Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sporiaci účet pre deti - kde ho založiť?

ruzicka603
18. jún 2019

Chceli by sme zalozit sporiaci ucet pre deti,len nevieme ktora banka ma dobre uroky a kde sa neplati za ucet.Vy mate ake sporenie v ktorej banke?S cim ste spokojne alebo nespokojne?

hettinka
18. jún 2019

@ruzicka603 asi žiadna banka nemá super úroky a detské účty su všade zadarmo.
Naši majú účty v primabanke, tam sa dá zriadiť aj sporenie s úrokom 5% ročne, ale musíš sporiť pravidelne počas 3 rokov a si tam obmedzenia vo výške sporenia. My to zriadené nemáme.
Ešte majú úver v mBank, tam tiež aj sporiaci účet emax plus, dá sa zariadiť zvýhodnený úrok pre dieťa aj rodiča.
Mali sme aj stavebko, ale po zmene podmienok sa už neoplatí.

janjochmann
21. jún 2019

@ruzicka603 vkladné knižky a sporiace účty pre dlhodobé sporenie nie sú vhodné, pretože inflácia je v priemere vyššia a tým pádom reálna hodnota nasporenej sumy klesá. Napríklad 1000 eur má pri priemernej inflácii 1,5% za 10 rokov reálnu hodnotu 860 eur (čiže za 1000 eur si po 10tich rokoch kúpim toľko, čo dnes za 860 eur).
Ak chcete sporiť na pár rokov (povedzme 3-5 tak sporiaci účet je ok). Ak dlhodobejšie, tak je lepšie vybrať vhodné fondy - dôležité je vyberať nízkonákladové fondy a zohľadniť dobu sporenia a nikdy nesporiť cez poistky).

majkamajka11
7. sep 2021

@ruzicka603 Zdravím, my máme pre deti sporenie, na ktoré nemá inflácia dosah a to je v dnešnej neistej dobe myslím to naj. Veľký výnos nečakajte, ale zachovanie hodnoty....Ak by bol záujem o info, napíšte mi správu M.