Sporíte si niečo pomimo tak, aby manžel o tom nevedel?

11. jún 2024

Moja mamina s tatinom žili v harmonickom zväzku dlhých 56 rokov. Mamka mi stále vravela, že si mám nejaké peniaze odkladať bokom, aby muž o nich nevedel. Keby náhodou. Ja tak aj robím, stále mám bokom našetrené peniaze. Mám dve kamošky z môjho okolia, ktoré sa po viac ako 20tich rokoch rozvádzajú. Jednu ide muž pripraviť o všetko a pritom on sa len priživoval, tá druhá si sporila nemalé peniaze na účet, ktorý spadá do BSM a z týchto peňazí
(75.000 eur) musí polovicu vyplatiť mužovi, hoci on tam nedal ani cent. A teda tu ma napadla moja rada mojej maminy, ktoré aplikujú v živote aj moje sestry. Máte ženy nejaké peniažky pomimo, ktoré si odkládate na časy, keby náhodou...? Chránite sa nejako?

smutok20
11. jún 2024

Samozrejme že áno 👍 tiež ma to naučila mama a praktizujem to.

sisa_s
11. jún 2024

Nie, neodkladam..pride mi to ako prejav nedovery vo vztahu...aj tak v bsm je vsetko 50/50...

gejb
11. jún 2024

A nespadá všetko do BSM? Aj tie "tajne" účty?

autor
11. jún 2024

@gejb nie su to peniaze na ucte, su to peniaze, ktore si zena setri bokom. Ci uz doma do ponozky, alebo na ucet, ktory ma mamka apd. Su rozne cesty a varianty. Najlepsie je odkladat si cash.

kristinka92
11. jún 2024

@gejb veď to ma pravdepodobne v hotovosti niekde

vikusjk
11. jún 2024

Nie, nerobim to

0silvia0
11. jún 2024

nie, pripadá mi to nevhodné v manželstve. Mimo manželstva ok.

som_realistka
11. jún 2024

@gejb spadajú, aj "tajné ucty", jedine ze by to bolo na účte na cudzie meno, napr na mamu, ale tu často čítam, že ani tie vzťahy nemusia byť ideálne.alebo skrec kovať v hotovosti.😆. Ale keď človek porozmysla, určite by na niečo prišiel. Co ja viem, cenné papiere na doručiteľa, drahé kovy, drahé kamene, ale všetko uložiť tak aby o tom vedel len ten zainteresovaný.

evcagabi
11. jún 2024

Mam svoje peniaze z pred vztahu

martinka13
11. jún 2024

Nie nerobím. Je to čudné, odhliadnúc od toho, že Ti inflácia za tie roky polovicu peňazí"v ponožke" zožerie

belllinka
11. jún 2024

Chránim sa tak, že som sa už nevydala a každý máme svoj účet 😂

cookie29
11. jún 2024

Ako by si to brala, keby si zistila, ze manzel robi to iste?

viera27
11. jún 2024

Nieee,co si. Vsetko sme nadobudli spolocne,skrblit teda nieco niekde bokom mi pride ako zlodejina. A co sa tyka tvojich kamosiek. C.2,teda ta co sporila a on nedal nic. No nie. On platil ine veci. To je ako s hypotekou,ked odchadza z manzelovho uctu,tak iba on ma narok na nehnutelnost a manzelka nic neprispela?

lalilla
11. jún 2024

Ja som za, a napr nezdielam ten nazor ze vztah/manzelstvo len jedna spolocna kasa. Aj ked ak uz ste manzelia, je to jedno lebo vsetko je spolocne. A kludne nech to robi aj muz, nevidim natom nic zle, pokial sa poplatia vsetky spolocne vydavky, jedlo, dovolenky, spolocne setrenie, atd aby si kazdy robil s peniazmi za svoju pracu co chcel.

lucia851
11. jún 2024

Nie nemám z čoho

gladys_07
11. jún 2024

Nie, a velmi by ma ranilo keby toto robil moj muz.

Ake chranenie sa? Pred cim? Ved zarabame obaja. Poznam KOPEC pripadov kde zena zaraba viac. Ma si ten muz odkladat pomimo?

Tie peniaze su spolocne. Takto si z nich natajnasa ulievat mi pride nemoralne.

autor
11. jún 2024

@cookie29 vôbec s tým nemám problém. Ja som bola na MD iba 6 mesiacov, potom som išla do práce, robím a zarábam rovnako ako môj muž a je teda normálne, že si chcem niečo ušetriť pre seba. Samozrejme tak, aby nám spoločne a našej dcére nič nechýbalo. Ak to tak robí aj môj muž, som len rada. Treba myslieť na zadné kolieska.

reddflowerlife
11. jún 2024

Bala by som sa kvoli vykradnutiu setrit si cash….

mclissa
11. jún 2024

Nie nesporim si “bokom”.

barbie2023
11. jún 2024

Áno 🤣 ale nie kvôli prípadnému rozvodu,ale preto,že chcem mať niečo len tak fakt svoje takže sú to minimálne čiastky ,za ktoré napr pôjdem na dovolenku sama s kamoskou keď to situácia dovolí alebo si doprajem nejaké väčšie kozmetické ošetrenie alebo proste niečo vyslovene moje do čo "manžela nič " tak by som to povedala

matkahelka
11. jún 2024

nie, ani by mi to nenapadlo. mam svoj byt nadobudnuty pred manzelstvom, ktory do BSM nespada. inak mame vsetko spolocne- dom, deti, ucet. pchat peniaze do ponoziek, alebo na bocny ucet 20 rokov - inflacia ti zozerie viac, ako BSM, ktoreho sa tam bojis.

sweetdreams1
11. jún 2024

Samotne peniaze pomimo sa mi pozdávajú, ale teda napr. šetriť na účte niekoho iného (napr. mama), to mi takto z prvej príde strašne odveci. Keby si tu nejaký muž šetril na svokrinom účte, tak by ho tu baby ukameňovali....
A teda my nejako bokom nesetrime, máme obaja podobný plat, čiže teoreticky, čo sa našetri by v prípade rozvodu išlo na polovicu a to by bolo plus minus ok.

casavina
11. jún 2024

Nie, máme sporiaci účet kde ide z výplaty rovnakým dielom... Nemáme tajomstvá, načo?!

luteam
11. jún 2024

Nie nesporim verim nasmu vztahu viem aky je manzel clovek pozname sa od puberty a viem ze keby sa aj naaahodou rozvedieme vedeli by sme sa spravodlivo vysporiadat

caroline_
11. jún 2024

Mne to rodičia raz tiež povedali, ze si mam šetriť pomimo bez toho aby muz o tom vedel a nerobím to, je to prejav nedôvery, celkovo je to podľa mna také klamstvo a taktiež by mi vadilo keby to robí muž

deti95060810
11. jún 2024

áno... nie všetko musí vedieť manžel.
najmä čo sa týka, majetku, peňazí a bývalých vzťahov.

tanuuulka
11. jún 2024

haha to by som ja odporučila môjmu mužovi :D :D máme tri deti a postavili sme dom, gro nákladov na naše životy platí on. ja prispievam do rozpočtu podstatne nižšou čiastkou (je to podmienené aj tým, že som s deťmi doma a nepracujem toľko čo on, i keď sa snažím podľa možností popri deťoch). takže ak by sa on rozviedol, asi by si pohoršil :D ... a teraz vážne. nikdy mi nič také nenapadlo. mám muža, ktorý by za nás aj dýchal. neverím, že sa raz rozvedieme.

mamamasama
11. jún 2024

Ak si šetríš takto bokom, tak potom nemáš žiadnu dôveru voči vášmu vzťahu a manželstvu.

deti95060810
11. jún 2024

@tanuuulka nikdy nehovor nikdy... 😉
inak držím palce aby to tak bolo po celý život.

lucia147852
11. jún 2024

Nie, nešetrim bokom. Šetrím pre nás. Viem koho som si vzala. Keby môj muž šetril bokom, tiež by sa mi to nepáčilo. Je to prejav nedôvery v manželstve.