Výpoveď životnej poistky v Allianzi

danielahamar
19. okt 2013

Viete mi prosím Vás poradiť ako dať výpoveď v Allianz - životná poistka? Nejaké tlačivo a či je lepšie k nejakému dátumu, či ako? Chcem zrušiť 4poistky, kedže nie sme spokojní s ich službami 🙄 A či treba doložiť pri výpovedi aj zmluvu, alebo netreba? Či originál, alebo prefotené? Veľmi sme na nich nahnevaní, tak to chceme vyriešiť čím rýchlejšie, tým lepšie, lebo ak by sme mali ísť do "našej" pobočky, tak tak len krik narobíme....... Mužovi neuznali po pol roku PN - náhradu ušlého zisku, lebo ževraj je to tá istá diagnóza, čo mal pred 2rokmi, že robil zmenu poistky /musela sa uzatvoriť nová, lebo v tej starej sa nedali robiť zmeny/ s tým, že chcel oklamať poisťovňu. Pred 2rokmi mal problém s jednou platničkou + pr.nohou - bol nato len liečený, po dvoch rokoch mal problém s druhou platničkou + ľav. noha - na túto bol aj operovaný. To že to nie je úraz berieme, ale to, že človek si uzatvoril novú zmluvu bez upovedomenia od pani z alllianzu, že ak by náhodou v budúcnosti sa niečo vyskytlo s chrbtom, chrbticou, nikto mu nikdy viac nič nepreplatí nato nejako zabudla. Hlavne že zinkasovala za zmluvu peniaze a vedela o jeho diagnoze, lebo predtým mu poistné plnenie na tú prvú platničku robila ona. Takže ideme podávať aj sťažnosť a odvolanie na ich terajšie rozhodnutie.
Verím, že uspejeme, aj ked väčšina tvrdí, že nie, ale spravodlivosť predsa musí byť, či som naivná? Viem, že podpisom zmluvy súhlasíme s podmienkami a neznalosť zákona neospravedlnuje, ale bolo by možné pýtať tie prachy aj od tej pani, kt. robila tú zmluvu? Ak máte nejaké skúsenosti, tak prosím poraďte, čo a ako robiť. Ďakujem za každú radu a príspevok, kt. nám posunie vpred........

martin_horvath
21. mar 2017

@janarj Dobrý večer. Štandardne by Vás niekto kontaktoval ešte pred termínom. Ale v prípade tejto inštitúcie by som sa na to nespoliehal. Prečítajte si postup popísaný na ich stránke http://www.rapidlife.sk/index_new.php?artID=33#...
A dúfam, že sa Vás nebude týkať táto situácia (treba čítať od konca) http://www.spotrebitelskecentrum.sk/informacie/...

zz134
18. apr 2017

Ahojte a mate niekto kontakt na nejake finncneho poradcu ktory vam pomohol s exist poistkami?
Dakujem

martin_horvath
18. apr 2017

@zz134 Skúste ešte doplniť, či majetkové, alebo životné, či konkrétna poisťovňa (teda táto Allianz), a či osobne (Bratislava?) alebo cez mail? A či kompletný servis, alebo niečo konkrétne? Bude to adresnejšie.

klada20
1. aug 2017

Zdravim prosím Vás poradíte mi?
Chcem sa spýtať keď som neuhradil životnú poistku v Alianz zrušia mi to časom ? Bez poplatkov? Alebo ako to funguje vlastne. Pls pomoc

ejuska2586
1. aug 2017

@klada20 Zrušia ju k výročnému dňu. Ale neuhradené poistné si budú spätne vymáhať odo dňa, kedy nebolo uhradené až do dňa, kedy nadobudne výpoveď účinnosť.

hanicka45
20. aug 2017

Mam alianz poistovnu mam sa bat o svoje peniaze?

frapper
20. aug 2017

@hanicka45 nie vôbec sa nemusíte báť,je to silná poisťovňa,ak myslíte na krach poisťovne-nehrozí to.

janjochmann
20. aug 2017

@hanicka45 Z tej otázky nie je jasné, čo myslíte tým že či sa máte báť o svoje peniaze. Ako píše frapper, krachu sa pravdepodobne báť netreba. Ale ak máte na mysli to, či je poistka dobrý spôsob na šetrenie peňazí, odpoveď je nie.

cica120
20. aug 2017

@janjochmann ten isty nazor mam aj ja.

southbay
21. aug 2017

@simculllka kamoska to asi zistila lebo jej pravdepodobne oznamili, ze musi bud vratit cast provizie za produkt co ti predala alebo ze jej zvysnu ciastku provizie nevyplatia, lebo si to zrusila. Niekedy spolocnosti vyzaduju stornovanie celej provizie ak to klient zrusi do niekolkych rokov. Vynucuje sa tym aby sa financny sprostredkovatel (nie poradca) aj staral o zmluvy, ktore dohaduje a dotiahol ich do konca.
-------------------------------------------------------------------------
Zial sprostredkovatel neberie ziadnu zodpovednost, ale len predava produkt. Financny poradca je viazany konat pre dobro klienta, poradcov je na Slovensku tusim 11, sprostredkovatelov cca 30 000. Ak mate problemy so zmluvami tak je to cisto Vas problem, bohuzial, davajte pozor co podpisujete. Ked citam kolko ludi tu ma investicne alebo kapitalove poistenie tak je to skor do placu.

frapper
21. aug 2017

@southbay nerozumiem tomu,však poradca a sprostredkovateľ je to isté,či nie?

southbay
22. aug 2017

@frapper nie nie je, je to velky omyl mnohých ludi, obaja su registrovani v NBS, poradcu si platis ty a je zaviazany konat v prospech klienta, ak ta uvedie do omylu mozes od neho vymahat skodu (je to ekvivalent amerického "Fiduciary"). Tychto mame na Slovensku velmi malo, slovaci ich nedokazu zaplatit a oni nemozu sprostredkovat produkt. Je to poradca, zaplatis mu ja neviem, 100€, sadnes si s nim a on ti namodeluje pre teba najlepsi produkt za ktory v podstate ruci aby plnil to co chces (neberie zodpovednost za opletacky s poistovnou, ale ked chces poistenie na nejaku zlomeninu a vo finálnej zmluve ju nemas tak ho mozes zazalovat). Ale on ti uz nedonesie papiere na podpis, nemoze to urobit, nemoze ani brat provizie od bank/poistovni/atd. On ti to len vypocita, nastavi, a poradi ti zajst si to vybavit do institucie XY.

Sprostredkovatel je, ako meno naznacuje, obycajny priekupnik, predavac. Kazdeho takého odporucam prezriet v registri NBS. Je ich vyse 30 000. Týchto neplatis, mozu brat provizie ked ti nieco sprostredkuju, cim je to pre teba lacnejsie ale aj riskantnejsie. Preto treba vyberat tych poctivých, pytat sa na forach, zistovat. Zial situacia je velmi zla na nasom trhu, takmer milion ludi tu ma investicne zivotne poistenie alebo kapitalove a tito ludia platia nehorazne poplatky a nakoniec z tych penazi nic neuvidia. Mnohi sprostredkovatelia nemaju ani vysoku skolu, beru ich masovo z ulice, povedia im aby sa pekne obliekali, vymyju im mozog frazami o stavani zakladov domceku atd ale sami tomu nerozumeju. Potom do toho nabalia celu rodinu, je to ako sekta, to je na tom najhorsie lebo ludia rodine veria. A cela rodina skonci s velmi zlymi produktami. Sprostredkovatelia sa delia na dve skupiny, niektori su viac menej samostatni (bud osobitne alebo funguju pod vacsou spolocnostou, ktora ma dohodnute zmluvy a viac menej rovnake provizie za produkty vo vsetkych instituciach) a ti druhi su povinni poskytovat produkty len urcitej institucie (moze byt aj kombinacia, napríklad poistne produkty ti ponuknu len z jednej poistovne ale pri hypotékach su uz slobodni). To si vzdy treba zistit, lebo ten ktory je povinny poskytnut iba konkretne produkty ti nikdy neukaze porovnanie, necakaj matematicky prepocet, ziadne modelovanie v Exceli :D

janjochmann
22. aug 2017

@southbay pekne vysvetlené 🙂

5petusik55
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrag25
28. nov 2017

Ahojte, ma niekto skusenisti s vyplacanim poistiek od Allianz? Skoncila mi 23.11 tak ze kedy mozem cakat peniaze

martin_horvath
28. nov 2017

@petrag25 Nepíšete síce, že či výpoveďou, alebo uplynutím doby trvania poistenia, ale vo všeobecnosti:
Ak ste už predložili nimi požadované doklady, tak do 15 dní po ich skontrolovaní (zjednodušene napísané). Ak uplynula doba trvania a nikto Vás ešte nekontaktoval, odporúčam si to vybaviť individuálne - požiadať písomne o vyplatenie a zaslať potrebné doklady (call-centrum povie, ktoré). Ak požiadate vyplatenie na účet, môžu požadovať overenie Vášho podpisu, ak poštovou poukážkou, overí Vás poštárka. Poukážkou to trvá o pár dní dlhšie.
Najlepšie je takéto veci riešiť priamo na call-centre, kde Vás nasmerujú.

petrag25
28. nov 2017

Konci uplynutim doby trvania

frapper
29. nov 2017

@petrag25 ak zájdete na ktorúkoľvek pobočku poisťovne,tam vám vypíšu doklad na výplatu peňazí aj vás zároveň overia podľa obč.preukazu.Zoberte si aj č.účtu ak chcete na účet.Bez tohoto pokynu nemôže byť dožitie vyplatené.Budete to mať najlepšie,ak si neviete v tom poradiť.

petrag25
3. dec 2017

@frapper ja uz som na obockd bola skor nez uplynul koniec poistky, uz mi povedali ze mi len pridu peniaze

erika789
17. jan 2018

Moja čerstvá skúsenosť ale s AXOU 10rokov som si tam vkladala 30 € mesasčne pravidelne pri podpise zlmuvy pani sprostredkovatelka narozprávala rozprávky aká budem( bohatá) a ako to vynáša ked investujem do životného poistenia a do axa fonov tak prečo nie vidina pekná to bola.
No prišla realita práve riešim zrušenie zlmuvy a milá pani call centra mi hovorí že moja odpalta je cca 1800 € a dovovod prečo tak málo tak to mi už prepojila vyšie položeného pracovníka, ktorý mi hovorý že som si odkladala peniaze na zlých fondoch lebo práve ten má v posladej dobe klesajúcu tendenciu tak moja rada ked už poistka so sporením tak asi každý mesiac sledovať ako rastú či skorej klesaju vaše fondy ( ved asi nič iné nemáme na práci) a to k tomu ešte poplatky za zrušenie zmluvy. A čo na to moja sprostredkovatelka " ja nemôžem predsa kontrolovať akom stave sú fondy nemám na to čas každého kontrolovať a kontaktovať"