Skúsenosti s hypotékou v slsp?

nika3136
11. jún 2019

Aké máte skúsenosti s hypotékou alebo pôžičkou zo slovenskej sporiteľne?
Nám ešte doposiaľ nikdy nič normálne nevyšlo. Či už išlo o hypotéku, o refinancovanie a dnes konkrétne o úver ... Zatiaľ čo slsp nám zamietla čokoľvek (sme dlhoroční klienti a všetky naše financie prechádzajú týmito účtami), VÚB nám bez problémov predschválila 25tis.
Rozmýšľame, že všetky účty a produkty zrušíme. Odkladali sme to doteraz z dôvodu, že sme dúfali, že dlhoročná "vernosť" nám k niečomu bude ale asi sa to neoplatí.

sivana09
11. jún 2019

@nika3136 ak nie ste spokojní, tak odchádzajte tam kde je pre vás lepsie... Tato "vernost" pre banky neznamena nic.

mimka11111
11. jún 2019

@nika3136 ahoj, tak ja mám presne opačne skúsenosti....VÚB by som už v živote nikomu neodporucila. .....bola som ich dlhoročnou klientkou a keď som potrebovala pomoc, vykašľali sa na mňa....

sivana09
11. jún 2019

@mimka11111 to robi bez vynimky kazda banka.. ako som uz spominala, banky kaslu na "vernost"

nikpa
11. jún 2019

@nika3136 nepýtali ste sa z akého dôvodu vám to zamietaju? Nám schválili úver v 3 bankách, nakoniec sme brali zo slsp, boli pre nás najvýhodnejšie podmienky. Ak ste prešli cez úverový register, aj sociálnu poisťovňu a nemáte nikde dlhy tak tomu nerozumiem. Ešte jedine že by si nemali ako overiť vašu platobnú disciplínu, teda ak ste nikdy nemali žiadnu pôžičku poprípade niečo na splátky.

veronikaszabova
11. jún 2019

@nika3136 mam u nich dlhodobo ucet ( 18r cca) - mala son u nich uver, teraz HYPO.
Vsetko OK. Hypoteka vybavena behom tyzdna

jaja23
11. jún 2019

My keď sme brali úver, tiež nám slsp zamietla. Tatra banka nám schválila. Sme v SLSP aj s mužom už asi 15 rokov, takže oni to neriešia.

luliu
11. jún 2019

Ja mam všetky účty už vyše 20 rokov v tatra banke a neschválili mi úver, teda schválili ale nevýhodný. A v SLSP som dostala najlepšie podmienky

patka06
11. jún 2019

Pred cca 15 rokmi som odišla zo Slsp, už vtedy sa u nich nič nedalo a vo VUB to išlo za pár minút.
Dodnes sa tam nezmenil prístup.

jankulka01
11. jún 2019

@nika3136 to že vám VÚB predschválila úver ale ešte nemusí znamenať, že vám ho aj naozaj poskytnú. až pri zadaní žiadosti zbehnú kontroly - príjmu, registrov a prípadných interných bankových kritérii. tak sa na to nespoliahajte že to automaticky znamená, že peniaze aj dostanete.

patka06
11. jún 2019

U mňa predschválený úver vo VUB znamenalo ísť do banky, predložiť OP - vypísali zmluvu, podpísalo sa a cca po dvoch hodinách boli peniaze na účte, žiadne kontroly register, príjem ...nič

nika3136
autor
11. jún 2019

@jankulka01
Ale áno, znamenalo to schválenie. O 10 minút sme dostali peniaze na účet.

nika3136
autor
11. jún 2019

@jankulka01
Ešte chcem podotknúť že takisto žiadne overovanie sa nekonalo.
Plus táto pobočka vyhrala nejakú cenu, takže nám ako bonus odpustili 300€ ktoré si na rok a pol zdržia ako zábezpeku, plus sme točili kolesom šťastia, kde sme si mohli vytočiť úrok 4,9% ale nemali sme šťastie.
Nevadí. Toto nám poskytla banka, kde máme rok leda bolo účet a prejde ním asi 30% našich financií, kdežto slsp nám nedala ani 10€ a to máme 3 účty, 4 karty (čiže za jednu si ešte platím naviac), 4 sporenia a ďalší produkt štedrú kartu som už nedávno zrušila.
Už som po dnešku naozaj sklamaná z takého prístupu. Neviem či je nejaké rozumné vysvetlenie na to, že nám niekde nedajú ale že úplne nič a v druhej na počkanie 25tis 🤷

janka474
12. jún 2019

@nika3136 Keď sme potrebovali pomoc, nikde sa nič nedalo urobiť so zmluvnými podmienkami.. V SLSP nám dali úver bez problémov, poradili, dokonca dali najlepšie podmienky.. Úver do par dni vybavený.

veltraud
12. jún 2019

aj mne slsp dala bez problemov aj hypo aj spotrebak. do 10 min pri spotrebaku peniaze na ucte, hypo tiez ako po masle. ucet za 0e, cash back z platby kreditkou, ja som s nimi mega spokojna

nika3136
autor
12. jún 2019

@janka474
@veltraud a boli ste pred požiadaním dlhoročnými klientmi?

veltraud
12. jún 2019

@nika3136 ano, asi 17 rokov. pri hypo mi ponukli lepsie podmienky v tatre, ale slsp dorovnala. spotrebak dali vtedy s naj podmienkami na trhu (5.9 tusim - bolo to pred troma rokmi). Dokonca som po dvoch rokoch "refinancovala" hypo - poziadala som o prehodnotenie urokovej sadzby a znizili ju. Aj ked za drobny poplatok, nakolko som zasahovala do zmluvnych podmienok. Ale zas mam fix na dalsich 5 rokov 🙂

petagal
12. jún 2019

My teraz vybavujeme hypo a dom a teda po skúsenostiach so slsp odchádzam ku konkurencii. Keď som si brala úver, všetko bolo v poriadku, ale akonáhle som prišla, že beriem hypo odinakiaľ a potrebujem nejaké papiere, tá neochota bola hrozná. Bola som tam x-krát a napokon musela so mnou ísť realiťáčka, aby sme vôbec čosi vybavili. Hrdia sa titulom banka roka, ale služby klientom nula bodov.

mogaa
12. jún 2019

@nika3136 záleží od banky ako má nastavené podmienky na získanie úveru.....v prvom rade sa vychádza z príjmu až následne sa pozerá či je klient aj klientom banky(podľa toho je v niektorých bankách výhodnejšia úroková sadzba pri úveroch.....čo sa týka hypoték detto každá banka má svoje podmienky ktorými sa riadi...ale tam už sa až tak nepozerá na to či si klientom banky,lebo úrokové sadzby sú nízke všeobecne a je veľká konkurencia ...čo viem najlepšie podmienky na hypo boli v Primabanka a Unibanka....Vždy je najlepšie pre klienta prejsť si viacero bánk, dať si vypracovať ponuky a vybrať si najvýhodnejšiu....veľakrát vám konkurenčná banka dá lepšie podmienky ako banka kde ste dlhoročný klient

mravvcek
12. jún 2019

My tiez a co ma prekvapuje,damy,na ktore sme natrafili v slsp su neskusene,nevedia co zadavat,len zazera po kolegyni vedla pri stole a pyta sa na zakladne veci. Hodinu sme tam stravili a nic,nedozvedeli sme sa nic. Takze ideme sa pytat do Tatra banky a uvidime

mogaa
12. jún 2019

@nika3136 + veľa krát sa stane že ak prídete s konkurenčnou ponukou - domovská banka čo vám predtým dala horšiu ponuku ju vie dorovnať na ponuku od konkurencie....je to jednoduché - treba si vždy obehať viacero bánk a vybrať si najvýhodnejšiu aj keby to znamenalo si tam preniesť účet🙂 frázy ako vernosť klienta, domovská banka - sú len frázy, neznamenajú nič....Ja ako klient môžem mať 3účty každý v inej banke a napriek tomu môžem získať výhodnejší úver v banke kde nie som klient🙂trea si len prerátať ak má úver v jednej banke a chcem mať hypo v inej, či sa mi oplatí mať 2účty(ak každá trvá na tom že splátka musí ísť z účtu vedeného v danej banke)

alissawhite
12. jún 2019

Ja mám slsp už asi 15 rokov, mám dva účty, tri vkladné knižky, sporenie, jeden menší úver a štedrú kartu. Chcela som si preniesť úver z inej banky a nepovolili mi to, najprv ma naťahovali že mám počkať pár mesiacov, potom že mám skúsiť budúci rok a nakoniec keď som teaz na rd tak sa nedá lebo sa zmenili podmienky..tiež ma tam už hnevajú a rozmýšlam že zmením banku, veď mne na účet chodila aj moja aj mužova výplata, teraz mi chodí rodičovský ale asi takéto veci neberú do úvahy, v prima banke mi povedali že sa dá preniesť úver lebo keď už bol raz schválený tak príjem už neriešia. A je u nás v banke jedna pani, ku ktorej keď priídem nič sa nedá a keď si vystriehnem inú všetko ide bez problémov tak tej jednej sa už snažím vyhýbať a nie len ja, s nou majú aj ostatný zlé skúsenosti takže je to aj o ľudoch lebo keď chcú tak vedia vybaviť kadečo

janka474
12. jún 2019

@nika3136 nie, ja vôbec. Úplne nová.

mravvcek
12. jún 2019

Baby a od veci otazka,da sa splatit uver? Su nejake ppplatky? Myslim v slsp.

bielavlcica
12. jún 2019

Ja mam raiffaisen potrwbovala som surne peniaze nechceli mi ich ze musia overit ze ci nemam inde uver co som nemala sla som do slsp urobila ucet hned mi dali 1500€ o 3 mesiace mi znova bolo treba bez peoblemov dali 3500 takze ja som spokojna

jankulka01
13. jún 2019

@nika3136 ved ale to ze ste mali uver do 10 min na ucte neznamena, ze po nahodeni ziadosti neboli zaslane dopyty do registrov.. ak by ste mali nesplacane uverove zavazky v inych instituciach, napriek predschvalenemu uveru by ste ho nedostali

nika3136
autor
13. jún 2019

@jankulka01
Nie sme žiadni dlžníci a nikdy sme nemali omeškanú splátku. Takisto si nemyslím, že máme na účtoch tie najmenšie obraty.
Píšem len, že nerozumiem tomu, preto nám "naša" banka nedá a ani cent a cudzia na počkanie takýto obnos. To je všetko

jankulka01
13. jún 2019

@nika3136 ved ja nehovorim ze ste dlznici, prave naopak - zjavne nie ste, inak by ste ten uver, ktory vam predschvalili, nedali. Banky maju rozne kriteria, ktore zohladnuju pri poskytnuti uveru - preto ked clovek dostane uver v jednej banke, v ostatnych moze byt situacia ina. Chapem, ze ked je clovek dlhorocnym klientom v nejakej banke, ocakava "vludnejsi" pristup, nie vzdy to tak funguje. pekny vecer.

daster333
26. jún 2019

Ahojte chcela by som sa opytat, mate skusenost so schvalenim uveru v slsp od podania zoadosti ako dlho to trvalo?a schvalia nam ho aj ked medzi podanim ziadosti a schvalenim nastupim na PN?totiz mame odovzdane vsetky doklady,supervizor skontroloval aj dodany znalecky posudok a bola definitivne podana ziadost o hypo. Pricom schvalenie by malo udajne prebehnut do 24h.avsak tak sa nestalo....ja som vsak na rizikovom,momentalne cerpam dovole ku ale ta mi konci a musim jsy na PN a bojim sa nastupit na PN ked este nemame uver schvaleny....

patka06
26. jún 2019

@daster333 SLSP schválenie úveru trvá cca týždeň, ak už máte odovzdané podklady tak by to malo prejsť, hodnotí sa príjem spätne a nie aktuálne

nataliais
19. mar 2022

@daster333 Ako ste prosím dopadli? Mám podobný problém ako vy 🙂