Otec dieťaťa vyžaduje odo mňa výpisy z účtu a bločky, aby videl, či som výživné použila na syna

ericka789
6. jún 2018

Dobrý deň Vám prajem všetkým. Dnes som dostala zaujímavu spravu od môjho ex, s ktorým mám takmer 6 ročného syna. Tak konečne ma platiť výživné. Iba mi povedal že od budúceho mesiaca mi pošle peniaze, ale že on ako otec, ktorý platí ma právo na všetky výdavky a blocky ž obchodov., aby vedel že tie peniaze minam iba na nášho syna a na nič iné. Že ak mu to nebudem pravidelne dávať, tak mi nebude platiť. Chcem sa Vás spýtať, je to pravda? Idem volať na úrad aby som sa hostila, ale majú prestávku. Ďakujem pekne za odpovede a pekný deň Vám prajem.

luliu
6. jún 2018

Nie nie je to pravda. Súd mu určil výživné a to musí platit

akynka
6. jún 2018

Mal by na to pravo ak by s vami zil pekne v jednej domacnosti..ale nech ta nasere a blockov mu posles "do bludu i kus" a vyzivne porastie..

0silvia0
6. jún 2018

@ericka789 bože to je somár... S nákupom pomôcok, oblečenia, krúžky, obedy v škole by sa to dalo. Ale to budeš kvôli debilovi kupovať jedlo osobitne pre syna a osobitne pre seba aby pánko sa mohol šprtať v tvojich účtoch??? Nonsens...

ericka789
autor
6. jún 2018

😀 ďakujem vám za odpovede. Ja som si aj myslela že je to hlúposť. Len mi to nedalo neopýtať sa. A mate pravdu, je to debil.... syna už mesiace nevidel

slimstar
6. jún 2018

Šak mu pošli, je kopec výdavkov na dieťa za ten mesiac, ja neviem, kde mi tie peniaze miznú. Po právnej stránke, ak je zo súdu určené, on musí platiť. Po ľudskej stránke je lepšie sa dohodnúť a nerobiť si prieky, kvôli synovi.

deti95060810
6. jún 2018

žiadne právo nato nemá.... Má od súdu dané že má platiť...ako budeš ty nakladať s peniazmi jeho to až tak zaujímať nemusí. Jemu môže byť jedno či si synovi kúpila na desiatu 3 rožky, alebo 3 makovníky....
môj ex bol pííííp, ale toto ho nenapadlo. Tvoj je ešte asi väčší píííííp....😉
píííp je škaredé slovo...

pribinak
6. jún 2018

posli ho do riti. na toto nema pravo, ak nebude platit das trestne oznamenie, pojdes za exekutorom a hotovo.

sense
6. jún 2018

Nie je to pravda vyzivne urcil sud a skumal pitreby dietata a aj jeho prijem a takisto dieta ma narok na tu ustu zivotnu uroven ako jeho rodicia...a naci ty pouxijes tie penuaze je tvoja vec...a keby ma ozaj nasral tak mu poslem blocky z augustu ked budes nakupivat dietatu veci do skoly

mirka17
6. jún 2018

@ericka789 normálne sa musím smiať nad takýmto primitivizmom. Ja by som mu povedala asi niečo v takomto duchu, že: je v rozhodnutí sudu o výživnom napísané niekde, že mi ho máš vyplácať iba pod podmienkou že ti mam dokladovať náklady na syna? Nie , nie je. Nechceš platiť? Tak neplať, ale ak chceš rozosmievať exekútora svojimi trápnymi podmienkami, tak môžeš. Ale nezabudni, že jeho to vôbec nebude zaujímať, pretože on sa riadi rozhodnutím súdu a nie ješitnosťou debila.

bluka2
6. jún 2018

Jejda dalsi debil... Zdá sa mi to ako pokračovanie toho príbehu, keď chlapík nákupy a všetko delil striktne pol / pol

lilyianka
6. jún 2018

@ericka789 boze to je idiot, tvárí sa akoby na syna platil 1000€ mesačne a pritom je to možno 100 eur, ktoré sú ešte malo na mesiac pre všetky výdavky na syna
Ak nebude 3m platiť ho udaj

0silvia0
6. jún 2018

@bluka2 a ešte bude časom možno vyžadovať fotodokumentáciu jediaceho syna, aby mal istotu, že čo kúpi pre syna na jedenie syn skutočne aj zje 😖🤒

bluka2
6. jún 2018

@0silvia0 a keby mu nejaké účty poslala, určite by on vedel kúpiť lepšie a lacnejšie :D

pribinak
6. jún 2018

@0silvia0 to potom treba poslat aj fotodokumentaciu toho co z neho po jedle vyslo, aby vedel, kolko ustrizkov toaletneho papieru spotrebuje na 1x

0silvia0
6. jún 2018

@pribinak no aj to mi napadlo, ale nechcela som ísť už do detailov 🤐

googlinqa
6. jún 2018

vsak to je ciste sikanovanie a vydieranie ze nebude platit on platit ma kolko mu urcil sud a ty mu niesy povinna nic dokladovat ani vyuctovat a tie spravy ci maily v tomto duchu od neho si odkladaj je to pre teba dokaz ako sa ti vyhraza fajne by som mu nalozila somarovi ze nech vazi slova a nech ta nesikanuje a laskavo s tym prestane lebo sa budes patricne branit ...

renka30
6. jún 2018

ved mu posli aj ucty za plyn a elektrinu, pripadne za najomne, ved aj dieta byva s tebou, minas elektrinu pripadne plyn lebo varis aj pre syna, a aj za vodu, aj syn sa predsa sprchuje, umyva, pije vodu, varis mu z nej, a aby sa potom este otecko necudoval, aka je suma za dieta na konci mesiaca - sprosto povedane...nema na to pravo to od teba žiadať

cacianka
6. jún 2018

veru mu napíš, že v rozsudku ťa súd nezaviazal na takúto povinnosť, ale jeho že má platiť tolko a tolko , k dátumu ... a nech sa nevyhráža že platiiť nebude, pretože v záujme syna a starostlivosti o neho budeš v prípade neplatenia kontaktovať príslušný súd a exekútora.
budeš to mať písomný doklad

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
puklica13
6. jún 2018

@alenah31 no daj..tu sumu vo ti ma mesacne posielat..nech sa pobavíme
Dobrý blbec

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
puklica13
6. jún 2018

@alenah31 sorry..blbne to tu

marusia12
6. jún 2018

@ericka789 aj keby si si za výživne kupila kabelku, jeho do toho nič. Ty máš k dieťaťu vyživovaciu povinnosť a tak tie peniaze na dieťa dáš tak či tak. Bločky nech si vyhodí z hlavy.... a ak máš súdom určené výživné, tak nech chalan nevyskakuje a plní, čo má.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
6. jún 2018

@ericka789 jasné, že by som mu poslala. 10x toľko, koľko platí výživné s pozdravom, že rozdiel môže doplatiť do 15 dní. Chuj sprostý. A to sa ani nepýtam, koľko bude platiť, ale predpokladám, že to bude dvojciferná suma...
Ty už si súdu vydokladovala aké máš náklady v súvislosti s dieťaťom, tým pre teba povinnosti v tomto smere (niekomu niečo dokladovať) skončili.

katmi
6. jún 2018

@ericka789 presne tak ako píše @luliu..takéto vyhrážky nech si strčí.. ty mu pekne len odpovedz, že ak nebude platiť výživné, pošleš na neho exekútora..

katmi
6. jún 2018

@akynka ani vtedy by nemal nato právo.. raz sa rozhodol, že z nejakého dôvodu byť s nimi nechce, tak ak má schválené výživné súdom, čo má, jeho do toho nič na aké účely použije výživné..

katarinakate
6. jún 2018

pokial viem, neplatit vyzivne je trestny cin, okrem exekutora, mozes nanho podat trestne oznamenie za neplatenie vyzivneho a moze ist do basy... toto mu staci povedat, ked sa ti bude nabuduce vyhrazat...

ericka789
autor
6. jún 2018

Volala som.... sa samozrejme, že na to nemá žiadne právo. Ale aspoň som urobila tomu pánovi, ktorému som sa dovolala pekný deň. Tak ž chuti sa zasmial 😂.
Prajem Vám všetkým pekný zvyšok dňa 😚

evalin88
7. jún 2018

Mimochodom kludne si tie blocky odkladaj.. Teda nie vsetky ale tie vacsie polozky.. Oblecebie, seky za obedy... Co ja viem.. Pre svoju vlastnu potrebu, mozes totiz podať navrh na zvyšenie vyživneho ako syn bude rasť. Tam tie bločky doložiš, da sa to podať myslim každy rok. Nie som si ista. Vždy sa vychadza aj z prijmu otca ale vacsinou to dvihaju ;)