Zrušenie účtu a zmena banky

sofokleska
19. sep 2014

Ahojte baby. chcela by som sa spytať ako najlepšie zrušiť učet v banke? resp co najlacnejšie aby sme sa vyhli zbytočnym poplatkom navyše. mame TB a uvažujeme o zmene banky kvôli tym poplatkom. a ešte ktora banka je taka naj s ktorou ste spokojne. dakujem za odpoved 🙂

alias313
31. okt 2014

Tak ako potom nemam slov na takych ludi..Kazda banka ti da to čo je jej výhodné...A čo sú tí ľudia negramotní keď vezmu prvu vec ktora sa im ponukne??Tak to potom radosť s takymi robiť biznis.
Žial stale si neviem predstaviť situáciu že by som išla k mobilnému operatorovi vybaviť si paušal a doma by som prišla na to že som podpisala aj zmluvy na kablovu televiziu 😀

17alexis
31. okt 2014

andreah25 a úrazovka sa dá hocikedy prerábať...

andreah25
31. okt 2014

@17alexis noooo, tak sme na kápli 😀 . Čiže existujúcu poistku mu priateľ zrušil a urobil mu novú podľa svojho úvaženia možno lepšiu, alebo možno ani nie, ale na 100% zarobil 🙂 . A sme tam, kde sme mali byť 🙂 .

andreah25
31. okt 2014

@17alexis nie každá, nie v každej poisťovni a pri čistej úrazovke sa určite nešetrí, to musí byť klasika životka, pretože za úrazovku ani nie sú také prachy ako pri životke 🙂

17alexis
31. okt 2014

@andreah25 áno, to máš pravdu, ale vo väčšine poisťovní sa dá do toho zasahovať. Aj ja som si nedávno rušila úrazovku v jednej a dávala si ju do druhej, lebo ma to vyšlo lacnejšie, ale sporenie mám stále v tej pôvodnej, kde som mala komplet celú poistku. Makléri, ale aj zamestnanci bánk a poisťovní vracajú € myslím, vtedy, ak do dvoch rokov zruší klient tú sporiacu časť, lebo tá provízka je vyplácaná akoby dopredu, či tak nejako. Viem, že aj mojej kamoške robil priateľ poistku a tá už nejaku mala 6 rokov a vravel jej, že sporenie má za dobrý úrok, to nech si to celé neruší a on jej v tej poistke len zrušil úrazovku a dal jej ju niekde inde. Na úrazovke sa nezbohatne, to máš pravdu.

17alexis
31. okt 2014

@alias313 napíšem ti osobnú skúsenosť - robila som pre jedného mobilného operátora formou D2D, čiže nie na pobočke, ale išli sme priamo k ľuďom domov. Jednej panej som dala pred oči menovku, kde jasne bolo aj napísané, akého operátora zastupujem. Predala som jej telku, ostala jej doma aj kópia zmluvy, kde tiež bol uvedený názov spoločnosti a na druhý deň jej volala asistentka, aby si prešli ešte raz podmienky zmluvy, ceny, ešte muselo zaznieť, že naozaj s tou zmluvou súhlasí atď a na konci hovoru vysvitlo, že pani si myslela, že som z úplne inej spoločnosti. Takže niekedy aj tí ľudia sú fakt hlúpučkí a možno aj na pobočkách im dobre vysvetlia, ale napr sa hanbia opýtať a doma im to niekto poriadne vysvetlí a už to je! 🙂