Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

S manželom sa hádame kvôli financiám

15. júl 2020

S manzelom sme si brali hypoteku a kupili domcek.Kedze ja som na rd a manzel zaraba priemerne,ledva nam vysla hypo.Museli sme dolozit s inym uverom.Samozrejme mame nieco nasetrene co sme setrili na rekonstrukciu.No vysli na povrch take veci ohladom domu s cim sme neratali.A financie sa nam minaju.Manzel sa so mnou hada a kazdu jednu polozku co vyplatime ohundre.Bojim sa,ze vsetok financie mineme na rekonstrukciu a ostaneme na nule.Boli ste niektora v podobnej situacii?Ako ste to riesili?Co je zle kvoli korone sa bojime aby nedosol o pracu a samozrejme je tam strach z buducna.

syslik81
15. júl 2020

a nemozes si popri rd nasjt neaku pracu? ze by si manzelovi vypomohla financne? miesto hadania sa skuste podrzat .. podakuj mu ze to taha , pochval ho a uisti ze stojis pri nom a pri rodine ... spolu to zvladnete ..

vikusjk
15. júl 2020

Tiez sme to nemali financne lahke, ked sme mali malu. Pracovala som. Najorv z domu, co si vies predstavit, ked sa staras o dieta, plus este odpracovat 8 hod. Potom v roku isla mala zial do jasli a ja riadne do kancelarie. Zili sme z mesiaca na meaiac, nic sme neodlozili, pretoze jasle boli 400 e mesacne. Ale nehadali sme sa, boli sme v tom spolu. Casom som zmenila pracu za lepsie platenu a ked nastupila mala do skoly, znacne nam to ulahcilo zivot, co sa tyka financii.
Na dome si vela veci viete spravit svojpomocne, ci uz vy, alebo s pomocou rodiny. Opravujte len to nevyhnutne, zit sa da aj skromnejsie nejaky cas a rekonstrukciu dokoncit ked nastupis spat do prace. Dolezite je drzat spolu a komunikovat, hlavne o problemoch. Drzim palce!

autor
15. júl 2020

@syslik81 Zatiaľ nemôžem,bábo je ešte malinké.Ja ho podrzim a stojím pri ňom vo všetkom.On stale začína hádku a musím ho ukľudniť.Ja som kľudný typ človeka.A platíme všetko napoly,no aj tak všetko ohundre.

deti95060810
15. júl 2020

niektoré práce na rekonštr. si nedokážete spraviť svojpomocne?

autor
15. júl 2020

@vikusjk Opravujeme len to nevyhnutné,aby sa tam dalo bývať.No aj tak je toho dosť.

vikusjk
15. júl 2020

aj pri malom babatku sa da privyrobit. Je mnozstvo veci, ktorymi sa da ziskat nejake peniazky navyse. Zalezi len, co vsetko vies a najdolezitejsie je chciet. Kto chce, hlada sposoby, kto nie, hlada dovody

autor
15. júl 2020

@deti95060810 Robíme niečo aj sami.Ale príklad výmenu celého plynu a elektriky nám robí firma.Okna tiež.A sú to nemalé položky.

autor
15. júl 2020

@vikusjk Snažím sa hľadať niečo.Zatial predávam veci po malom z čoho vyrástol.Zacala som s pečením,ale malo to spraví .

kittykat22
15. júl 2020

Samozrejme ze je chudak manzel nervozny pretoze je na nom cela financna zataz. Zobrat si hypoteku + uver a ty na RD? 🙄 Skvely napad. Musis si najst pracu a pomoct mu. Ako nejaky predaj veci za 5eur alebo pecenie kolacov je pri sume ktoru mate mesacne na krku asi celkom vtip.

autor
15. júl 2020

@kittykat22 Není na ňom celá záťaž.Ako som písala vyššie,platíme všetko napoly.Aj ja s mala dosť nasetrene pred RD.Dlho sme nevedeli nájsť vhodný dom a dieťa bolo neplánovane.

ivinkapink
15. júl 2020

@kittykat22 to by ma velmi zaujimalo aku pracu? aka je dobre platena a da sa zvladnut pri 24/7 sluzbe o babatko?

lenuliatko84
15. júl 2020

Preco di ludia beru vysoku hypoteku ked to nedokážu splácať

queen_mary
15. júl 2020

Ked si na rodicaku tak to uz nie je male dieta. V klude jasle a pol uvazok, alebo po case ked si dieta zvykne aj plny

deti95060810
15. júl 2020

@lenuliatko84 no aby si kúpili nehnuteľnosť...🙂

nikiki29
15. júl 2020

@vikusjk @kittykat22 kľudne pridajte tipy, kde si zarobiť počas RD, ja sa teda tiež rada inšpirujem... nenašla som nič čo by stálo za to

autor
15. júl 2020

@lenuliatko84 Chceli sme niečo svoje a nie bývať donekonečna u svokrovcov.

queen_mary
15. júl 2020

@nikiki29 profesia.sk?

majkeel
15. júl 2020

Predlzte si dobu splacania a znizte splatku.

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
15. júl 2020

@queen_mary toto mi pomohlo 👏🏻 doteraz som tú stránku nepoznala 🤦🏻‍♀️

autor
15. júl 2020

@majkeel Máme na 30rokov,nedá sa predĺžiť.

autor
15. júl 2020

@november1111 Máme každý svoj účet.On platí hypotéku a ja jedlo a poplatky.A na rekonštrukciu napoly.Takto nám to vyhovuje.

lauriema
15. júl 2020

Ahoj vieš pre tvojho manžela je to možno celé také stres obdobie jednak ta korona a možno ma aj strach. To nieje predsa až také hrozné že sa hadate všetci manželia sa občas pohadaju. Hlavu hore teš sa z toho ze mate domček, že ste zdravý.

queen_mary
15. júl 2020

@nikiki29 a co chces akoze poradit? Vsetko zavisi od bydliska, od praxe, kontaktov ktore si pocas prace ziskala, vzdelania. Ci chces poradit nieco, kde doma poklikas myskou a zarobis 2000€?

ivinkapink
15. júl 2020

spravne: kontaktov ktore si pocas prace ziskala...tak sa hlavne ziskava dobra praca na slovensku...

ivinkapink
15. júl 2020

na to netreba stranku profesia.sk

autor
15. júl 2020

@lauriema Tešíme sa z domčeka,len sme nerátali že toľko veci treba prerobiť.Manzelovi som vo všetkom oporou.Ja sama vybavujem všetko,zháňam,telefonujem.Aj platby mám na starosť.Vsetko riadim pri malom.Strach máme obaja z budúcna,hlavne keď je korona že čo bude.

autor
15. júl 2020

@ivinkapink Príklad keď niekto robí obyčajného robotníka,tam nezíska žiadne kontakty čo by mohol využiť.

ivinkapink
15. júl 2020

vacsina to tak ma...treba byt pripraveni ale netreba si pripustat najhorsie...ja si vzdy hovorim ze keby bolo uuuuplne najhorsie, byt predame a snad sa rodicia zmiluju nad nami a nenechaju nas byvat pod mostom...to je taka psychicka barlicka..

ivinkapink
15. júl 2020

ved na to som narazala...dobre platenu pracu nenajdes na profesii /az na par vynimiek/ ale tak ze mas niekoho kto ti ju dohodi al ta tam pretlaci...ak patris k sedemu priemeru slovenska a nie si super spickovy it pracovnik alebo ina chutovka...