Započíta banka výživné k príjmu pri riešení H.U.?

mewina
9. jún 2019

Ahojte, chcem sa maminy spýtať na jednu vec. Hádam sa nájde niekto kto poradí. Som mama na Rd, so synom bývame u mojich rodičov. Od augusta idem pracovať a chcem si zobrať H.U. na kúpu nehnuteľnosti. Dieťa mám zverené v osobnej starostlivosti a otec dieťaťa na základe dohody potvrdenej súdom platí výživné tak ako sa patrí. Moja otázka je: ak chcem H.U. započíta banka aj výživné na dieťa do môjho príjmu z ktorého chcem financovať H.U ? Ďakujem za odpoveď.

baboobchod
9. jún 2019

@mewina pochybujem,že niektorá bude akceptovať výživné ako príjem. Csob určite nie.

eliska13
9. jún 2019

@mewina nie

selya
9. jún 2019

@mewina Určite nie, inak ak sa len ideš zamestnať, na hypo si chvíľu počkáš, banky väščinou skúmajú výšku príjmu pol roka dozadu.

mewina
autor
9. jún 2019

@selya pracovala som pred materskou, platí to aj v tomto prípade nevieš? Ďakujem

veronikaszabova
9. jún 2019

@mewina banka skuma bonitu klienta 6m spat. Cize to, ze si pracovala pred MD, ich nezaujima.
A k teme - alimenty sa nepocitaju.

selya
9. jún 2019

Presne ako píše veronikaszabova, to že si pracovala pred MD ich nezaujíma, zaujíma ich aktuálny príjem, teda jeho 6 mesačná história.

tosomja
9. jún 2019

Mne nedali ani mobil na splatky, aj ked som mala vzdy cez 1000e vklad kazdy mesiac. Zial, nebol to moj prijem. Takze, banka urcite je v tomto este opatrnejsia. Vyzivne sa nezapocitava a berie sa ostatny polrok, nieza kolko a ako dlho si pracovala.

mewina
autor
9. jún 2019

Dievčatá ďakujem za odpovede 🙂

megyi1711
9. jún 2019

@mewina
Neviem ako teraz ale cca pred dvoma rokmi bola slovenska sporitelna jedina ktora brala do uvahy vyzivne ina banka ee..vlastna skusenost

megyi1711
9. jún 2019

@mewina samozrejme neviem ako je to ked si este na MD

ketrint
10. jún 2019

@mewina ahoj, ANO, banka ZARATAVA výživné (ak je stanovené súdne) do prijmu!!! Mám to tak, sama som si tým prešla, hypo poradkyňa mi dala na výber z troch bank, ktoré to zaratavaju. Nepamätám si už presne ktoré to boli, vybrala som si UniCredit, pred dvomi rokmi, ale myslím, že to ešte majú. Rozhodne SU banky, čo to pripočítajú k Tvojmu čistému platu, nedaj sa odradiť a hľadaj.

Držím palce!

mirica
10. jún 2019

@mewina ...ako ktorá banka. Mne zarátala PRIMA aj UniCredit . Ale obe zarátali výšku z právoplatného rozsudku , nie z vykonateľného.

atanerka77
10. jún 2019

@mewina od 1.1.2019 sa výživné do príjmu nezaratava. Je to určené pre dieťa nie na splátky hypoteky

petamada
21. jún 2019

mne este teda minuly rok zaratali vyzivne, podla sumy na oficialnom sudnom rozhodnuti.. ak si szco musis mat urobene danove priznanie na zakl.ktoreho ti vypocitaju, ci ti daju uver, ak zamestnanec, tak pol roka pravidelny prijem na ucte kontroluju + socialna poist.

natalia912
21. jún 2019

My keď sme žiadali o úver a mala som právoplatný rozsudok o výživnom,započítali mi ho.nie každá banka,ale boli aj niektoré ochotné.ale...bolo to pár rokov dozadu...neviem ako je to dnes

pavucikvet
27. jún 2019

nepaušalizujte, že žiadna. Každá banka to má inak. Treba sa ísť spýtať priamo do banky, či výživné započítajú. U mňa započítali.

blackcat8885
27. jún 2019

Trošku od témy neviete ako dlho je človek v zozname dlžníkov? Pred asi 4rokmi som nemohla platiť kreditku už je dávno všetko ok ale som v zozname dlžníkov ďakujem

miamie
20. júl 2019

@blackcat8885 po dobu 5 rokov je od úplného zaplatenia

dubro
6. aug 2019

@mewina z bank to uznava iba VUB a aj to iba max do vysky 500 eur. Ine banky to neberu do platu, lebo je to prijem dietata a nie tvoj