Životná poistka. Oplatí sa ju mať?

tilly
9. okt 2008

nenašla som tu takúto tému, tak sa chcem opýtať, máte niekto životnú poistku? oplatí sa to? máte skúsenosti?

janjochmann
13. sep 2016

@bulharkaneli Súhlas, dobrá poistka má kryť veľké riziká - čiže prípady kedy živitelia rodiny dlhodobo alebo navždy stratia príjem a zostanú odkázaní na štátne dávky, prípadne zomrú a na ich príjme bol niekto závislý.
Čiže poistiť má zmysel predovšetkým invaliditu, smrť závažné choroby a prípadne trvalé následky úrazu a dlhodobú PN.

Bohužiaľ realita v poistkách ktoré analyzujem je väčšinou iná. Stručne povedané, poistné krytie je zvyčajne nízke a nekryje vážne veci a o sporení cez poistku toho bolo popísané už veľa, je to nezmysel. A pritom za tie sumy ktoré sa tam mesačne platia (zvyčajne okolo 30 až 80 eur) je v dnešnej dobe možné spraviť čisté poistenie so slušným krytím...

vmacurakova
8. okt 2016

@sandria súhlasím s tebou, som pracovníčka Poisťovne a často sa s tým čo si hovorila stretávam, hlavne u mladých ľudí, kt. sú ľahko manipulovateľní a podliehajú vidinám vysokého zisku, kt. sľubujú sprostredkovateľ.spoločností (maklér.spol.) cez investovanie napriamo do podiel. fondov, s tým že značne ušetria na poplatkoch. Jeden fin.poradca z Prosight mi tvrdil, že oni ako sprostredkovatelia si účtujú iba 0,5% poplatok, pričom robia toto investovanie cez ďalšiu maklér.spol., a vyplácajú im perfektné provízie. Väčšinou si vyhliadnu ľudí z okolia, kt. už majú uzatvorenú IŽP, a v tej zmluve mu zrušia sporiacu zložku, nie však celú poistnú zmluvu, čím konkrétný klient zaplatí odkup. poplatok 5% z vyber.sumy, ale že sa to aj tak oplatí. No neviem,.....je to investovanie na viac ako 10 r. , vie niekto či tá moja sprostredkovateľ.spol. bude ešte na trhu? Kto sa bude o tie moje investície starať, keď človek v tomto nerobí, nesleduje vývoj jednotl. fondov... Myslím si, že je to parketa pre tých, kt to majú v prac.náplni a nie nejaký fin.poradca, kt. ponúka nielen investície, ale aj hypotéky, poistky mnohých bánk a poisťovní, jednoducho ani keby chcel, nemá šancu to všetko zvládať.

lucka1987
8. okt 2016

ano oplati sa ju mat, najma zivitelovi rodiny, pripadne partnerovi,ked sa nieco stane.
jasne, mozem si sporit aj 200 € mesacne par rokov.. pre pridat nejakej tragedie zivotnej ( zazila som, viem ze nestastie nechodi po horach, ale po ludoch )
no aj tak tie odlozene peniaze casto nestacia na pokrytie toho, co potrebujem.
a je smiesne uvazovat, aka nizka je pravdepodobnost, ze ostanem invalidna, alebo sa mi stane autonehoda, ci ma postreťtne choroba ( pretoze to riziko je v velmi vysoke, na to aby som riskovala )

ak viete, ze sa vam na 1000% nic nestane... tak sa vam ju mat neoplati .... ale kde vziat tu istotu, vsak ?

adrian333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thallinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
2. mar 2017

😂😂😂

katkaan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz