozové parky, ....ale na to si oni nesiahnú! 😒

sophie1981
3. aug 2010

zasa si normalne, pracujuce, dane odvadzajuce rodiny dovolia mat len jedno dieta.....je to smutne....